• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
KingLin - майстор
Ей сега имам проблем. В събота виках първия човек който с багети да търси за вода. Показа къде според него имало най-силна. Днес извиках втори и той ми показа съвсем друго място. След като видях че се разминават му казах че вчера са ми посочили различно. Той се съгласи че там имало вода ама била слаба а неговото усещане било за два кръстосани потока и много повече вода. Сега се чудя да викам трети или да се доверявам сляпо на един от двамата и газ :? Вариант е да си огъна и аз едни багети и куцук куцук да обиколя да видя усещам ли космическите енергии да струят през телесата ми :lol:
Чираче - майстор
нед юни 17, 2018 7:34 pmKingLin написа:
Ей сега имам проблем.
Имам горчив опит с такива познавачи. Всеки казва различно, като се ръководи от това къде му е най-удобно да прави сондажа. И аз имах мерак за сондаж, но се отказах. Никой не дава гаранция.
KingLin - майстор
Тези сондажи не правят. Само търсят. Таксата е 40 кинта. За сондажа съм говорил с един до сега и очаквам оферта от още едно място. Някой може ли да каже колко кубика заминават на месец за поливане на зеленчуци и райграс приблизително за груба сметка?
шоп - майстор
нед юни 17, 2018 8:28 pmKingLin написа:
Някой може ли да каже колко кубика заминават на месец за поливане на зеленчуци и райграс приблизително за груба сметка?
300м3 :-D
KingLin - майстор
Мерси шопе. Значи инвестицията си заслужава дори и да няма дебит за ТП.
Чираче - майстор
нед юни 17, 2018 8:28 pmKingLin написа:
Тези сондажи не правят. Само търсят. Таксата е 40 кинта. За сондажа съм говорил с един до сега и очаквам оферта от още едно място.
Вероятно са тъмно зелени. Търсят наивници, които вярват в тия магии. Аз не вярвам. Ще повярвам единствено ако направят контролна сонда, и наистина установят на колко метра има вода с достатъчен дебит. За тяхна сметка. Иначе не плащам.
KingLin - майстор
Не. И двамата са светлобели, почти прозрачни :lol: Мен ми е ясно че в тази сфера гаранции няма и се иска голяма доза късмет. Ще намеря още един, да видим дали ще стане 2 от 3 и ако не, тегля чоп и се мятам :-D
nikolov333 - майстор
Бях писал някъде по темите, че мой познат внесе от жълтите някакъв уред за търсене на вода, който прави някакви анализи.. не разбрах точно на какъв принцип беше, но чакам да направи няколко пробни изследвания, за да разберем може ли да се разчита на тоя вид техника..
KingLin - майстор
Нямам нищо против да си калибрира уреда в моя парцел :) Аз така и така ще копая та той може да види дали уреда му ще познае или не след като копна. Пари няма да му искам :-D
nikolov333 - майстор
Ще му подхвърля, ако ходят по вашия край на море..
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18

Тема "Моята къща - от идеята до (надявам се) края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: