Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sxematon - напреднал
моля ако някой може да помогне.
налага ми се да сменя около 100кв/м покрив покрит с керемиди.
вместо керемидите искам да е с ондулин.
интересува ме трябва ли да променям нещо в покривната конструкция и какво точно. и горе долу каква е цената за работата.
bisplus - специалист
Ако не искаш не е необходимо да променяш нищо в конструкцията. Съвутвам те след като махнеш керемидите да огледаш гредите!
crez - майстор
sxematon написа:
моля ако някой може да помогне.
налага ми се да сменя около 100кв/м покрив покрит с керемиди.
вместо керемидите искам да е с ондулин.
интересува ме трябва ли да променям нещо в покривната конструкция и какво точно. и горе долу каква е цената за работата.
1.Каква у решетката под керемидите? Само летви,или дъсчена обшивка и летви?
2.Ако има дъсчена обшивка, махни летвите,смени счупени и прогнили дъски импрегнирай греди и дъски с горяло масло за борба с дървоядите (аз правя така),невелирай дъсчената обшивка и започни полагането на ондулина.
3.Ако е само с летви добре би било до наковеш дъсчена обшивка и след това да продължиш.
Поставянето на ондулина е много проста работа,ако владееш поне малко умения ще се справиш сам. Преди това прегледай сайта на ондулин там има точно как се монтира. Успех!
sxematon - напреднал
това за огледа ясно но от към здравината ме интересува. все пак някъкви допълнителни гредички нещо да подсигуря не би ли трябвало да има?
sxematon - напреднал
да няма дъсчена обшивка. мерси. утре ше го мятам :-D
crez - майстор
sxematon написа:
това за огледа ясно но от към здравината ме интересува. все пак някъкви допълнителни гредички нещо да подсигуря не би ли трябвало да има?
Няма нужда от допълнително подсилване,напротив ондолина е по лек от керемидите, а при тях сметката е около 800-1000кг/кв.м тежеста им плюс 1м.плътен сняг, с подмяната покрива ти ще стане преоразмерен, ако е обратното ще е зле и ще иска подсилване.
sxematon - напреднал
супер мерси. :o

Тема "смяна на покрив. помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: