• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте.Искам да Ви попитам отностно ремонта на навеса на терасата който беше от Ондулин след градушката целият стана на дупки.Идеята ми е сега да сложа Хидроизолация 4кг/м2 Воалит с посипка
Обшивката е дъсчина под ондулина но ще сложа и допълнително ОСБ 3 9мм върху дъските за да стане по равно и да няма отмятане на дъските
След това обаче не знам как се действа с Воалита
Подпокривна мушама ли се кове с пирончета (или има някаква хидроизолационна мембрана пак с нагряване) и после с газопламенно нансяна се слага воалита или трябва да се грундира
Това е мушамата http://markita.net/mushama-podpokrivna- ... basic.html
Това е воалита http://markita.net/voalit-4kg-10kvm-s-posipka.html
Наклонът е около 8 градуса
Под гредите ще си остане както сега гипсокартон.терасата постоянно има проветрение.не е затворена от всякъде
Предварително благодаря
Лек ден
Поздрави
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Воалитът от горната страна е с посипка, а от долната с найлон. Слагаш рулото на покрива, с горелката гориш найлона, а битумът омеква, търкулваш рулото и пак, докато всичкото залепне з апокрива. Би трябвало в единия край да има ивица без посипка, върху тази ивица застъпва следващият пласт. Никакви мушами под воалита. Равна повърхност, ОСБ или дърво или бетон. Чиста и равна повърхност. Мислех, че това е обяснено на опаковката воалит
Аз гледах тази информация одеве от изола петров http://www.izola-petrov.eu/pdf/izola_2.pdf
и затова питам дали трябва д аима нещо между осб-то и воалита с посипка(дефакто 2 слой където се води)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вече имаш дървена обшивка и френски воалит. Върху него полагаш новия.
Реално си трябва здрава, равна и плътна основа. Без фуги и камъчета
ако под френски воалит разбираш ондулина който е в момента,както писах по горе - ще го махам че целият е на дупки и остава една дървена основа само
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Виж, преди години, когато продавах покривни покрития, воалита на Изола-Петров го лепяха с горелка, върху намазан течен битум, "за всеки случай" Така пишеше на рулото, така го налепихме на плоския покрив на склада, така казвахме на клиентите. Сега какво пише конкретно на твоята опаковка? Защото това което си постнал тука ни го разбртах за кой продук става дума, ни е подходящо за стандартен бетонен покрив на блока ми. Разбираш ли
milen56 - специалист
Темата е доста стара, но да не отварям нова.
Имам ламаринен покрив на фургон, който тук-там тече. Мога ли директно върху ламарината да сложа воалит с посипка и дали ще се залепи добре направо върху ламарината ? Дали няма от студа да се удърви и да се отлепи и малко по-силен вятър да го вдигне ?
nikolov333 - майстор
Може, но снадките на ламарината дето стърчат ще ти пречат да го залепиш добре. Само да не решиш да ги свиваш настрани, че ще се разглобят и ще стане голям панаир.. На един фургон дето купихме за язовира преди години, така му прецакаме покрива и го преправяхме на едноскатен с ОСБ и изолация отгоре..
lov - майстор
Държи здраво. Покрива на блока е с ламарина и на няколко места се проби. Включително и пробити олуци. Закърпих го временно уж докато съберем пари за нов покрив но вече 5-6 година не е мръднал.
milen56 - специалист
Благодаря за съветите. Вече купих воалита и сега трябва само да го сложа.
  • 1
  • 2

Тема "Хидроизолация на навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: