• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
infomar
Мисля, че това е решението за теб.
http://www.builder.bg/articlebg/133
http://maistorplus.com/blog/post/74/kak ... -v-stenata
http://bgr.sika.com/bg/solutions_produc ... 8sa04.html
Sikacryl®-AS
Sikacryl-AS пластичен еднокомпонентен материал за запълване на фуги и пукнатини за вътрешна употреба, на базата на акрилатна дисперсия.
Области на приложение
Sikacryl-AS е уплътнител за вътрешни пукнатини и неработещи фуги, който не се свлича по вертикални повърхности и тавани
Характеристики / предимства

STABILCEM ARS
Високоякостен, спойващ материал на циментово-сулфатна основа за производство на течни разтвори и/или много течни разтвори за инжектиране.
Stabilcem ARS се използва за производство на течни разтвори, замазка и бетон за инжектиране или изливане.
Stabilcem ARS може да се използва за консолидиране чрез запълване на кухини и пукнатини по разрушена зидария и скали.
Stabilcem ARS е спойващ материал на циментова основа в прахообразна форма със специални добавки, който се използва вместо обикновен цимент.
Благодарение на характеристиките му, Stabilcem ARS може да се използва за получава течен разтвор и замазка с ниско съотношение вода/цимент и без отделяне на циментово мляко и разслояване.
http://www.mapei.com/BG-BG/%D0%9F%D1%80 ... BILCEM-ARS
======================================================
STABILCEM
Много течен, набъбващ, спойващ материал на циментова основа за подготовка на разтвори за инжектиране, замазки и бетон.
Stabilcem се използва за приготвяне на разтвори за инжектиране, замазки и бетон с компенсирано свиване.
Stabilcem може да се използва за запълване на кухини и пукнатини в камъни и зидария, както и за запълване на пори на бетон.
Поради характеристиките си, самонивелиращият бетон подготвен с Stabilcem може да се изпомпва лесно под високо механично налягане без опасност от отделяне след стягане.
Stabilcem се смесва с подходящо подбрани по размер пълнители, в зависимост от приложението, след което се добавя вода.
Разбърква се до пълна еднородност на сместа и е готово за нанасяне.
http://www.mapei.com/BG-BG/%D0%9F%D1%80 ... /STABILCEM
==================================================

ИНЖЕКЦИОННИ СИСТЕМИ КЬОСТЕР ЗА ПУКНАТИНИ И РАБОТНИ ГРАНИЦИ
http://www.izolacii.eu/php/statiq.html?id=269
Изображение
kozl - майстор
И кое от горните е подходящо за тухли :?
Най-важно е да се установи причината за появата на пукнатини. Скриването на пукнатината с маскировъчни обработки е козметика. Причината ако не се премахне, пукнатините ще се увеличават.
Авторът пита за метод за подобряване на земната основа, което е възможна причина за поява на пукнатини. Ама требе си геолог. На кума му падна вилата оти дедо му я беше построил в-у свлачище. И свлачища се стабилизират, но това са големи мащабни мероприятия и съответно скъпи.
То и тука в София има достатъчно напукани къщи, по даже и полусрутени до последно обитавани от самонастанили се.
infomar
kozl написа:
И кое от горните е подходящо за тухли :?
Най-важно е да се установи причината за появата на пукнатини. Скриването на пукнатината с маскировъчни обработки е козметика. Причината ако не се премахне, пукнатините ще се увеличават.
Авторът пита за метод за подобряване на земната основа, което е възможна причина за поява на пукнатини. Ама требе си геолог. На кума му падна вилата оти дедо му я беше построил в-у свлачище. И свлачища се стабилизират, но това са големи мащабни мероприятия и съответно скъпи.
То и тука в София има достатъчно напукани къщи, по даже и полусрутени до последно обитавани от самонастанили се.
Колега, или аз съм в грешка... но в темата се пита конкретно:
..... имам една пукнатина която ме претеснява и ме интерсува по-конкретно метода с инжектиране на на воден разтвор на водностъкло и воден разтвор на калциев хлорид .

От това разбирам, че се интересува как да заздрави пукнатината, а не основите. Оставам с впечатление, че пукнатините не растат с времето и ако е имало олягане на стената, то вече е завършило. За основите... "козата си сака пръч". Ако няма циментови основи... не знам, но на времето преди 100 г. как са строили къщи без цимент - само върху камък. Единственото което мога да препоръчам като любител, е да се направи отводняване на терена около къщата и поставят плочки/бетонна настилка пояс поне 3 метра около основите. Къщите около мен и моята къща в тавана на вторият етаж имат опънати метални пръти с Ф около 10мм които държат срещуположните стени - по 2-3 на едната и толкова на другата страна. Които са направени така, не са напукани - другите имат доста пукнатини.
Относно това кой материал да се избере - набира телефоните на конкретните производители/фирмени сайтове и те ще му кажат най-отговорно, защото тук ние може да си говорим различни неща, но те знаят най-добре.
за мен в момента е по-важно да разбера трябвали да се прави нещо по основите защото като направя замаската на пода с тях вече е невъзможно да се работи, а за пукнатина на стената има време
BLUEPUPIL - майстор
jijimoto написа:
за мен в момента е по-важно да разбера трябвали да се прави нещо по основите защото като направя замаската на пода с тях вече е невъзможно да се работи, а за пукнатина на стената има време
Ако ще живееш в тази къща: Изливаш: 1.Бет. основи отвън; 2.Колони с ширина 25см; 3. Греда(пояс) с ширина 50см. (ако тух. зидария е 25см.) Ако ширината на къщата на по тясната страна е повече от 6м. ще трябва вътрешна колона с единичен фундамент или 1бр. ст. греда стъпваща върху външният пояс.===Дори и да се появят отново леки пукнатини те ще са само козметични и не представляват опасност от срутване.
radius - майстор
infomar написа:

Колега, или аз съм в грешка... но в темата се пита конкретно:
..... имам една пукнатина която ме претеснява и ме интерсува по-конкретно метода с инжектиране на на воден разтвор на водностъкло и воден разтвор на калциев хлорид .

От това разбирам, че се интересува как да заздрави пукнатината, а не основите.
Не бой се и аз се зачудих какво водно стъкло ще сипва в тази пукнатина, но явно става дума за земята под основите и как да се втвърди.
  • 1
  • 2

Тема "дайте ми съвет как да постъпя с тази пукнатина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: