• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nobreak - специалист
Здравейте. Искам да питам може ли при изливане на армирана настилка на пода кофража да се раздели на секции с дъски, които после ще се извадят, понеже помещението е голямо и няма да може да се излее на един път. Питам, защото някои казват, че ако се прекъсне настилката и бетона изсъхне, и после се продължи, не ставала спойка между плочите....Как се процедира ако се прекъсва настилката? Гледах като бетонираха около нашия блок, правиха кофража на квадрати. На другата сутрин махаха дъските и правиха следващия квадрат, долепен за предния, но това беше преди няколко месеца и за сега не се виждат пукнатини между различните квадрати....
Благодаря.
Последна промяна от nobreak на чет мар 10, 2016 1:32 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бетониране на алея няма нищо общо с изливане на плоча! Плоча не можеш да прекъсваш, алея трябва да прекъсваш.
Събираш юнаците и изливате на един дъх. После бира и кебапчета. Така се прави. Колко е голямо помещението?
torbalan - Дървен философ
Поне в наше село цената на готовия бетон е почти същата, като на цимента необходим да го забъркаш...

При това собственика на бетоновия възел е читав и ти кара каквото и колкото му поръчаш...

Дяволъка е, че ако не ти трябва фактура, не ти взема ДДС-то...
radius - майстор
Май човека пита за армирана настилка, а не за плоча. Ако е така, според мен е все там дали е прекъснато, ако се слегне, ще се нацепи така или иначе. И все пак съвета ми е като торбаланския.
nobreak - специалист
radius написа:
Май човека пита за армирана настилка, а не за плоча. Ако е така, според мен е все там дали е прекъснато, ако се слегне, ще се нацепи така или иначе. И все пак съвета ми е като торбаланския.
Грешката е моя...точно за армирана настилка, но в приземен етаж на вила става на въпрос... Просто ми бяга терминологията...
torbalan написа:
Поне в наше село цената на готовия бетон е почти същата, като на цимента необходим да го забъркаш...

При това собственика на бетоновия възел е читав и ти кара каквото и колкото му поръчаш...

Дяволъка е, че ако не ти трябва фактура, не ти взема ДДС-то...
При мен проблема е, че разстоянието от където го изсипват до вилата е 30 метра и става голямо рали с количката...
n_a написа:
Бетониране на алея няма нищо общо с изливане на плоча! Плоча не можеш да прекъсваш, алея трябва да прекъсваш.
Събираш юнаците и изливате на един дъх. После бира и кебапчета. Така се прави. Колко е голямо помещението?
Помещението след махане на стените е 40 м2
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:cool: E, щом е армирана замазка, може, разбира се. Цялата земя ще носи товара, няма огъване, няма посукване. Изчислихте ли кубиците? Българинът обича да излива надебело бетон, а то няма смисъл. Постелете найлон отдолу.
Последна промяна от n_a на чет мар 10, 2016 3:26 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Една помпа и 150 лева за нея, за нула време ще ти решат проблемите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nobreak написа:
Помещението след махане на стените е 40 м2
Не знам дали на 40кв е нужна разшиителната фуга, но не пречи да я направите. Като леете отделните парчета, не махайте кофража, после запълнете отделно фугата.
nobreak - специалист
n_a написа:
nobreak написа:
Помещението след махане на стените е 40 м2
Не знам дали на 40кв е нужна разшиителната фуга, но не пречи да я направите. Като леете отделните парчета, не махайте кофража, после запълнете отделно фугата.
Ако не махна кофража, после като излеем другата част и дъската остане между 2 бетона как се вади? Фугата с какво и кога се запълва? До тук добре, а нещо по специално за по добра спойка между парчетата? Предполагам армировката не трябва да се прекъсва, нали?
EDI - майстор
Колко дебелина ще правиш.Трамбовай си основата било на ръка с някой пън с дръжки, било с бензинова или електрическа трамбовка.Направи си я заливката поне 10 см, така с 1 кубик бетон ще направиш 10-ина квадрата.Разпредели си помещението да имаш поне по 5-6 квадрата непрекъснато леене.Най-добре 1 кубик на леене, не е много.Армировката цяла.Като дръпне малко, махаш си кофриращите плоскости и си лееш следващия квадрат.Нищо специално за сцепление, 5-6 квадрата е с достатъчна площ за да не тръгне наникъде.Няма нужда от дилатационна фуга за вътре.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос армирана настилка на под в помещение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: