Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,
Искам да си правя навес и имам няколко питанки. Прилагам 2 снимки да стане ясно за какво ще говоря по-надолу.

Изображение

Изображение

Изображение

Гредата която се вижда захваната към къщата е 12х12 и е дълга 4.5м

Стената е 2м (на нея само са подложени късите греди за да се види наклона). От нея ще надстърча 40см гредата.

Основните греди ще са 4бр 12х12. Една дълга 5м 12х12. Ребрата мисля 8х6 или 8х8 (зависи какво имат по складовете). Платна ОСБ 2 15/18мм . Чудех се покрива дали да е с Рулони иили битумни керемиди. Тук прочетох че наклона може да е малък. За въпросните 2м е някъде към 30см. Ще очаквам съвет. Понеже мисех да е без улуци, след като сложа челните дъски под самите питумни керемиди каква ламарина се слага за оттичане? Битумните керемиди как да ги направя към къщата (изолация има 8см). Под Рулона или битумните керемиди трябва ли да мажа с нещо?

Питам такива въпроси, защото преди 10г. правих една беседка пред блока с остатъчни материали и направо върху дъските ковях битумните керемиди и покрива не прокапа нито един път, но тук ще си е изцяло ново. Сега правя груби сметки колко пари ще излезе навеса. Около 12м2 е всичко. Гредите ги смятам към 120лв, ОСБ-то 100лв .... но за другото съм в пълно невидение. Ще съм благодарен на съвети всякакви.

Тема "Навес 4.5м Х2.4м питанки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: