• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
KingLin - майстор
Днес говорих с друг сондьор. С две думи човека ме успокои с репликата "Ако в твоя квартал сондираш и не изкараш вода трябва да си е.ба.си каръка" :lol:
И за още по-голямо мое успокоение предложи първо с по-малък диаметър само да проверим дали има, че ако няма да ми излезе по-евтинко. Ще ги викам май скоро да почват...
nikolov333 - майстор
Точно тоя е верния принцип.. Човека си е признал, че работят в райони дето по принцип си има вода, а тия с багетите щяха да са ги позлатили в пустинята.. :drinkers:
KingLin - майстор
Днес стиснахме ръцете на 125 лева готов сондаж на метър с тръби и све. Ако не излезе вода 80 лв на метър. Ще дълбае средата на юли та думите му относно това бяха - ако излезе вода значи цяла година ще има вода защото юли и август са най-сухите месеци. Сега остана да стискате палци :)
Lisko - майстор
То зависи и колко дълбоко. Че ние така на вилата се наложи накрая да минем на потапяща помпа.
Здравейте , темата е много хубава и ще следя с интерес . Обмислям и аз подобно начинание , но в момента съм доста не запознат с детайлите около моя проект . Имам такъв въпрос , което ми се вижда като най-голяма въпросителна . Имам парцел с ток и вода , и УПИ с параметри 40% кинт . От 600м2 почти квадратен парцел с лице 23м обмислям да направя триетажна жилищна сграда с гаражи на партера . Идеята ми е през общ вход да обособя 3 отделни апартамента с отделни електромери , водомери и прочие . Ще имам ли сериозни проблеми от ЧЕЗ и ВИК за подобно разделяне .
Руди - майстор
пон юли 23, 2018 4:46 pmmladen1979 написа:
Здравейте , темата е много хубава и ще следя с интерес . Обмислям и аз подобно начинание , но в момента съм доста не запознат с детайлите около моя проект . Имам такъв въпрос , което ми се вижда като най-голяма въпросителна . Имам парцел с ток и вода , и УПИ с параметри 40% кинт . От 600м2 почти квадратен парцел с лице 23м обмислям да направя триетажна жилищна сграда с гаражи на партера . Идеята ми е през общ вход да обособя 3 отделни апартамента с отделни електромери , водомери и прочие . Ще имам ли сериозни проблеми от ЧЕЗ и ВИК за подобно разделяне .
Най-вероятно 40% е плътността на застрояване, кинт не се дава в проценти, а като абсолютно число (примерно 1.2).
Освен тези числа, трябва да знаеш и характера на застрояване (допустимата височина) на строежа, определен с ПУП или виза.
За четири надземни етажа (партер плюс три), трябва да си в зона на "средно застрояване" - до 15 м.
ЧЕЗ и ВиК вероятно няма да са проблем, освен ако УПИ-то не е някъде извън населеното място, без изградени мрежи.
пон юли 23, 2018 6:20 pmРуди написа:
пон юли 23, 2018 4:46 pmmladen1979 написа:
Здравейте , темата е много хубава и ще следя с интерес . Обмислям и аз подобно начинание , но в момента съм доста не запознат с детайлите около моя проект . Имам такъв въпрос , което ми се вижда като най-голяма въпросителна . Имам парцел с ток и вода , и УПИ с параметри 40% кинт . От 600м2 почти квадратен парцел с лице 23м обмислям да направя триетажна жилищна сграда с гаражи на партера . Идеята ми е през общ вход да обособя 3 отделни апартамента с отделни електромери , водомери и прочие . Ще имам ли сериозни проблеми от ЧЕЗ и ВИК за подобно разделяне .
Най-вероятно 40% е плътността на застрояване, кинт не се дава в проценти, а като абсолютно число (примерно 1.2).
Освен тези числа, трябва да знаеш и характера на застрояване (допустимата височина) на строежа, определен с ПУП или виза.
За четири надземни етажа (партер плюс три), трябва да си в зона на "средно застрояване" - до 15 м.
ЧЕЗ и ВиК вероятно няма да са проблем, освен ако УПИ-то не е някъде извън населеното място, без изградени мрежи.
Благодаря за бързия отговор . Прав си по отношение на параметрите , а и аз съм прав че съм още доста незапознат с материята . След повторен преглед на нещата констатирам следното : плътността е 30% , кинт е 1 , а кота корниза е 10м . Така изложеното според мен е , че мога да построя имот с основа 30% от квадратурата на парцела ми . Може да е с височина 10м и РЗП = на площта на парцела ми . Ако това е вярното , което казвам бих искал да попитам други допълнителни неща .
Руди - майстор
ср юли 25, 2018 11:16 ammladen1979 написа:
След повторен преглед на нещата констатирам следното : плътността е 30% , кинт е 1 , а кота корниза е 10м . Така изложеното според мен е , че мога да построя имот с основа 30% от квадратурата на парцела ми . Може да е с височина 10м и РЗП = на площта на парцела ми . Ако това е вярното , което казвам бих искал да попитам други допълнителни неща .
Така е. С някои уговорки кое как се мери и смята.
Например подземния етаж не се брои в РЗП.
KingLin - майстор
Покрай световното тия руснаци за да си поддържат слънчево при тях е.аха мамата на времето при нас (шегичка или пък не? :D)
Та сондажа го отлагам за по-сухо време... :(
Chefo77 - майстор
Какво слънчево бре, Велински - уби се да вали в Русията :)
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 18

Тема "Моята къща - от идеята до (надявам се) края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: