Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Dzver - специалист
50кв е идиално
egomen66 - майстор
Въпроса е много субективен. Всичко опира до приоритети и бъдещи нужди.Във нета има много 3D програми. До колкото разбирам , автора има доста време...ако има и познания може да си спретне и сам , хубав 3D план , със всичко , стени , подове , мебели , цветове , размери и тн. :partyman: И най-вече , мнението на половинката... :rock:
breackk - помощник
Оправихме всички документи по дворното място.
Утре ще идва геодезиста, плана на къщата е започнат и имаме готов вариант, който вече започва да се прави по същество.

2 къщи ще са:

Голяма на 2 етажа, като първия етаж са 2 спални по 14-15 квадрата, като към едната има санитарен възел. Хол 22, кухня 13, килер 9 квадрата и още една баня и тоалетна. Тоалетната и душа са разделени с врата от мивката. Първия етаж е 140 квадрата, а горе се повтаря същото + тераса.

Малката къща ще е към 65 квадрата на 1 етаж,но на по-късен етап :-)

В процеса на работата ще вписвам в темата, смятам ще е полезно :-))))
VLADO66 - майстор
65м2 ще са ти достатъчни като ти връчат титлата дядо :)
breackk - помощник
Стигнахме до въпросите за отоплението.
Със сигурност ще има климатици, но мислим да сложим камина в хола, обаче не знам каква да бъде? На пелети, дърва. . .пълна мъгла ми е. Етажа ще бъде 140 квадрата, добре изолиран. Камината се пада между 2 врати (понеже има врата за терасата и няма как да е в другия ъгъл), така че трябва да се предвиди големината й, както и от къде ще минават тези тръби, над вратите може ли или в пода. . .
Всякакви съвети са добре дошли! :rolleyes:

Ето 2 снимки на разположението на хола.


Изображение
radius - майстор
Няма ли начин да вземете малко от спалните, за да се разшири хола. Сега ми изглежда като апартамент.
breackk - помощник
22 квадрата е хола, спалните по 14 и отгоре, почти 15, а кухнята 13. Единатвения начин да се уголеми хола е да се свърже с кухнята, но хич не ми се иска. 22 квадрата за маса, столове, диван, телевизор и камина ми се вижда приемливо. . .не знам и аз. Умуваме, гледаме всичко да е добре, пък накрая какво ще стане-не се знае :-р
Сега главоблъсканиците са с камината
Zoro5 - специалист
Сложи си подово отопление, прекарай си тръби за радиатори, остави дупки за климатици, трасета за тръби и комуникации. Може да помислиш и за "котелно" помещение и удобен склад за горивото (ако си на твърдо). Тези неща ако не ги направиш на груб строеж после вече е късно и скъпо.
breackk - помощник
Решихме проблема :) до 1-2 дни ще ви снимам от 3д-то!
kuuuuuul - майстор
Не ти трябват климатици.За същите пари термопомпа+камина за кеф и подпомагане при нужда,подовото е задължително.

Тема "Две къщи, или една ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: