Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

има доста теми в форума за укрепване на къщи с външни колони и пояси и замяна на гредоред с плоча, но не намирам почти никакво инфо за орентировачни цени от хора които са правили подобна интервенция -намерих 2 цени в интерент.


Имам къща 60 квадрата на денивилация- на която вторият етаж е гредоред.
Къщата няма бетонови колони - основите са камък и плътна тухла има 1 плоча и вторият етаж е гредоред.

Като чета из форума доста хора са заменяли гредоред с плоча и са сложили външни колони ,но не споделят цени.

Идеята ми не е да ми кажете колко ще излезе подобно нещо при мен, а какво сте правили вие и колко ви е излязло на вас за да мога грубо да се ориентирам за колко пари става въпрос. В момента нямам идея дали една плоча 60 кв с 6-7 колони ще ми излезе 10хил или 50хил и искам да добия някаква представа от хора правили подобно нещо за техния случай.


Мерси
Т
шоп - майстор
Защо не събереш 3-4 оферти от строителни фирми и бригади? Така ще имаш реални оферти. Едно е обекта да е до бетонов възел - друго е да се карат бетоновози на 50 км примерно по чукарите. В София 10м3 миксери взимат 7 лв на км. Да не се окаже, че транспорта е по скъп от бетона и арматурата.
theagent - специалист
Цените са много относително нещо. В зависимост от района цената на кубик бетон В25 може да е от 90 и нещо до 105 лв.
Както вече ти е казал шоп - разходите за транспорт са много съществено перо. Един път това зависи от разстоянието, на което се кара бетона, но също и от пътните условия. Ако се налага да се минава по стръмни, тесни, разбити, с много остри завои пътища миксерите ги товарят по-малко и, примерно, вместо с 6, ще ти идват с по 4 кубика, което автоматично ти вдига цената на доставен кубик.

Освен транспорта на бетона сериозно перо може да бъде и бетон-помпата. Един път за нея може да ти искат от порядъка на 8-9 лв/кубик, а освен това има и разход за самото идване до обекта, което ти го смятат в двете посоки. Колкото по отдалеч идва - толкова по-скъпо.

Има също така разходи за армировка и кофраж. Колко ще ти струва ще зависи от количеството желязо (лев и нещо на килограм) и от пазаръка с изпълнителя.

Така че, присъединявам се към съвета да събереш оферти за това, което искаш да направиш. Тази бетонна конструкция обаче трябва първо някой специалист да ти я сметне.

Тема "външни колони и пояси, плоча - орентировачни цени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: