• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Човек - напреднал
Трябва да сключа договор с фирма за извозване на отпадъците и земните маси, получени при строежа на къща, както и с лицензирано депо за третиране и съхранение.
Дотук добре, но твърдят, че фирмата за извозване също трябва да е лицензирана т.е. да си избера от 10 налични в София.
Четох по закони и наредби, но не попадам на такова изискване.
Може ли някой да посочи къде е описано това изискване и въобще има ли такова нещо. За депото е ясно.
Или просто се опитват да ме врътнат?
gnt69 - майстор
http://lex.bg/laws/ldoc/2135472222

Имаш ли план за управление на строителните отпадъци. Ако имаш трябва да го спазваш там вътре пише. :partyman:
Човек - напреднал
План няма - при еднофамилни къщи не се изисква пусо.
Освен това на мен проблема не ми е в спазването, а в нуждата от лицензиран превозвач.
vsterev - специалист
И да няма в някой общини искат, особено ако има има някой, който е строил преди теб и си е изхвърлил боклука не там където трябва. Още в началото ме предупредиха, че ще искат и наистина при получаването на "удостоверението за въвеждане в експлоатация" ми искаха разходхни документи - разписки и фактури за да докажа, че съм си извозил строителните отпадъци в депо.
gnt69 - майстор
За строежи под 300 квадрата застроена площ наредбата не се прилага.
Човек - напреднал
gnt69 написа:
За строежи под 300 квадрата застроена площ наредбата не се прилага.
За строежи под 300 не се прави пусо, но се изисква договор за извозване на земните маси и т.н.
Пак казвам - ясно е че депото трябва да е лицензирано, но защо ми искат и превозвача да е ????
Или ме баламосват?

Просто не виждам смисъл камионите, които карат пръст да са лицензирани.
Ако все пак някой знае текст в закона (или наредба за София)за това, моля да даде линк.
vsterev написа:
И да няма в някой общини искат, особено ако има има някой, който е строил преди теб и си е изхвърлил боклука не там където трябва. Още в началото ме предупредиха, че ще искат и наистина при получаването на "удостоверението за въвеждане в експлоатация" ми искаха разходхни документи - разписки и фактури за да докажа, че съм си извозил строителните отпадъци в депо.
Вече го искат преди да има разрешение за строителство.
vsterev - специалист
gnt69 написа:
За строежи под 300 квадрата застроена площ наредбата не се прилага.
Мани какво пише в наредбата, нали ти казвам, че ми искаха и ме предупредиха още, когато заверявах Акт 2 в общината. Така или иначе строителните отпадъци трябва да се изхвърлят на специзализирани сметища, предназначени за строителни отпадъци, с това искат да им докажеш, че си спазил това изискване, а не си ги извозил до табелата на селото или града. За мен има смисъл и аз наистина го направих, получих две бележки за транспорта и от депото - те ми бяха достатъчни за да докажа, че не съм си изхвърлил отпадъците в някое дере.
Човек - напреднал
Няма как да Мана какво пише в наредбата, щото няма да ми издадат разрешение за строеж.
Прегледах наредбите и закона от до.
Освен, че са неясно написани се оказва, че наистина ми трябва фирма с лиценз за да извозва пръстта и боклука. Не е само договор с депо , а и с превозвач.
Кофти работа.
vsterev - специалист
Колчо - Аз точно това ти казвам, искаха ми и на мен !
Човек - напреднал
Извинявай, нямах представа какво е Акт2, но проверих и сега те разбрах.
  • 1
  • 2

Тема "Извозване на строителни отпадъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: