• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dimitar2s - специалист
Имам проект за преустройство на таванския ми етаж в жилищен. Конструкцията предвижда метални колони и скелет, поддържащи още една стая под билото и дървен покрив, като има и зидарска работа и бетонен пояс.
Най-тежкия проблем - търся изпълнител.
Повечето майстори на покриви ми казват първо да си намеря някой да ми направи металната конструкция, а така и не съм попаднал на подобна фирма или майстори.
Освен това ако можете да ме насочите и за доставчици или складове за материали.
Става въпрос за София.
Предварително благодаря!
failure - специалист
Здравей, на мен ми предстои същото преустройство. Искам да те попитам защо слагаш метал? Дървото не е ли по-добро и по-ефтино решение :?:
dimitar2s - специалист
Извинявам се за забавянето.
Така е по проект. Някои ми казват, че така е по-здраво, други - че има опасност в следствие на разликите в температурните разширения. Казват че дървената конструкция е по-устйчива на усукване, но ако е направена от хубав материал и както трябва.
viliko - напреднал
Късничко повдигам пак темата, но същото в момента ще правя-мансарден етаж. Пуснах и тема, ама отговори особено не получавам...Та, какво стана с автора на тая тема ми е интересно-има ли вече етаж, с коя фирма, доволни ли сте и тн - на всякакви подробности ще се радвам!
srceko74 - специалист
ако можеш пусни проекта за да се види какво трябва да се прави
rendo - специалист
Имаме кой да го направи.

Трябва да се види какво конкретно трябва да се направи.
viliko - напреднал
проект нямам, няма и да имам :-D
говоря за истински. ще си го правя "нелегално", без да го узаконявам, защото нито време, нито нерви, нито пари имам да минавам през общината и тн. не ме упреквайте сега, така съм го решила.

ето темата ми за повече инфо, за да не преписвам:

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 090#116090

1. търся одобрение на варианта, който съм си измислила /показания е без абсолютно точни размери, защото пиша от работата и все забравям да го взема и кача, но това е идеята/

2. търся критика

3. ще може ли да се използва нормално с това скосяване

4. идея кой да ми го направи - ХУБАВ ЗА БЕЗ ПАРИ...ИЛИ ПОНЕ ЗА МАЛКО ПАРИ :-D
Spokoiniq - майстор
Ще спестиш няколко хиляди за поекта, и като се оплаче първия съсед ГОРИШ, ама не за да светиш!Веднага ти плесват заповед за възстановяване за твоя сметка на старото положение и ако мъркаш-идват с полиция и ти го бутват.Аз преди три дни подадох документите в общината, и като ги одобрят(всичко е по учебник), никой не може да ми каже гък.Надстрояване, промяна на архитектурна цялост и общи части изисква 100% писмено, нотариално заверено съседско съгласие.Не импровизирай, защото и тия пари които ще вкараш ще изгорят.
viliko - напреднал
първо надстрояване няма да има, а просто ще си направя стаички.
второ от съседи нищо не се иска, освен съгласие от братовчедка ми, която е на втория етаж и е другия съсобственик, дори да реша да узаконявам. това не са общи части при нас, ние сме в къща, в момента си го делим нотариално.
трето - не ме мисли мен за полицията, имам си някоя и друга вратичка като стане напечено :-D

исках някой и друг съвет за строителната част, айде, критикувайте, съветвайте...квот щете, само пишете
housedoktor - майстор
аз в коя тема да ти отговоря?
  • 1
  • 2

Тема "Търся материали и майстори за мансарден етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: