• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
djendov - специалист
Не на крилата. На стъклата им пречело. От слънцето, с времето пластмасата поддавала. Независимо от УВ защитата и, при южните стъклопакети ми казаха, че ще имам проблеми. Заради силното напичане. Единственото на което държах е, да ми направят дограмата веднъж и да забравя за нея. Явно такъв вариант с пвц дистанционерите - няма. Не претендирам за вярност, само споделям. Проверихме в два стъкларски цеха, единия от който е сред най-гоемите в града. Исках да си платя, но не ми позволиха.
radius - майстор
Успокои ме, друго си е халумина :wink: .
djendov написа:
Единственото на което държах е, да ми направят дограмата веднъж и да забравя за нея.
И аз като теб и сега имам няколко разлепени профила отвън (по ъглите, където се лепят под 45 градуса). Не всичко зависи от нас искам да кажа, нещо съм подразнил съдбата.
djendov - специалист
Оградата е почти готова. Остана да дръпне бетона и да се измаже. Днес изляхме колоните. С един канап и един магнитен нивел взе, че стана идеално. На крайната колона се вижда, вдигнах един метален прът 2 метра над нея. Един метър от пръта е в колоната. Излях колоната с цимент, пясък и мозайка. Мисля, че стана много здраво. Само дето докато набивах металния кол, пръснах малко бетонните блокчета. Стиснах ги с тел и оставих да съхне. Така или иначе, ги ползвам по-скоро за кофраж. А на 4 метра над земята, на тоя вдигнатия метален профил ще повдигна кабелите дето минават + една макара и ще вдигна байряка. Нищо не краси една къща повече, от българския флаг. Утре мрежата с планки и остава да се измаже. Някой ако знае, да каже с какво...
Прикачен файл:
IMG-20170831-WA0001.jpg
Прикачен файл:
IMG-20170831-WA0000.jpg
djendov - специалист
Ето го моето произведение на изкуството :)
Голяма паяжина беше, ама накрая се поподреди.
4 надника за коването на кабелите. Около 1000лева излязоха материалите. Доста по-малко от оферта за цялостно изпълнение на ЕЛ.
Всички връзки са зад контактите. Не исках да имам разклонителни кутии под мазилката. Всяка стая на отделен кръг, единствените снадки са от контакт в контакт за самите стаи.
Прикачен файл:
media-share-0-02-05-6ddf299bdd592c4b6012808e1119b3bbbe8e1eeb842f20021ec3200e7e8d7d4a-d8364d18-3c68-43a4-a810-9da99c1631af.jpg
Вадим Владимиров - специалист
Плетеница викаш, а?
Прикачен файл:
SAM_7244 (2) (641 x 855).jpg
А това какво е? Между другото е сграда за общественно ползване. Конструкцията е изцяло дървена.
radius - майстор
Джендов, трябваше да си купиш и предпазителите от серията на ДТЗ, за себе си го правиш.
Имаш 3 х 63А, за къде са?
Gadnyara - специалист
Отлично, 45kW партида е добре за къща.
Никой не го задължава да ги "оплътнява", но при пикови нужди няма да се чуди кои консуматори да спира.

Похвално решение да плати такава партида. Аз не се реших навремето да им дам толкова пари... :wink:
djendov - специалист
Договора ми е след акт 16 - 3 електромера по 10kW. Кабела го пуснах 4х25 САВТ - алуминиев, сложих го в черните ПП тръби за външно ВиК.
Идеята ми е, да го ползвам като трифазен ток - 3 фази и 1 нула по проводниците. Ще се пробвам да сменя партидата, ама ако ще искат пак да им плащам 3 000лв минавам на вариант 2 - да платя на техниците, да ми пуснат трите електромера на различни фази. Би трябвало да е така, но ще се подсигуря на място. Още повече, че в момента е трифазен електромера(времянка) та...би трябвало и после за постоянния ток да го оставят на 3 различни фази. Таблото го изградих на този принцип - 3 фази - 3 х 63А предпазители. На едната фаза е първия етаж, на втората фаза са втория етаж, покривната тераса и градината. На третата фаза слагам термопомпата и бойлера. Надявам се да се балансират поне малко... И аз мисля така, кабел се полага веднъж, ток се пуска веднъж...няма после да обеснявам на жена ми, че докато готви, ще трябва да спира бойлера...
Относно предпазителите, не са ми се свидели пари, просто тези ми предложиха за по-хубави от другите на електромаркет и т.н. Приех го за чиста монета и ги купих. ДТЗ исках да слагам навсякъде, но ми казаха, че е безсмислено. Та останаха - бойлер, печка и перално.
radius - майстор
Трябвало да идеш 20м нагоре в ТМТ.
djendov - специалист
Не, не...не ги взех от електромаркета. Не се изразих правилно... Иначе и през ТМТ минах, но там нещо не ми обърнаха внимание, това ме издразни и не съм гледал въобще. Наистина си мислех, че Шнайдер са качествени и въобще И не проверих за други.
Ако не друго, то поне предпазителите мога да сменя по всяко време. Ако нещо не работят както трябва, ще купувам други...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Тема "Строителство на къща във Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: