• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Svetoslavoff1 - майстор
Радвам се за Вас, че сте се решили!
Аз бих обсъдил и вариант долу дневен тракт и стая със санитарен възел и отделен вход за HMТЪЩАТА.
А горе спалня/и за вас и стая за принчипесата и санитарни възли.
И малко лирично отклонение, като рискувам да те засегна, без изобщо да го целя:
Ще строиш, за да се отделиш от родата, а планираш в построеното да даваш под наем...?
stivemaster - майстор
Твоя си работа.Относно срока писах ЕДИН месец.
VLADO66 - майстор
И последна плоча ще я лееш на ръка, защото никоя бетонпомпа няма да се съгласи заради жиците.Аз също съм против прогимназиите.Живея в двуетажна къща и знам за какво иде реч.
KingLin - майстор
По ред на номерата :)
n_a написа:
Вие също ще остарявате, та не е излишна инвестиция
Пари да има и аз бих се радвал на подобно нещо та времето ще покаже.
Svetoslavoff1 написа:
А горе спалня/и за вас и стая за принчипесата и санитарни възли.
И малко лирично отклонение, като рискувам да те засегна, без изобщо да го целя:
Ще строиш, за да се отделиш от родата, а планираш в построеното да даваш под наем...?
То не е само принцесата ама таман се работи в насока за още наследници та не се знае... :-D А в момента не ми харесва с родата защото първо че не се обичаме ама хич и второ къщата е правена от баща ми и брат му (близанци братя) и е направена сякаш нищо нямат да делят т.е. всичко е общо и това води до много дразги и т.н. Да се видим пак на по бира и мезе и ще ти разправям в подробности :) Даването под наем е толкова далече в бъдещето(с тъщата имаме малка разлика в годините) че го написах по-скоро с цел да покажа че двете жилища няма да имат никакви общи неща освен че са в един парцел.
VLADO66 написа:
И последна плоча ще я лееш на ръка, защото никоя бетонпомпа няма да се съгласи заради жиците.Аз също съм против прогимназиите.Живея в двуетажна къща и знам за какво иде реч.
Парцела е около 40 м по дължина и къщата ще е ситуирана в другия край (северния) спрямо жиците. Не вярвам да е проблем за помпата. Аз също не искам да живея на 3-ти етаж и за това съм казал че тъщата се изнася на третия и не ми се бърка в долните два етажа и двора. Тя да му мисли. В другия вариант ще загубя 50 квадрата двор заради нея което също не ме кефи. Разбрали сме се че тя си поема разликата между това да строя само за нас или за нас + нея та за това питах кое излиза финансово по-изгодно за да не я товаря излишно след като съм склонен на компромиса. Началото на другия месец ще се почва бягане по бюрокращината около започване на строежа. Предполагам като се стигне до проектантите ще получа конкретна информация по този въпрос. В момента съм се хванал да си чертая идейни проекти на гугъл скетчъпа и определено на 2 етажа се чувствам по-удоволетворен от към разпределение.
kolcho - специалист
KingLin написа:
В момента съм се хванал да си чертая идейни проекти на гугъл скетчъпа и определено на 2 етажа се чувствам по-удоволетворен от към разпределение.
При решение на два етажа имаш две възможности:
1. Два идентични етажа, с отделни входове. Печелиш една стълбищна клетка / в сравнение с триетажния вариант/, печелиш и възможността в бъдеще жилището да е по-лесно / справедливо/ делимо. Неудобството е в това, че тъща на 150 кв е малко баровска ситуация.
2. Асиметрични етажи, първият е само твой + половината / примерно/ от втория / свързваш ги с вътрешна стълба/ и се шириш както ти е удобно. Тъщата разполагаш в остатъка на втория етаж. Печелиш площ в твоята част, но губиш площта на вътрешното стълбище в нея и възможността за безпроблемна делба.
Ти решаваш!
Успех!
VLADO66 - майстор
Тъщата се слага в приземен етаж или престойка с отделен вход.Аз съм пристроил бабиерник- баня, мокро и 30м2 дневна с бокс.По-натам мисля аз с бабата живот и здраве да го ползваме.Повече не ми трябва.
kolcho - специалист
VLADO66 написа:
Тъщата се слага в приземен етаж или престойка с отделен вход.Аз съм пристроил бабиерник- баня, мокро и 30м2 дневна с бокс.По-натам мисля аз с бабата живот и здраве да го ползваме.Повече не ми трябва.
Това важи за обичаен тип тъща. Тъщите-инвеститори са по друга графа :wink:
:lol:
VLADO66 - майстор
Тя да се качи няколко пъти да третия етаж и ще има пренареждане :wink:
Svetoslavoff1 - майстор
Само да уточня горния си пост - долу дневен тракт за вас и тн от Владо бабиерник за НЕЯ.
Написаното от Владо е споделен опит, вслушай се в него.
И още нещо от мен - направете си максимално точна(при цялата относителност на това понятие) и консервативна преценка на време и финанси, като не забравите и 20-те %(поне) за Бог знае какво :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Два етажа семейни + едноетажно тип "къща за гости" . Двете постройки свързани със зимна градина :razz:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18

Тема "Моята къща - от идеята до (надявам се) края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: