• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
DimitarDimitrov - напреднал
fbr -благодаря за мнението.

Може ли някой запознат да направи сметка за цената на материалите на къщата от видеото. В сайта казват цените на материалите във Франция, а именно 300е. квадрат, което прави 39 000е. за 130кв., предполагам, че тук ще е по-евтино, но с колко?
VLADO66 - майстор
Един жокер-за под и таван можеш да ползваш употребявани кофражни дървени трегери Н 20 -цена 6-7 лв.л.м.Проблем е че талпи широки 30 см. почти няма или са много скъпи-това може за провали проекта,ако не измислиш заместител.Иначе голяма част от стената /къщата/ е външната и вътрешната облицовка.Вътре ми се вижда че е облечено с HPL панели.Друг проблем може да се явят гризачите,включително и двукраките такива.
Последна промяна от VLADO66 на вт фев 02, 2016 6:04 am, променено общо 1 път.
stamenov1 - специалист
Преди време попаднах на това:
Е то едно интересно четиво, какво са измислили хората, за къщички модулен тип. Бързо сглобяване, икономия на енергия, удобно, практично, и сигурно и евтинко.
http://www.impactlab.net/2008/08/10/jap ... ome-homes/
[youtube]QtJki5fdp-8[/youtube]

Ето и коментари на Български
http://arhitektura.bg/blog/?p=2723
DimitarDimitrov - напреднал
^ Лично на мен не ми допадат тези къщички, предпочим повече ''въздух''.
Tsilkov - майстор
DimitarDimitrov написа:
Може ли някой запознат да направи сметка за цената на материалите на къщата от видеото.
Стиропора е на цена 60-120 лв/м3. ОСБ е около и над 10 лв/м2. Шперплата (вместо ОСБ) е към 25-40 лв/м2.
Съотнесено към това, че завършената сграда годна за живеене ще е към 500 (-100 до +200) евро на квадрат тия материали не значат нищо. Например HPL-а с които са облечени тези къщи отвън гони 200 лв/м2 и то без фирата и конструкцията. Хубава (системен профил и закладни части, хубав обков, в цвят и т.н.) дограма с троен пакет почва от 300лв/м2
stonesour - специалист
DimitarDimitrov написа:
Здравей,

Ще дам малко лична предистория. Имаме апартамент в София, в Манастирски ливади 2-стаен, имаме и син на почти 2 год., но сме решили да не оставаме с едно дете, а поне да стигнем до две. Именно заради това тръгнахме да си търсим малко по-голям апартамент(3 стаен), но след едномесечно търсене и гледане на стотици обява за разни кутийки(с извинение) с кофти изпълнение за по 80 000 е. просто се отказах. В крайна сметка мисля, че най-подходящия вариант е да имаш вила близо до София, в която да се пребивава поне половината година, а останалата част от годината все ще се съберем някъде :) Колкото до Герман на мен много ми допадна, защото е на 20-25 мин от центъра на София(където работя аз).

Преди 2 години пак ми се въртеше за вила в главата, дори купих къща на 100км. от София, с. Ваксево, но откакто се появи малкия и съм нямал време да я оправя, а и ако ще строим нещо по-близо до София, въпросната вила във Ваксево става излишна.


шоп - за достъпа до Герман и неговите вилни зони видях, че е сравнително добре,а и съм с 4х4 и поне наклоните във в.з. Терасите няма да ми се опрат. Колкото до крадците, това ми е най-голямото притеснение за къща, в която не се живее целогодишно. Не планирам да се оставят каквито и да е скъпи неща в нея, но все пак ще трябва да има поне хладилник и печка, ако всяка година ще трябва да купувам нови, язък за вилата :D И все пак в най-добрия случай ще си намеря местенце до хора, които живеят целогодишно там.
извинявай, ама като те чета имам усещането, че не знаеш какво искаш.
имаш едно дете, искаш поне още едно и вместо да търсиш достатъчно широко жилище за постоянно обитаване ти търсиш сглобяем курник на терен извън регулация, в който планираш да живееш частично през годината и имаш намерение да не оставяш по-скъпи вещи от хладилник?!

как се връзва това с двете деца?! :shock:
имам колежка с две деца, живее в двустаен с ново строителство, 2 деца и 2-ма възрастни в една спалня и хол с кухненски бокс. чууудно. така като те гледам, ти искаш да си го причиниш през половината година?!

а тая вила дето си я купил и си забравил да я стегнеш, за кво ти е? да я продаваш? :lol: ако има кой да я купи.

един съвет от мен - мисли за тристаен /две спални/ и не се занимавай с глупости. само ще се овътриш още.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нещо куца в цялата работа, колегата по-горе също. Човекът само се чеша тука. Той си има жена, тя трябва да измисли нещата. Мъжът не бива да мисли. Мъжът трябва да ги изпълни
Глей кво става
stonesour - специалист
въобще народа изчатка тотално нещо, оня ден ми звъни колега, управител на банков клон. влязъл при него някакъв познат. да търси финансиране за покупка на упи и строителство на къща от слама и кирпич. 100 процента финансиране! слама и кирпич! кредит! :-D :-D :-D

разбирам, че е криза и не всеки има възможност да си позволи цените и качеството, което иска да притежава. ама не разбирам как човек е готов да инвестира последните си пари в нещо, което може утре да не го завари на мястото, където го е оставил. :mrgreen:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не те разбрах, я моля, се поясни
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
http://imagescdn.gabriels.net/reno/imag ... ment=false
Santa Fe, New Mexico 87505 United States Price: $5,850,000

Кирпичена къща в щатите. Строена 1920г. За български къщи на по над 300 години да си чувал?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Pop up House около София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: