• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
DimitarDimitrov - напреднал
Здравейте,

Имате си страхотен форум!

Обмислям строеж на къща и случайно попаднах на тези момчета http://www.popup-house.com/en/ , а тук може да видите и видео от самия строеж https://vimeo.com/81180775 . Изключително много ми допадна, както скоростта на строеж, така и дизайна. Оглеждам се за място около София, но ценово не са много местата, които влизат в бюджета ми(около 20-30 000е. за мястото), едното от тях е в.з. Килиите, днес се разходих, много е хубаво, се едно не си в София, но байрите са страшни, днес снега се беше поразтопил, но си представям, какво е било предишните дни.

Доста въпроси ми се въртят, но кажете за сега как ви се струва идеята за такъв тип къща? И мястото?


Обобщение:
- //VLADO66// В България представители на тази фирма са Maxim - взима се мярка на покрива,мембраната се произвежда в завода и се монтира. https://www.youtube.com/watch?v=s_RMC6m5tyY

-//Tsilkov// - Стиропора е на цена 60-120 лв/м3. ОСБ е около и над 10 лв/м2. Шперплата (вместо ОСБ) е към 25-40 лв/м2....HPL-а с които са облечени тези къщи отвън гони 200 лв/м2.....дограма с троен пакет почва от 300лв/м2
Последна промяна от DimitarDimitrov на вт фев 02, 2016 10:13 pm, променено общо 4 пъти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
PopUp House is available in France. International expansion will follow soon, starting with European market
We study your project
We connect you with a local architect, home builder or prime constructor, who will become your main contact

На всичко това мога да кажа, че строежът изглежда прекрасно, но ХА-ХА-ХА!
DimitarDimitrov - напреднал
Привет,

Да видях, че не предлагат в България, но и плана не е да се свързвам с тях, а по-скоро да открадна идеята :) Не видях нещо, като материали, което да го няма тук :) Най-добре да почна с въпросите:

1. Вижда се че къщата е на стъпки. Това до каква степен е добре за нашите условия? Лично на мен ми харесва, няма я цялата хамалогия с леенето на плоча. Във връзка с това искам да обесня, че бъдещата къща няма да е планувана да става на 4 етажа, за да живеем 3 поколения народ в нея :) На въпрсните материали дават 100 години живот, което е повече от достатъчно.

2. Втория въпрос е свързан с първия, ако къщата няма плоча, възможно ли е да се води бунгало и така да се спести от такси и документация?

3. Отопление. Какви са вариантите? Може би подово + камина в хола(по-скоро за атмосфера). Не планирам да има слънчеви колектори, може би по-натам ако се преместим да живеем целогодишно, но от прочетеното в интернет, просто не ми излиза сметка за такава инвестиция в началото.

4. Покрив. Там ми е малко мътна Индия. В сайта пишат за някаква гъвкава мембрана от PVC или EPDM, до колкото си го предсватям, се остава малък наклон, целия покрив се облича в нещо като много дебел найлон? И се правят улуци, които да отвеждат водата? На прав път ли съм?

5. Като бъдещ проблем с къщата виждам дървените плоскости да попият влага и да се надуят/разместят/изгният , предполгам се импрегнират с нещо, но дали е устойчиво на нашият климат?

6. Тъй като някои от местата, които гледам, са малкия като квадратура и възможния процент застроена площ също е малък, искам да попитам верандата включва ли се във въпросния процент застроена площ?

Това е за сега приятели, лека вечер.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Всяко населено място си има План за застрояване и в този план парцелите са указани как е допустимо бла-бла
Има видове постройки, да, най-добре да поконтактуваш с архитект.
Относно сградата - идеята е да е построена по този начин, с тези материали. Инак можеш да си строиш с всякакви кубчета. (аз съм фен на кирпича и сламата)
Бтв, това не е ли някаква пасивна къща? Отоплението и е доста по-различно
DimitarDimitrov - напреднал
Здравей,

Да пише, че е пасивна, но само от гледна точка на изолацията. Вече допълнително в една статия, за тази къща, пишеше, че може да се сложат слънчеви колектори или вятърни колектори(ако така се казват) и да се направи наистина пасивна.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Пообъркан си малко. Пасивната си е пасивна. Поддържа. Се си трябва да я стоплиш или охладиш. Много е инертна и леко се топли. А генератори и колектори, освен топлинка, могат да ти правят и ток за пералнята, което си е направо независима къщичка.
Казвам, че като пасивна, се топли по различен начин от обичайната къща
Французите колко казват, че струва?
Kasap - специалист
n_a написа:
Французите колко казват, че струва?
360 EUR/квадрата. Евтинийка. :-D
DimitarDimitrov - напреднал
Благодаря за пояснението.

Ето тук има страница с цени http://www.popup-house.com/en/what-is-t ... pup-house/

Материалите ги дават 300-360 е./кв.
До ключ 1300-2000е./кв.
Дали са и вариант за нещо като груб строеж с прозорци и покрив за 700-900е./кв.

Явно това са цените във Франция, тук съм сигурен, че ще са доста по-надолу, особенно за работа. То по техните сметки, най-евтиния вариант до ключ за къщата от видеото е 169 000 евро.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Работата не хвърля много по тая къща
Tsilkov - майстор
Къщите изглеждат много яко като дизайн. Това е разновидност (дота качествена) на т.н. СИП панели.

DimitarDimitrov написа:
Привет,

Най-добре да почна с въпросите:
1.Отделни стъпки които не са вързани с греди/рандбалки за нашите условия не стават - при първото леко земетресение къщата ще се напука и размести доста неприятно.
2.И кочина за прасета да го водиш искаш ли да извадиш разрешение за строеж и да го въведеш редовно в експлоатация бумащината е една и съща. За да спестиш варианта е незаконно строителство.
3.Варианти доста ама точно на тази стиропорена къща не бих сложил камина на дърва.
4.Да не е TPO. Мембрани като на снимката има доста в БГ - цената им е към 18-30 лв/м2
5.С какво мислиш нашия климат е по-агресивен към дървото спрямо Френския? В Созопол къщи с дървени обшивки си стоят на по 100+ години.
6. Зависи как се опише в проекта. То на малките места проблема им е отстоянията от съседите а не площа.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Pop up House около София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: