• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
Като си оправят документите,тогава.Въпреки че ми е чудно как две години не са ги оправили.Междувременно може да се разходиш до там.Доста е нависочко.
шоп - майстор
Малко лични размисли.

Темата от практична и реална преминава към бъдеща и утопична, но ще спомена факти от близкото минало.

Половината ми род е от Бистрица, Железница, Кокаляне, Пасарел....демек северният сколон на Витоша. Преди 100 години това са били най-бедните райони на шопско. Другият ми род е от богатите и равни части на шопско: Бусманци, Враждебна, Негован, Чепинци, Световрачане...

Та преди 100 години всички живо е бягало в богатото и равно поле!

Защо аджаба сега някой ще тръгне към северните усойни зони на Витоша?!

Поръчайте си 9м3 бетон да кажем за Бусманци или Вржаждебна и същото количество за сокаците по Витоша, където 9м3 бетоновоз и 52 м бетонпомпа 99% няма да се качат и ще видите разликата в цената.
Хм?

П.П в този ред на мисли много са подценени имотите с южно изложение на Ст. Планина в софииското поле:-) Локорско, Войняговци, Гниляне, Подгумер...

А да строите вила от материали, които са горими е меко казано пари хвърлени на вятъра. Петък вечер отивате на вилата и...нея я няма.
gandonov - специалист
DimitarDimitrov написа:
Какво мислите за този парцел http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5& ... 46xs8&f1=1
Това са абсолютно неинформтивни снимки на част от двор.
Все едно да продаваш колата си и да качиш снимка само на багажника отвътре.
А надписа "Коригирана в 15:42 на 18 юли, 2013 год." предизвиква немалко въпроси.

Виждам, че доста си се ентусиазирал. :) И аз така търсих 2-3 години.
Та, ето няколко напътствия от мен, дано са ти от полза при огледите:
  • - намери адреса на имота и го огледай лично.
    - поговори със съседите! Това е най-ценният ми съвет. Те няма да пропуснат основните проблеми. Съседът може да ти помогне много, но може да създаде и непреодолими проблеми! Извод: заедно с имота, купуваш и съседи. Те са бонус. :wink:
    - питай ги как е достъпа през зимата, къде е водопровода, водата през лятото, има ли "достатъчно" ток или стига колкото за 3 крушки?
    - винаги си задавай въпроса: " - Какво липсва в тази обява?"... общият принцип в on-line офертите е, че всички негативи се пропускат или омаловажават! Примери: Снимките са на двора, но обора на съседа, позициониран до оградата е извън кадър. Улицата въобще не е снимана, защото е 2км. черният път. Най-близкият стълб е на 200м. и т.н.
    Прекрасен пример е обявата в Драгалевци - Очевидно снимките са на прекрасно поддържан двор, а само дувара струва колкото грубия строеж на 100кв.м. къща. ... ииии нищо повече?!?! Ток - не, Вода - не, адрес - няма, скица - също, обява от преди 2,5г, неоформени документи, ...
    - искай скица на имота. Виж статута на сградите. Огледай имотите на съседите и техния статус.
Успех.
Grezinski - специалист
Ха, чак сега отворих отново тази тема като мислех, че вече си я завършил.
Аз също започвам личен проект с подобна (L-образна) геометрия и площ, и ще следя с интерес напредъка ти, като с особено любопитство ще очаквам да видя цената.
На мен ми допада идеята на технологията, ще се радвам ако успееш да реализираш мечтата си и ти желая успех.

Изображение

Относно терена, на мен много ми помогна кметицата на селото и секретарката. Тези две госпожи знаеха всичко за всеки във селото, където търсех имот. Разглеждах няколко парцела, като те ме бяха информирали за всичко покрай тях. Кавги между съседи, жалби, проблеми с ток и вода, наследници на продавачите и т.н. Също така, проверих всичко в кадастъра.
Кутия бонбонки и Количка ще ти сместят много време, пари, нерви и т.н.

За мен, най-голямата опасност представляваше въпроса с границите на имота. И съветът ми е, особено при такива скъпи имоти, да се разбереш с продавача, да направите геодезическо заснемане преди продажбата. То така или инъче ще ти е необходимо в последствие при проектирането. Но ти наеми геодезиста, за да си сигурен в данните, и ако квадратурата излезе по-малко, искай отбивка от цената на имота :)

Така ще си спестиш много разправии, в случай че дуварът на съседа е в твоя имот или обратното.

Относно обшивката, другата седмица ще имам оферта за KERRAFRONT, разпенен сайдинг, и мога да те ориентирам за цената. Аз залагам на него в КСС-то, защото е сравнително по-луксозно решение и искам да се презастраховам.

Поздрави!
Фитилчо - майстор
VLADO66 написа:
Н 20 -цена 6-7 лв.л.м.
Купих употребявани за 6 лева ПАРЧЕТо около 100 броя от продавалник. На мен ми трябват за покрива.
VLADO66 - майстор
Фитилчо написа:
VLADO66 написа:
Н 20 -цена 6-7 лв.л.м.
Купих употребявани за 6 лева ПАРЧЕТо около 100 броя от продавалник. На мен ми трябват за покрива.
На далавера си и аз се дзверих ама все на л.м. :)
Фитилчо - майстор
Били са над 1000 броя, хванах последната промоция, плюс 10 подпорки от онези с резбата на по 10 кинта, в бързината :-D
шоп - майстор
Изпадат чат пат такива благинки. Един приятел си докара 3 камиона бракувани Н 20 ( половината бяха наистина брак, но другите си бяха перфектни) Докато се усетя да го помоля за 20 ина бр, той ги наряза с резачката за огрев :-D
Доста цели плоскости кофражен шперплата също заминаха в котела му:-) За без пари е супер гориво.
Здраве да има!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Pop up House около София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: