Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
ivan_s - помощник
Здравейте,
една малка част от вароциментова замазка в стая измазана само с този вид замазка е подкожучена и падаща, на места изкъртена, затова смятах да изкъртя падащите мазилки на местата до тухла, да мина с грунд и отново с вароциментова замазка /хоросан/ на който ще добавя малко полипропиленови влакна /фибри/. Препоръчайте с какъв грунд - марка, вид, да се грундира преди полагане на замазката (на пазара се предлагат толкова видове, но кой е подходящ за тази работа).
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Замазка е на под и е без вар. Мазилка е за стена и е варо-циментова. Можеш да ползваш циментово мляко за грунд. А от готовите грундове съм ползвала винаги нещо евтино, на етикета му да пише, че е за каквото ми трябва. Например дълбоко проникващ, за стари основи - такива работи. Досега е нямало проблем
miliad - майстор
Грунд не е необходим. Обезпрашаваш ( с метлата :) ), навлажняваш обилно основата да поемат тухлите, и нахвърляш мазилката.
Ако ти се занимава грундираш с варо-циментово мляко/рядка смес от хоросан и повечко цимент/, изчакваш да дръпне малко и тогава мазилката.

Ето подробно обяснено:http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=26&t=7087
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
При много стари мазилки не е достатъчно това с метлата. Но пък винаги има достатъчно площ да захване и да държи години. Дам
miliad - майстор
Е , то е ясно че обезпрашава след изкъртването на подкожушената мазилка. Сам го е написал.
VLADO66 - майстор
Принципно може и без грунд-по метода на стария майсторлък, с метлата, водата и т.н.Аз също съм пред такъв кърпеж и се колебая между дълбокопроникващ грунд и бетонконтакт.Първия ме блазни с дълбокото проникване в структурата на околната мазилка., а втория с прилепващите си свойства.

Тема "грундиране под варо-циментова замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: