Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
fade написа:
Оф, сега прочетох пак постовете и N_A - грешно съм те разбрал! След поста ми с идеите ми за укрепване ти си писал Да помогнеш малко на свлачището - помислих, че иде реч, че ако укрепя и лея бетон един вид ще му помогна да тръгне още по-бързо. А ти си имал предвид да съдействам да се случи по-скоро, да побутна малко ситуацията;)
И други, местни, ми го казаха, на мен ми е притеснително това ... ще умувам.
Първо писах, че като го уплътниш, ще го забързаш да падне. През сухата зидария си излизат води и влаги, затова се подпира със суха зидария или с плътни стени с дренажни отвори.
После писах съвсем целенасочено да бутнеш стената и да падне каквото има да пада. Това не е свлачище, а срутище. Разликата е в твоя полза
Нямаш никаква полза от наливане на още бетони върху съществуващото. Набий пилоти в тротоара, ако те е страх, че ще събои къщата, махни стената. Изправи насипа и излей бетонна нова подпорна стена с контрафорси и с дренажни отвори
Ти ли бе писал, че ти искат 8000лв? За какво? За нечие ноу-хау и за чужд труд. Колко на колко метра е? Сметни железобетона поне колко ще ти хване
BLUEPUPIL - майстор
n_a написа:
Набий пилоти в тротоара, ако те е страх, че ще събори къщата.....
За истински пилоти ли иде реч?
p.v.x - майстор
BLUEPUPIL написа:
Ст. бет. подпорна стена с контрафорси, ако няма свлачище. Ако има, нищо не помага.
fade написа:
Освен подпиране с бетонна стена, контрафорси, има ли друг вариант?

Пак да се върна на варианта с пяна - в една casabrava преди години имаше реклама на фирма, която с машина нагнетяваха пяна в кухини под къща, която беше напукана по ъглите.

И всъщност има ли как да се изследва какво е състоянието под и около зида? Радарно или по друг начин?
Не знам каква реклама си гледал..Но там са предотвратявали , натиск по вертикалата. Докато тук имаш натиск по хоризонталата.

"BLUEPUPIL"се е произнесъл най-правилно по проблема.
На тази снимка , ограденото с жълто какво е. На мен ми прилича на площадка за стъпала.
Ако искаш да си решиш проблема , трябва да прежалиш това място зад червената линия.Правиш подпорната стена пред съществуващата в момента , без да е напъната в старата. След придобиване на технологична якост на стоманобетоната подпорна стена , можеш да запълниш кухината между двете.Така мисля аз...Не казвам че е правилно. #-o

Прикачен файл

Pix_4.jpg
Pix_4.jpg (75.8 KиБ) Видяна 1128 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Добро решение. Хитро. Новата стена с новия насип ще сподели напрежението. А може да е на 2-3 стъпала, с цветенца :weedman:
fade - специалист
Това ограденото с жълто е покрива на една барачка, която ще се събори. Засега подпира стената успешно.
Като я съборя цялата стена става 18 метра. Височината и варира, започва от 1.70 и стига до 2.40.

Тази идея с изнесената стена е интересна, на какво отстояние трябва да е, предполагам минимално? 10 см?
p.v.x - майстор
fade написа:
Това ограденото с жълто е покрива на една барачка, която ще се събори. Засега подпира стената успешно.
Като я съборя цялата стена става 18 метра. Височината и варира, започва от 1.70 и стига до 2.40.

Тази идея с изнесената стена е интересна, на какво отстояние трябва да е, предполагам минимално? 10 см?
Тази снимка е един пример за изпълнение.Пример , не решение .Тези 10 см. са малко.Разстоянието на червената стелка е важно...И не може да е 10 см. Трябва ти среща и консултация с конструктор.

Прикачен файл

retaining wall diagram_wiki commons_cantilever wall.jpg
retaining wall diagram_wiki commons_cantilever wall.jpg (33 KиБ) Видяна 1095 пъти
BLUEPUPIL - майстор
fade написа:
Като я съборя цялата стена става 18 метра. Височината и варира, започва от 1.70 и стига до 2.40.Тази идея с изнесената стена е интересна, на какво отстояние трябва да е, предполагам минимално? 10 см?
Ако искаш сериозни и задълбочени отговори/съвети, направи детайлни снимки, а ма не с телефон ами с приличен фотоапарат (Ако нямаш, се ще се намери някой да ти услужи). Дай пълна картина на ситуацията: Наклон на парцела?; Долу в дерето има ли река?; От другата страна на улицата, склона с какъв наклон е?; Пролетта склона до каква степен е оводнен? На каква дълбочина са подземните води? Почвата на дълбочина 70см. каква е?- глинеста, песъчлива, чакълеста, мека скала и пр.

Тема "Пропадане на подпорна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: