• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
KingLin - майстор
И до там ще стигна ама като мине под охрана ибекта че сега едвам се примъквам с комбито остана и телфер да разпъвам :)
KingLin - майстор
След дългото чакане, вчера завършихме покрива :-D Всичко много бързо се случи от началото на август до сега. Слагам една снимка за обща представа:
Прикачен файл:
126207155_10217707312691653_6311872459978183057_o.jpg
126207155_10217707312691653_6311872459978183057_o.jpg (11.12 KиБ) Видяна 1167 пъти
Покрива е двоен, като долната видима част е с ребра 8/16 през 75 см. Върху тях е ламперията. После долните ребра са дублирани върху ламперията с ребра 6/12, между тях вата. Отгоре калибровани дъски, двойна скара 3х4 тачки и керемиди Брамак по система с всички елементи и 30 години гаранция. Долната мембрана е Кнауф LDS 5 (под ватата), а горната Брамак Стандарт върху дъските.

До тук, съгласно закона, ползвах фирма, но сега почва и по-тежкото за мен като работа, че парите свършват, а има още много неща :roll: Чакам дограмата другата седмица за да затворя къщата и почвам инсталациите, мазилките и картона.
nikolov333 - майстор
Като плащаш пари на куп, бързо става.. :-D Как са разходите до сега :?:
KingLin - майстор
nikolov333 написа:
Как са разходите до сега
Зле :-D
До тук всичко грубо около 100к от които 15 непредвидени и 10 отгоре гевезелък за покрива. Ма като смятам колко работи остават и ми се плаче вече :проба:
Мазилки около 6-7к, пречиствателна станция около 7к, за подовото тръбите от Lazar Ganev се надявам да получа най-добрата оферта от опита ми до сега, термопомпа съм си намерил в Англия вода-вода по-евтинка, за банята Джекито ми се дърпа щото много работа имал, картон ел., Вик и дървении сам ще си правя. Пък за вертикалната на двора със сигурност няма да е скоро че и там кви пари заминават...
Svetoslavoff1 - майстор
Няма да се отчайваш! Я колко време имаш още до пенсия, все ще я позавършиш. Пък и кандидат зетьовете да не дремат само пред мониторите и смартфоните :)
Майтапя се, но твърде добре те разбирам. Аз на нищо и никаква виличка все още имам неща за доизкусуряване.
Най-вече здраве ти желая!
nikolov333 - майстор
Аз съм към 60х.до горна плоча за 210м2 на един етаж.. Почнах на 01.09 и около месец се замотах. Остава ми покрива. Строя без фирма.

Прикачен файл

IMG_20201117_145010.jpg
KingLin - майстор
И мен много ми се искаше да е на един етаж ама парцела не го позволява да се разгърна толкова че имам сервитутна зона заради съединителите от енергото...
Отдолу имаш ли мази че много ми се виждат 60к за това на снимката и то без фирма?
nikolov333 - майстор
Подпорните стени 70 м са ми 15к и канализация правих към 100м.с дренажи 50м, понеже съм в дере и подравнявах терена. Мазе няма, но бетона ми е в преразход, защото не ползвах кофраж за основите. Реално за къщата са отишли към 45к, като от тях 18к е за майстори. На финала ще са около 400лв./м2, което за мен си е добра цена, понеже контролирам всичко сам и на груб строеж имам отклонения в размерите +-5мм :-D , а това ще ми икономиса средства при довършителните работи.Това е темата с моите перипетии по строежа.. :) viewtopic.php?f=47&t=61892

Прикачен файл

IMG_20201026_151236.jpg
KingLin - майстор
Важното е на теб да ти харесва :) И аз заравнявах, че съм на ръба на дере и реално първия етаж е 2 метра под нивото на пътя и цялата стена от към пътя е бетон.
Ето снимки, дето съм щракал чат пат: АЛБУМ
Аз съм много доволен от старшия на обекта, общаците също много съвестни. Като си обръщах прозорците ми беше много лесно, а като дойдоха за дограмата и пуснаха нивата отклоненията по вертикала и хоризонтала са 1 см. Стените не съм ги гледал още с алуминиев мастар, но на око с калибрована дъска са перфектни. Освен това те ще правят мазилките и нямат право да надуват цената, щото стената била крива :lol:
nikolov333 - майстор
Количествата бетон и желязо сумирал ли си и колко в крайна сметка е РЗП. Със сервервитута какво стана?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 18

Тема "Моята къща - от идеята до (надявам се) края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: