• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radius - майстор
Най-вероятно ще си работят, но тук са писали неласкави думи за тази серия. Затова аз взех от iC60 серията, пак на Шнайдер. Дтз-тата ми се виждат такива.
Фитилчо - майстор
Да попитам, че ми предстои по някакво време. Legrand не е ли по-добре от Шнайдер, зная, че зависи от серията, но генерално погледнато имах предвид. Мисля на Legrand да се спра малко аС...
nikolov333 - майстор
В случая нещата опират до предлагане, цени и наличности. Аз лично бих избрал Легранд, ако се намираха по-лесно от Шмайзера.. Къде ги предлагат?
Фитилчо - майстор
nikolov333 написа:
В случая нещата опират до предлагане, цени и наличности. Аз лично бих избрал Легранд, ако се намираха по-лесно от Шмайзера.. Къде ги предлагат?
Работя точно под представителството. Мога да попитам, ако ми кажеш за кой град става въпрос.
В понеделник разбира се :)
djendov написа:
Не, не...не ги взех от електромаркета. Не се изразих правилно... Иначе и през ТМТ минах, но там нещо не ми обърнаха внимание, това ме издразни и не съм гледал въобще. Наистина си мислех, че Шнайдер са качествени и въобще И не проверих за други.
Ако не друго, то поне предпазителите мога да сменя по всяко време. Ако нещо не работят както трябва, ще купувам други...
djendov написа:
Договора ми е след акт 16 - 3 електромера по 10kW. Кабела го пуснах 4х25 САВТ - алуминиев, сложих го в черните ПП тръби за външно ВиК.
Идеята ми е, да го ползвам като трифазен ток - 3 фази и 1 нула по проводниците. Ще се пробвам да сменя партидата, ама ако ще искат пак да им плащам 3 000лв минавам на вариант 2 - да платя на техниците, да ми пуснат трите електромера на различни фази. Би трябвало да е така, но ще се подсигуря на място. Още повече, че в момента е трифазен електромера(времянка) та...би трябвало и после за постоянния ток да го оставят на 3 различни фази. Таблото го изградих на този принцип - 3 фази - 3 х 63А предпазители. На едната фаза е първия етаж, на втората фаза са втория етаж, покривната тераса и градината. На третата фаза слагам термопомпата и бойлера. Надявам се да се балансират поне малко... И аз мисля така, кабел се полага веднъж, ток се пуска веднъж...няма после да обеснявам на жена ми, че докато готви, ще трябва да спира бойлера...
Относно предпазителите, не са ми се свидели пари, просто тези ми предложиха за по-хубави от другите на електромаркет и т.н. Приех го за чиста монета и ги купих. ДТЗ исках да слагам навсякъде, но ми казаха, че е безсмислено. Та останаха - бойлер, печка и перално.



Здравейте Djendov,
Казвам се Мартин.Предстои ми строеж на къща с почти същите размери и форма (плосък покрив) като вашата. Имам няколко въпроса
.Коя е фирмата стрител на къщата и като цяло доволен ли сте от нея
. Доволен ли сте от фирмата която ви направи покрива и всички изолации по него?
.До колкото разбрах отоплението на къщата ще бъде подово с термопомпа а какво ще е охлаждането за лятото?
.Колко килограма желязо(Армировка) ви бе предвидено по проект за квадратен метър и колко реално сложихте в плочите на квадрат?
Благодаря предварително и се извинявам ако въпросите са аматьорски ...тепърва започваме и все още проучваме за хора с проект като нашия ....а доколкото разбирам вашата къща се приближава най много до нашата идея за къща с малки различия. Особенно много се притесняваме за плоския покрив и най вече качественото изпълнение на всички видове изолации.
djendov - специалист
Ами аз на почти всички въпроси съм отговорил в темата, но е пръснато по страниците.
Бетона ми е 120 кубика, желязото е 12 тона. Два етажа- три плочи по 100 квадрата. Комшиите ми се смеят, че съм се бил набутал с 2 пъти повече желязо и бетон от необходимото. Нека ми се смеят...
На въпроса колко съм сложил реално, ще кажа само, че е малко повече от по проект. Аз казах на строителя си, да не пести бетон и желязо. Пълна малоумщина е да се правят тънки сметки на този етап от строителството.
Фирмата е Хоум Про, но не се занимават с малки поръчки. За мен беше изключение...компромис...шанс...такива ми ти работи. След тях, минаха доста хора и на всичките думите са, че толкова права къща не са виждали от години. В момента правя мазилки и навсякъде вървя на 1,5 см дебелина и то заради кабелите от 4 кв.мм. дето не можах да прибера много плътно. Стените, колоните и трегерите са по конец. Казвам това, защото читава бригада на груб строеж, спестява мног, много пари на следващите етапи.

Относно покрива, прочети по-назад в темата и другата тема за обърнат плосък покрив.
Замазки за наклон-геотекстил-тпо мембрана-фибран 12см-фибран 5 см-найлон 200микрона със всички защити(май е за парници)-геотекстил- гранитогрес 20мм за повдигнат под.
Фирмата е Братя Георгиеви. Изключително голямо внимание ми обърна собственика, стараят се доста. Сега ще кажа, че съм много доволен, а след 20 години ще видим дали съм бил прав.

Относно охлаждането лятото, мисля, че няма да ми е нужно. Хубава дограма, правилно сметнати тераси, 20см топлоизолация...все неща, които ме карат да си мисля, че ще ми се размине. Иначе ще оставя тръби за вътрешни тела от климатици вързани към термопомпата и ще охлаждам с тях, ако се наложи.
Руди - майстор
djendov написа:
Аз казах на строителя си, да не пести бетон и желязо.
Пълна малоумщина е да се правят тънки сметки на този етап от строителството.
Адмирации! Малоумщина е да се пести от конструкция!

Първо - това са най-евтините материали. В сравнение с дограмата, плочките,
мазилки, облицовки и прочее екстри бетонът и желязото са дребни пари.
Второ - некачествената конструкция компрометира строежа като цяло. Конструкцията
определя живота на конструкцията и трябва да издържи почти без поддръжка.
Трето - дефектите в конструкцията се поправят трудно. Изпълнението е сложно,
разходите са големи, а резултатът не е гарантиран.
Благодаря за отговора Djendov,
Още сме сме на ниво проект но горе долу става дума за следното
Къща на два етажа с плосък покрив.
1ви етаж около 218 м2 вкючващ и гараж
2ри етаж около 85 м2 разположен по средата на покрива на 1ият.
Отопление/охлаждане:
Подово отопление с пелети
Скрити стенни климатици за двете всекидневни на двата етажа
Рекуператор който ще подпомага работата и на двата гореспоменати варианта(като намали разхода на ел енергия.... надявам се)
Местоположението е на около 30 км извън Варна .
Имаме и кладенец с постоянна вода зимата и лятото на дълбочина 20 метра...двоумя се за термопомпа
Това е горе долу идеята
На този етап за мен е важно да реша точно какво ще е охлаждането/ отоплението за да го предвидя в проекта и да не променям нищо в движение по време на строителството. С подобни проблеми се сблъскаха едни познати и това оскъпи доста къщата им. Очаквам предложения и препоръки от ваша страна особенно по отношение на отопление /охлаждане. Благодаря предварително
djendov - специалист
Аз променях доста неща в движение, но не ми се е оскъпило и с лев. Едно е да гледаш чертежите, друго да почнеш да се разхождаш вътре. Много идеи ни хрумнаха в последствие, много идеи дадоха и техническия, и майсторите. Ако строя друга къща, ще променя още много неща. Но като цяло - да, хубаво е, възможно най-много неща, да бъдат предвидени и решени на фаза проектиране.
Моя съвет е да си направите своя тема, да опишете подробно през какво сте минали и кое Ви гложди. Така ще се систематизират проблемите и ще помогнат колегите. Сега има едни въпроси, на следващата стъпка ще възникнат други..а през това време аз продължавам да описвам случващото се с моята къща и ще преплетем темите.

Рекуператора според мен няма да намали сметките за ток. Някъде го бях писал вече...През седмицата отваряме сутрин да проветрим и изчезваме. Вечер, прибирайки се, отваряме пак да проветрим. Преди лягане още веднъж. 3 пъти дневно/средно. Колко топлина ще излезе, че да избием хилядите левове за рекуператор, система от въздуховоди и т.н.? Освен това, рекуператора има КПД < 100 % и работи постоянно. Може и да е по-полезно, но едва ли ще е по-евтино. Аз си мислех за рекуператор в стила на форума, но имам много трегери, плочата ми е цяла и не исках да я дупча...общо взето се оказа проблем прекарването на въздуховодите. Не проблем, а неудобство...
Но това важи за мен - никога, никой няма да пуши в моя дом. Има ли пушачи...нещата вече са по...грозни :)
preslav - майстор
marjen написа:
Благодаря за отговора Djendov,
Още сме сме на ниво проект но горе долу става дума за следното
Къща на два етажа с плосък покрив.
1ви етаж около 218 м2 вкючващ и гараж
2ри етаж около 85 м2 разположен по средата на покрива на 1ият.
Отопление/охлаждане:
Подово отопление с пелети
Скрити стенни климатици за двете всекидневни на двата етажа
Рекуператор който ще подпомага работата и на двата гореспоменати варианта(като намали разхода на ел енергия.... надявам се)
Местоположението е на около 30 км извън Варна .
Имаме и кладенец с постоянна вода зимата и лятото на дълбочина 20 метра...двоумя се за термопомпа
Това е горе долу идеята
На този етап за мен е важно да реша точно какво ще е охлаждането/ отоплението за да го предвидя в проекта и да не променям нищо в движение по време на строителството. С подобни проблеми се сблъскаха едни познати и това оскъпи доста къщата им. Очаквам предложения и препоръки от ваша страна особенно по отношение на отопление /охлаждане. Благодаря предварително
Добър съвет ти дава Джендов да си направиш собствена тема, но понеже питаш тук ще си позволя да изкажа моето мнение за пелети, кладенци, термо-помпи и рекуператори. В същност за рекуператорите Джендов вече ти отговори доста обстойно. Щом имаш кладенец с постоянна вода въпросът за пелетите ми се струва несериозен - има доста теми във форума за това какви тонове се изгарят за една година, проблеми с горелки, проблеми с настройки, проблеми с клапани (вентили), буферни съдове и т.н. проблеми.
Въоръжи се с търпение и прочети, дори и по диагонал да четеш ще видиш, че от термо-помпа никой не се оплаква, а от пелтни камини, котли и други изгъзици са проплакали много хора.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Строителство на къща във Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: