• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
pif4o - специалист
Здравейте колеги съфорумци, не знам това ли е правилното място на темата ама никъде не открих по подходящ раздел :)
Искам да попитам имам един навес за колата, уж временен ама то стана 15 години вече, та ми се ще да го понаправя по постоянен. Идеята ми е да изградя конструкция 6 на 4,5 метра с дървени греди и да я покрия с термопанелен покрив, след това да затворя това помещение пак с термо панели и да стане едно хубаво гаражче. Проучих цени и варианти за изграждане с метална конструкция но за такъв малък обект или на никои не му се хваща или на които му се хваща цената е колкото на колата и мотора които ще седят вътре а уж не са от най евтините. Та реших да не викам неволята и да се поинтересувам дали може да стане както съм го замисли. С дърена конструкция ще се справя и сам направил съм си няколко навеса и барбекюта дървени които до сега не са паднали въпреки големия сняг на балкана :) Та възможна ли е дървено скеле облякано с термо панели или пропускам нещо :)
А и още нещо при положение че го правя от дърво трябва ли да го узаконявам, тои не граничи с никои и не пречи на никои но комшии усложливи колко щеш :)
шоп - майстор
Що да не може :)

аз в момента правя едно такова техническо помещение за обработка на вода с размери 4х2 метра. 50мм панелитеси ги имах, купих само греди 100х100 и 50х50. Използвам винтове за дърво 5х90мм, метални и гумени шайби
Успехи!
pif4o - специалист
Мерси приятелю, явно ще трябва да се заема сам с нещата :)
шоп - майстор
100% сам.
това е в духа на форума. Убеден съм, че резултата ще те удоволетвори и ще си спестиш пари и най-вече нерви при наемането на "майстори"

Ако прецениш в сглобката от термопанели може да слагаш и силикон. Аз лично слагам, защото в моето техническо помещение ще има вода, помпи, филтри и т..н и не искам зимата при -20 и силен вятър да ми замръзне системата. За гараж едва ли това има значение.

П.П. дървенията обработвам с бохемит против плесени и дървояди.
Чираче - майстор
За моженето с дървена конструкция може, но няма да стане здраво. Метала си е метал. Преди 3 г. правих подобна барака 6х4,5 м., но с поцинкована L-T ламарина от Хъс. На снимката не е още в завършен вид.
Последна промяна от Чираче на ср юни 15, 2016 7:12 am, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Не съм съгласен. И метала и дървото си имат място под слънцето. Иначе нямаше да се строят 2-3 и повече етажни дървени каракасни къщи.

Прикачен файл

471028.jpeg
471028.jpeg (40.19 KиБ) Видяна 11729 пъти
Чираче - майстор
шоп написа:
Не съм съгласен. И метала и дървото си имат място под слънцето. Иначе нямаше да се строят 2-3 и повече етажни дървени каракасни къщи.
Покажи снимка на най-високата дървена къща. Ще се изненадам, ако има по-висока от 3 етажа, с таванските помещения :?
шоп - майстор
Тук говорим за гараж :)

Иначе в Русия има супер оригинални 100% дървени църкви с интересни купули и кубета. Не съм ги мерил, но са с височината на 8 етажна сграда.

На остров Кижи църквата е висока 37 метра!

Разбира се това са изключения, затова съм написал, че масово каракасните къщи са на 2-3 етажа.
pif4o - специалист
Ами майстори маи ще ми трябват само за плочата долу да се излее, от нея на горе съм аз, а още малко ако не намеря разумен такъв и нея ще си излея, искам да дам пари на майстор те не ги щат :) Покрива ще е едноскатен, ширината на гаража ще е 4,6, дължина 6 метра, вертикални греди от всяка страна по 4бр 10х10 през 1,50 стигат ли?, хоризонтални греди 10х10 от 4 те страни горе, а за покрива достатъчно ли е 8 ь10 през 60 см демек 10 броики ако е нужно под всяка покрива мога да сложа хоризонтална 8х10 и със две спънки към покривната. Наклона ще е 60 см за тези 4,6 метра, както казах покрива сандвич панели от 4 см. Само да спомена една от офертите за метална конструкция с плочата долу и покрива от горе без стени, нищо друго 4500лв не знам ама мен ми се вижда бая.
ZEDYCUS - майстор
Покривния панел по дължина на гаража ли ще ги слагаш. Аз така го подразбирам от обясненията.
Аз бих заложил на греди 12 х 12 см за тези размери.
На вилата правя едно такова помещение също ще бъде с тези размери и панели. Но покрива ще е двускатен
С 6 броя ферми. Ребрата под покривния панел са 12 х6 см. Другите греди са 12 см.
  • 1
  • 2

Тема "Дървена конструкция с термо панели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: