Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
vlassev - специалист
Здравейте, започнах нареждането на каменните плочи (около 3 см. дебели) върху старата настилка от тротоарни плочки. Използвам за основа земновлажен бетон за фиксиране на камъните и компенсиране на неравностите. Старая се фугите да са между сантиметър и два. До колкото успях да прочета за фугиране се използва рядък разтвор от цимент и пясък (боза), но нв разбрах в какво съотношение. Също така искам да попитам уместно ли е добавянето във фугиращата смес на лепило за външно поставяне на плочки (флекс)!
VLADO66 - майстор
Удачно е, даже е препоръчително.Пясъка трябва да е ситен/ пресят/. 1 част лепило към 2 части пясък.
vlassev - специалист
Благодаря за бързия отговор, под лепило предполагам имаш предвид смес от лепило и цимент?
ZMeyGorianin - майстор
И аз да попитам: Четох някъде да се прилага "сухо фугиране" при настилки- поставяне на сместа от цимент/пясък или пясък/флекс лепило между фугите и намокряне с вода. След леко стягане излишното се измита.
Предстои ми поставяне на гнайс върху армирана замазка външно. Ще се получи ли фугирането по описания начин.
preslav - майстор
пет май 25, 2018 9:04 amZMeyGorianin написа:
И аз да попитам: Четох някъде да се прилага "сухо фугиране" при настилки- поставяне на сместа от цимент/пясък или пясък/флекс лепило между фугите и намокряне с вода. След леко стягане излишното се измита.
Предстои ми поставяне на гнайс върху армирана замазка външно. Ще се получи ли фугирането по описания начин.
Не съм специалист, но за мен това "сухо фугиране" е парлама - видях го преди години от един "майстор" дето ми реди плочки в банята. Първо пръска с вода фугите, после "соли" с бял цимент, забърсва и фугата е перфектна до издаването на обекта, но за после няма да говоря. На опаковката на всяка фугираща смес, лепило и т.н. пише как да се смесят сухите съставки и водата, навсякъде има разбъркване, изчакване за "узряване", ново разбъркване и чак тогава нанасяне - прави си изводите и не си икономисвай труд, икономията ще ти излезе през носа с повторното фугиране.
hidrazin - майстор
пет май 25, 2018 9:04 amZMeyGorianin написа:
Предстои ми поставяне на гнайс върху армирана замазка външно. Ще се получи ли фугирането по описания начин.
Ще се получи. Реването ще е по-късно... Лично изпитано на собствен гръб.
Справка ТУК.
:partyman:

Тема "Фугиране на външна настилка от камък (ивайловградски)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: