• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
adonchevski - специалист
Здравейте,

Предстои ни строителство на къща и в момента сме на етап избиране на строител. До съседния на нашия парцел строител прави друга къща. Почнали са основите, но това което се вижда на пръв поглед ми изглежда не както трябва. Моля дайте мнение така ли се строи и какви са допуснатите грешки. Прилагам следните снимки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
професионал - специалист
Намали снимките - разтеглих си монитора да ги видя! :shock:
Недобро!
adonchevski - специалист
p.v.x написа:
Тези снимки , са за тази тема. :-D :lol: http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... &start=900
И на мен така ми изглежда ама питам предвид, че нямам никакъв опит в строителството.
SEV - специалист
Не е лошо разбирачите да се аргументират,защото това "не е добре" нищо не значи.По същия начин някой може да каже,че е добре.
p.v.x - майстор
До някъде може да се мисли , че е добре. Ако говорим , че е подложен бетон...Но не е. Поне на мен ми се струва , че не е. Един найлон да бяха метнали...пръста е дръпнала влагата , и са се образували пукнатини. За арматурата няма да пиша...Нито за полагането и , нито и за привързването и. :-D :lol: :lol:
ArturDent - Почти Безобиден
Абе нали в края на краищата все пак има техник който се подписал два пъти - веднъж за изкопа и втори път за арматурата и бетона.
професионал - специалист
SEV написа:
Не е лошо разбирачите да се аргументират...
Не, че съм " разбирач", но ако имаш предвид моето мнение, то е взето въз основа на над 20 годишния ми стаж точно с този род дейности. Автора иска мнение за строителя - има го, ако на някой му се струва добре - ОК, казва че е добре и така...
rendo - специалист
Не, че съм разбирач и аз ама от обща култура ми правят впечатление:

Терена не е подравнен като хората преди изкопите
Не са съосни стените (за диагонали май няма какво и да се каже :D)
Няма положена хидроизолация
Няма арматура по вътрешните ивици, арматурата е "плосната" в изкопа и не е покрита добре с бетон,
Бетона е просъхнал и за това е напукал и не е вибриран

+ гореописаните неща

Ама както казаха - някой е сложил подпис - да му мисли :D

Все пак се усеща привкуса от работата на личности от малцинствата .... :D :D :D


Да не говорим, че като гледам по снимките тоя каменист терен като са копали не са помисили за подпиране на склона .... при един по силен дъжд господ да им е на помощ като се свлече тоя всичкия камък от баира надолу :snakeman:
joro1968 - специалист
Потресен съм...основата нито основа,арматурата нито арматура. Просто нищо не е спазено
При соца веднага щеше да бъде с гриф ,,Опасно строителство,,
Гробари ли са копали основите?
  • 1
  • 2

Тема "Какво ви е мнението за този строител?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: