• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
предстой ми ремонт на къщата и имам една пукнатина която ме претеснява .четох доста от постовете тук и ме интерсува по- конкретно метода с инжектиране на на воден разтвор на водностъкло и воден разтвор на калциев хлорид . В момента имам възможност да копая единствено в къщата . Ще съм благодарен за всеки съвет

Прикачен файл

2016-04-19-1106_q1_q1_q1_q1_Q1.jpg
p.v.x - майстор
Разясни по конкретно , за какво става на въпрос. Каква е къщата , брой етажи , основи , терен , има ли увеличаване на пукнатините във времето , и др. разяснителни моменти.

По питането ти разбирам , че си чел тази тема http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=36915
Вникни в нея , за да разбереш колко допълнителни въпроси изникват.

Със по добра конкретика на ситуацията , ще получиш по конкретни отговори от колегите. :rock:

По подробни снимки...

Разгледай тази статия. :rock: http://www.izolacii.eu/php/statiq.html?id=269
nikolson - майстор
На снимката има две пукнатини. Втората, тази долу, в дясно, ми се струва, че е пристроявано и има отношение към другата пукнатина.
p.v.x - майстор
nikolson написа:
На снимката има две пукнатини. Втората, тази долу, в дясно, ми се струва, че е пристроявано и има отношение към другата пукнатина.
Тази тухла е здрава. :rock:

Прикачен файл

2016-04-19-1106_q1_q1_q1_q1_Q1.jpg
kozl - майстор
Това инжектиране е метод за подобряване на носимоспособноста на земната основа. Необнодима е сондажна техника. Освен това е подходящо за неглинести пластове. Дабре е че си се насочил към причината за пукнатината, но опитен геолог може да даде решение дали този метод е подходящ за приложение. След геолога е ред на конструктора да прецени основите дали предават еднакво налягане към земната основа.
Видял съм пукнатини вследствие на неравномерно слягане на земната основа под фундаментите. Неправилно оразмерени фундаменти е грешка на конструктора. Но пък на тази постройка едва ли има конструктор :?
Имаш ли резултати от изследвана земна основа?
Като за направи сам може да се заемеш с отвеждането на повърхностните води. Често пъти те са причина за влошаване на носимоспособността на земния пласт и неравномерно слягане, което преразпределя натоварванията и причинява пропукванията, че даже и разрушения.
още малко информация къщата е едноетажна гредоред строена около 1960 съотвено има допълнително направени стаи около 1980 и гараж с плоча , задната стена на който е точно където е пукнатината. основите са камък няма използван бетон в основите, терена е доста мек ( и при комшиите има напуквания) . самата пукнатина съм и залепил от хартииките за цигари за една година няма скъсана и мисля че пукнатината не расте . за другия пост ако под повърхностни води разбираш дъждовната вода до гаража ми има залепен навес на комшията и всичко е бетонирано в радиус от 4 метра

Прикачен файл

2016-04-21-1110_Q1.jpg

Прикачен файл

2016-04-21-1111_Q2.jpg

Прикачен файл

2016-04-21-1109.jpg

Прикачен файл

2016-04-21-1108.jpg

Прикачен файл

2016-04-21-1107.jpg
nikolov333 - майстор
В случая пропадането ми изглежда встрани от процепа..не точно под него, където сте копали. По-скоро, под пукнатината основата е здрава и не е поддала, а се е слегнала основата отляво или отдясно на процепа и от това се е разцепила стената. От снимките ми изглежда, че пропадането е в лявата част на основата, но може и да е в десния край.. :idea:
toolegittoquit - майстор
Нямаш ядове, взимаш кофичката, бъркаш гипс и замазваш. Ако не почне да се руши от разширяване на пукнатината, значи каквито и да е процеси да е имало, те не са активни(поне за момента). От там нататък какво да правиш може да те посъветва професионалист, който се занимава в сферата на геологията и архитектурата.
torbalan - Дървен философ
В Козлодуй къщите масово имат подобни пукнатини. Говорих със строителен инженер (преди да купя моята, защото и тя имаше) - естествено и аз имах притеснения от слягания...

Изслуша ме човека, засмя се и вика "Ако са от слягане ще са диагонални... Виж ги тези..."...

После го питах да сменям ли една колона, а той "Защо? 40 години (те реално са 60 и повече) е работила, че сега ли нещо ще и се случи..."

И така купих къщата. Десетина години вече нищо не се е променило.
да питам запознатите това от линка по-доло ли е въпросния калциев хлорид или е някакъв друг
http://kamani.biz/morska-sol-i-icemelt/kalciev-hlorid/
  • 1
  • 2

Тема "дайте ми съвет как да постъпя с тази пукнатина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: