• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
Ще му придадеш вид-сачак ала бала
djendov - специалист
Май не схванах къде точно. стълбите излизат директно на врата. Не се сещам къде би могло да се сложи :?
Иначе ако го кача там, помещението предвидено за буфера ще стане идеален килер. И все пак, доста съм скептичен относно идеята...
VLADO66 - майстор
Нали стълбището ти е двураменно-може да се намери място над долното рамо като продължиш покривната плоча с един метър над него.
Marinchi - напреднал
Ние реализирахме малка избичка по следния начин.
Плочата на кота 0 или плоча "настилка" в часта и под стълбищната клетка не я реализирахме. Или поне не на кота 0.
Реализирахме я на ниво фундамент. Така под стълбището се получи една прилична малка избичка.
Прикачен файл:
160720151217.jpg
Прикачен файл:
P1070818sdsd.jpg
Височината се получи около 2 м, което идеално ме устройва.
Последна промяна от Marinchi на нед яну 31, 2016 7:59 am, променено общо 1 път.
djendov - специалист
Страхотна идея, но беше ли в проекта и ако не е, как оправихте документите? Тавана на избата какъв е? Аз мисля под стълбището да е ел таблото и килер за боклуците, понеже нямаме предвиден такъв, но ако в дълбочина може още едно ниво..
Marinchi - напреднал
djendov написа:
Страхотна идея, но беше ли в проекта и ако не е, как оправихте документите? Тавана на избата какъв е? Аз мисля под стълбището да е ел таблото и килер за боклуците, понеже нямаме предвиден такъв, но ако в дълбочина може още едно ниво..
Тук е интересното. Плочата, която не сме изпълнили или по точно изпълнили на друга кота по никакъв начин не влияе на конструкцията или променя показателите на сградата. Конструктора остана много впечетлен и не е имал никакви забележки.
Тавана си е гладък бетон останал след декофрирането на стълбището.
djendov - специалист
Много рационален вариант. Нищо не се влага, а се получава мазе...ще го обсъдя със строителя и конструктора като стигна до там.
Благодаря за идеята!
djendov - специалист
Моля за съвет:
Разрешение за строеж ще имам лятото. По първоначални сметки мога да изкарам стоманобетонната конструкция до втори етаж. Ако изкарам малко късмет с финансите, може би ще мога да излея и третата плоча, която ще е плосък покрив. Тая година няма да има пари за зидове, изолации и т.н.
Та, да започвам ли, или когато имам пари за целия груб строеж тогава да почна.
Иска ми се заделените пари да ги влагам там. Притеснява ме зимуването. Т.е. нали уж влагата в бетона замръзвала, рушала го и т.н. дали мога да реша проблема ако зимно време покривам целия строеж с найлон?
Или въобще да не почвам докато нямам пари за приключване на грубия строеж?
П.с. и другото, което ме притеснява, че ако спра преди третата плоча, арматурата няма ли да ръждяса за 1 година?
Marinchi - напреднал
djendov написа:
Моля за съвет:
Разрешение за строеж ще имам лятото. По първоначални сметки мога да изкарам стоманобетонната конструкция до втори етаж. Ако изкарам малко късмет с финансите, може би ще мога да излея и третата плоча, която ще е плосък покрив. Тая година няма да има пари за зидове, изолации и т.н.
Та, да започвам ли, или когато имам пари за целия груб строеж тогава да почна.
Иска ми се заделените пари да ги влагам там. Притеснява ме зимуването. Т.е. нали уж влагата в бетона замръзвала, рушала го и т.н. дали мога да реша проблема ако зимно време покривам целия строеж с найлон?
Или въобще да не почвам докато нямам пари за приключване на грубия строеж?
П.с. и другото, което ме притеснява, че ако спра преди третата плоча, арматурата няма ли да ръждяса за 1 година?
Аз не съм сигурен дали това е прекалено голям проблем. Но веднага ще ти кажа какво ще се получава.
1. При всеки дъжд ще се бразуват езера, които догато е топло ще попиват и изпаряват, но застудее ли ще си седат по плочите. Съответно ще замръзват през зимата.
2. Без стени (зидове) и без отводняване на тераси и покрив това с водата ще е на всяка плоча.
3. Същото се отнася и за снега.
Не съм специалист за да кажа какви последствия може да има това, но от чисто непрофисионално естество не ми се струва добре.
Ще текнат едни реки, ще плувнат едни езера и ти ще седиш и ще се кахъриш задето си тръгнал да строиж. Никакъв найлон няма да ти помогне, щото като духне Варненския бриз дъжда започва да се лее хоризонтално :)

Моя съвет е да почнеш тогава, когато имаш достатъчно финанси да направиш (завършиш) поне покрива....после зидарията и т.н. Аз така направих.
Gadnyara - специалист
Не бих тръгнал без да имам пари за финала. Да не говорим за частичен груб строеж.

Не виждам смисъл да се бърза с частично изпълнение. За мен е необоснован риск да имам незавършена сграда, в същото време да съм без налични средства. Всякакви житейски ситуации се случват, а като има пари, някои от тях се решават по-лесно. С една полу-постройка и един парцел няма как да си помогнеш, освен ако не продаваш бързо и с голяма загуба.

Осен това, по-добре е да изпълните ударно проекта за една година, примерно, вместо да започнете сега и няколко години да сте постоянно зает с малки стъпки по къщата.

Всеки с личните си разбирания... :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Строителство на къща във Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: