Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
egomen66 - майстор
Тази тема разглеждал ли си я...http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=35&t=39440
estorm - специалист
Благодаря за линка! Уж доста разглеждах, но тази съм я пропуснал. Почвам я :)
Обаче това с намиране на хубав дървен материал е славна одисея. Май ще трябва да бия километри до някъде си. Още не съм намерил и конструктор да се изкаже по въпроса с железата.
Като гледам важното е да се спра на материала за конструкцията. Някой да знае цените на термопанела в Турция? Имам приятел тираджия през седмица е там и може да ми докара. И в Бг ако имате наблюдение също ще е полезно.
Фитилчо - майстор
Това са 100/100/6 и са по 120 лева единия, не се вписват в това, което искаш ти, лека конструкция :wink:
Помещението е голямо колкото твоето- 10х6
estorm - специалист
Фитилчо написа:
...
Помещението е голямо колкото твоето- 10х6
На мен ми се стори много по голямо.
Ето което гледах аз. Вижда се на колко големи разстояния лежат термопанелите.

Прикачен файл

хале.JPG
хале.JPG (51.67 KиБ) Видяна 3492 пъти
fox
Здравейте,темата отдавна е замряла,но да си напиша проблема :rolleyes: Имам помещение 10/5 метра с плоча отгоре.Покрива е изграден от греди 6/10 по ширина през 40см.По дължина има пуснати 12 линии кофражни дъски пак през 40см.на които в момента е захванат ондулин.20г.изкара и е време за смяна.Реших да е с термопанели 4-ки.Въпросът е:може ли термопанела да се хване за дъските и ще бъде ли достатъчно стабилно?Изтедиха се няколко монтажници 2 казаха не е проблем,2 ще е проблем.Какво е вашето мнение? Покрива е едноскатен ,наклон 8-10 градуса,панела ще е по ширина на 6,50м.
.Мислех че щом ондулина издържа толкова години,за термопанела няма да е проблем,но почнах да се колебая.

Тема "Въпрос конструкция за сандвич панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: