Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
kolcho написа:
Срещни се с проектантите на съседите ти, дай им твоя проект за мнение и ако те също оценят заложените стойности като недопустимо високи - нека ти направят предложение за цена на препроектиране. След това сядаш и правиш елементарната сметка кое ще ти излезе по-евтино - с препроектиране или без, с изпълнение на одобрения проект.Това е!
+1 ### Недей да бързаш, защото най-вероятно ще сбъркаш.... И е трудно да се разбере, как твоите критерии за къща и тези на предишния собственик, могат да съвпаднат.
kr1100 - майстор
Всичко е на база одобрен проект и имаме издадено разрешително за строеж
Това горе е основното.
Направи си сметка ,кое ще ти е по-евтино Fe и бетон уж в повече или по трънливия път нов проект, съгласуване, ново разрешение / защото ще му изтече срока докато ти съгласуват новия проект :-D/
На съседите ти от коя година са проектите ?
От 2008 са им проектите на другите две къщи,а моя е от 2014г. Иначе като разпределение на стайте на жената и харесва с изключение на
1-2 дребни корекции.На мен не ми харесва само конструктивната част :axe:
kr1100 - майстор
2007 или 2008 г влязоха нови повишени изискванията с/у земетресение. Категорията се повиши от 6 на 7 степен - отам и повече желязо и бетон/
Изменения се съгласуват с проектанта и се подписва за това в книжката на строежа / забравих точното и име./
kolcho - специалист
kr1100 написа:
Всичко е на база одобрен проект и имаме издадено разрешително за строеж
Това горе е основното.
Цъ, има и по-основно от това:
ivosladur79 написа:
Начало до 2 седмици .
:wink:
tangarov - специалист
kr1100 написа:
2007 или 2008 г влязоха нови повишени изискванията с/у земетресение. Категорията се повиши от 6 на 7 степен - отам и повече желязо и бетон/
Изменения се съгласуват с проектанта и се подписва за това в книжката на строежа / забравих точното и име./
"Заповедна книга" е името и се води от надзора на обекта ....
Консултирах се с няколко фирми и майстори,казват че последната година-две ,желязото в конструкции те на къщите са увеличени до 35-45 кг. на квадрат. Казват че и нов проект да направя пак щяло да има много бетон и желязо.
Някой знае ли дали е вярно това. :проба:
kr1100 - майстор
ivosladur79 написа:
Консултирах се с няколко фирми и майстори,казват че последната година-две ,желязото в конструкции те на къщите са увеличени до 35-45 кг. на квадрат. Казват че и нов проект да направя пак щяло да има много бетон и желязо.
Някой знае ли дали е вярно това. :проба:
Вместо да се маеш и разпитваш виж ми горния пост за новите противоземетръсни изисквания - категория 7.
kolcho - специалист
ivosladur79 написа:
Консултирах се с няколко фирми и майстори,казват че последната година-две ,желязото в конструкции те на къщите са увеличени до 35-45 кг. на квадрат. Казват че и нов проект да направя пак щяло да има много бетон и желязо.
Някой знае ли дали е вярно това. :проба:
Е, аз не съм нито фирма, нито майстор. И нищо не разбирам от строителство. Но знам твърдо, че можеш да намалиш бетона и желязото в твоите основи наполовина! Нали такъв отговор искаше? Получи го!
Можеш вече спокойно да строиш, при това - два пъти по-евтино, келепир!
Успех :wink:
BLUEPUPIL - майстор
ivosladur79 написа:
Консултирах се с няколко фирми и майстори,казват че последната година-две ,желязото в конструкции те на къщите са увеличени .......Някой знае ли дали е вярно това. :проба:
Нормите се завишиха, за да се догони Eрокод. Ако се работи с нисък клас стомана и бетон, то отговорът е , че би трябвало да се увеличи тяхното количество. Ако обаче се работи с армировка В500 и бетон В25, то в зависимост от нюансите на проекта може да няма увеличение въобще в сравнение с по-ниските класове арм. и бетон.

Тема "Основи на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: