• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
djendov - специалист
egomen66 написа:
Тези момчета (бригада ), са от Разград.
Огън са....Знаят си работата.
Не си сбъркал и не се притеснявай.
затова и си замълчах. При други обстоятелства щях с да искам да я правят с "моите" пропорции, но много ги похвалиха от няколко места и реших да се доверя. Дано и аз да ги хваля другата година.
djendov - специалист
Идва време за заминаване и правя последен отчет за тази година.
Витража е по идея на любимата. В интерес на истината се получи много яко, въпреки, че бях много скптичен. А и придаде як вид на стълбището. Цена около 150лв, принтирано е на средния прозорец от тройния стъклопакет.

Мръсния канал е "направи сам". Реших да изкарам всичко отвън и там да ги свързвам. Залепих ги за стената с ПУ. Върху тях ще има 20см фибран, така че не ме притеснява замръзване. Минах на ф160, да съм сигурен, че няма да имам проблеми някой ден. Наклон 1-2 см на метър, а скоковете с дъга45-1 метър тръба-дъга45. Някъде към 300лв тръби, включае и 100метра ПЕ 3/4 за чистата вода.
Ии най-интересната част- основите.
Реших да е 2 слоя воалит на изолата. Причината е, че нямах време да измажа снадките тухла-бетон, и да сложа обмазна хидроизолация. 15 лв на квадрат за майстора, за грундиране и лепене на две ръце с горелката. Около 9лв на квадрат беше и воалита. Един слой без посипка, един с. Залепих го до ивичестите основи, като подвих и 5см след тях - надолу. Над воалита 3 слоя фибран по 5-6см. Исках да са 2, но не намерих дебелини над 6см и реших да са 3х6. Лепени на гребен. Отгоре фундалин и обратен насип. Не сложих дренаж, понеже водното огледало на кладенеца е на 12 метра дълбочина. Достатъчно доказателство, че и хидроизолация не ми трябва, а аз сложих 2 ръце. Терена ще е 15см под нивото на пода на къщата, така че не очаквам никакви проблеми в това отношение. Доста лепило замина, ама...няма как.
Купих един елдомаски бойлер с електронен програматор. Вързах го за водното подово с една циркулационна помпа и го пуснах за пробите, а и зимата да не замръзне. Настроих го да държи на 20градуса и да работи само на нощна. Не, че го очаквам, ама...страх лозе пази. Исках да си правя термопомпа, ама 2 седмици ще чакам топлообменника, а ми остават 5 дни. Не ми се рискуваше, така че термопомпата остава за на пролет. А и може преждевременно Радиус да пусне някоя оферта от ибея, че мен не ми върви нещо с тея търгове на немски.
Прикачен файл:
IMG_20171029_115027~01.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171107_124741~01.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171113_132954~01.jpg
djendov - специалист
Плъзгащата врата е 5/2 с профили 60/40/2 и 40/40/2. 750 лв железарията, 200лв боята 3 в 1 на оргахим с цвят по рал каталог. На снимката е небоядисана, но след боядисване на заварките стана много яка. Аз, татко, 2 дена и 3кг електроди. Два пъти я поосукваме малко със заварките, ама я сваляме на земята, скачаме два пъти на единия и край и се оправя. Държи се само на на едно място в горния край и е достатъчно стабилна.
radius - майстор
Вратата хубава се е получила, а канализацията - интересна :lol: .
Този преход според мен трябва да е наопаки, защото така ще се получава едно скокче със завихряне и може някое ако да застои там:
Прикачен файл:
djendov.jpg
djendov.jpg (56.53 KиБ) Видяна 3049 пъти
radius - майстор
Не съм съгласен, докато не чуя що така.
djendov - специалист
Нямам си и идея. Видях го в наръчника на пайплайф ( а те са производители все пак)и го следвах. Скока е на 45 градуса, като всяко У примерно. Не ме притеснява. А и с това ф160, ако ми се запуши, продавам къщата....
Chefo77 - майстор
И на моята канализация майстора така каза да сложа преходите - с равната част отдолу, т.е. грешно според снимката. Не мисля, че и иначе ще е проблем, най-много да се задържа някаква мръсотия в сянката.
Фитилчо - майстор
Екстра е станала вратата,браво. За моя вкус продължава да е малко афиф с ртези профили, но ти ще си я ползваш а и аз съм максималист винаги :-D
Апропо, тези колела по принцип се слага НА ОБРАТНО, вкопават се в профила,мисля, че минимума на профила беше 80, дали не беше и 100 мм .
Сложи от сега две от затоплящите жици около винкела , не ме питай откъде знам.
Ще я автоматизираш ли?
djendov - специалист
Хич не е афиф вратата. Даже е на границата да стане тежка. Аз исках да я правя с 60/40/3 но комшията ми показа неговата, която е доста тежка. Стабилна е в сегашния си вариант. Аз се съмнявах най-много за далечния на ролките край. 5 метра и малко врата, само на едни ролки...имах доста съмнения. Изненадващо, обаче, не мърда....те и тези профили 15/15, с които затиснахме ламарината от двете и страни, са заварени през 10тина см по цялата си дължина и също много помагат за стабилитета.
Колелцата, ако ги бяхме вкопали, нямаше да остане профил. Казаха ни, че се вкопават и че в 60/40/2 се събират точно, но като видяхме колко от профила ще трябва да режем и се отказахме.
Да, ще я автоматизирам. И за жиците ми казаха, но нито един от комшиите няма, а всички са с такива врати. Последните 10 години не са имали проблеми и затова се отказах. При снеговалеж веднъж на 2 години, няма да ме тормози толкова много да го чистя сякаш. Притесняваше ме, тея колелца при малко лед да не излязат, но засарихме едон стопер от горната страна на вратата и сега не може да се извади. По-скоро ще се заклини.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Строителство на къща във Варна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: