Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
здравейте
,дюшемето в кухнята беше в окаяно състояние и го премахнах.Сега трябва да задигна нивото с 15 см.
Апартамента е на трети етаж в кооперация,пода ще е ламинат или паркет

Обмислям варианти:
1.Сух под-най лек ,но дебел слой посипка
2.Редене с нивелация на блокчета Тивит - сравнително лек,твърда повърхност
3.замазка с Тивит
4.Дюшеме-необходимост от изграждане на двойна скара
Има ли по-добри варианти.моля да ми отговорите
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какви са реалните разлики между този Тивит и Ytong ?

Щом крайното покритие е някакъв паркет, ползвай OSB вместо дюшеме. Има няколко плюса - лек монтаж и лека цена и се влияе по-малко от влагата
egomen66 - майстор
gorgi1 написа:
Обмислям варианти:

2.Редене с нивелация на блокчета Тивит - сравнително лек,твърда повърхност
3.замазка с Тивит
Тези двата варианта , ако ги обединиш , най ми допадат.Стига да имаш технологично време , за изсъхване на замазката.

За подов фибран , замислял ли си се.

:partyman:
n_a написа:
Какви са реалните разлики между този Тивит и Ytong ?

Щом крайното покритие е някакъв паркет, ползвай OSB вместо дюшеме. Има няколко плюса - лек монтаж и лека цена и се влияе по-малко от влагата
Полистиролбетона е добър, защото не задържа влага за разлика от итонг, но единствения производител който успях да открия е много далече.
egomen66 написа:
gorgi1 написа:
Обмислям варианти:

2.Редене с нивелация на блокчета Тивит - сравнително лек,твърда повърхност
3.замазка с Тивит
Тези двата варианта , ако ги обединиш , най ми допадат.Стига да имаш технологично време , за изсъхване на замазката.

За подов фибран , замислял ли си се.

:partyman:
Дебелия слой с фибран ще иска и по-дебела замазка, по-дълго време за съхнене.
Идеята ми е 12 см повдигане с минимално количество вода -Тивит в момента не се предлага, итонга е влагопоглъщащ. Мисля си за 8 см керамично блокче Porotherm, залепено за плочата, керамзит 5 см и гипсофазер.

Ако се залепи итонг (с лепенето ще се направи и нивелация заради неравния под), за колко време ще изсъхне напълно за да се постави горната замазка?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
gorgi1 написа:
Ако се залепи итонг (с лепенето ще се направи и нивелация заради неравния под), за колко време ще изсъхне напълно за да се постави горната замазка?
От днес за утре
Колко е денивелацията? Лепилата не понасят дебелина повече от 10мм на слой. Защо ти е горна замазка?

Тема "повдигане нивото на пода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: