Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
uzunov_i - специалист
Здравейте! Извинете, че ще повторя въпроса! Сутринта не можах да намеря темата и затова писах в другата тема Всичко за вилата. Искам да направя плътна ограда. С направа на кофраж ще се справя. Имам проект за плътна ограда. В проекта пише, че фундаментът се изпълнява с бетон В20 с ширина 40 см и дълбочина 80 см. В основите да се поставят фусове 4 бр Н14 с дължина 120 см. Укрепващите ст.б.колони с размери 25/25 см и светлото разстояние между тях 300 см мах са армирани с 4 бр. Н14 с дължина 2.20 м и стремена 19 бр Ф8 х 100 см през 15 см. Да се изпълни стомано-бетонов пояс 25/25, армиран с 4 бр Н12 с дължина 320 см и стремена ф8 х 22/22 х100см през 20 см.
Въпросите ми са:
1. Като се изкопава на 80 см с ширина 40 см, трябва ли да слагам арматура или само слагам бетон? От текста разбирам, че като наливам бетон, просто слагам тези прави пръчки, които се наричат фусове.
2. А над земята поръчвам от арматурния двор готова заготовка за слагане на арматура и между тази арматура слагам от другата арматура за колоните 25/25.
За зидането ще се справя.
Ако имате някакви снимки стъпка по стъпка как се прави фундамент, ще съм ви благодарен.
torbalan - Дървен философ
Имаш проект, а питаш как :)
uzunov_i - специалист
Имам проект, но не съм правил. Нямам много средства за майстори и ми се иска сам да я направя. 24 метра е оградата. Нали затова е форума и всеки, който проявява желание, може да даде съвет.
dimitrov - напреднал
ми то това основи за къща ми се струват
VLADO66 - майстор
Модератор трябва да направи компилация. viewtopic.php?f=21&t=53658
uzunov_i - специалист
Egomen66, благодаря ви за снимката.

Тема "Как да направя основите на оградата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: