Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте!

На село си имам една кирпичена къща, която реших да инвестирам в нея и да я пообновя.
Вече напредвам с ремонтните дейности и наскоро започнах да работя вътре в самата къща.

Подът на къщата беше дървено дюшеме, което вече е премахнато.
В момента подът е просто гола пръст/земя.

Решил съм да направя някакъв под (то иначе няма как :D), но не знам как да подходя по въпроса.
Искам да стане максимално оптимално от към цена/качество, защото имам ограничен бюджет, но пък и да не е най-калпавия вариант. (Да, знам, няма такъв филм като евтино и качествено)

Дочувам разни варианти за изливане на бетон с някаква арматура/мрежа.
Други предлагат просто пясък -> найлон -> фибран -> замазка.
Трети пък говорят за някакви варианти с полагане на стъклени шишета на земята и заливане с бетон. :rolleyes:

И от всички тия варианти, нито знам кое е оптимално, нито сравнително изгодно. :lol:
Ето линк към няколко снимки на къщата и положението вътре: https://drive.google.com/drive/u/0/fold ... zEtM0tadnc

Та вие какво предлагате? :?
gnt69 - майстор
-> найлон -> фибран -> замазка.
Чираче - майстор
gnt69 написа:
-> найлон -> фибран -> замазка.
Даже няколко пласта по-дебел найлон. Заради капилярната влага, тъй като пода на първия етаж е на самата земя. Задължително около къщата да се отлеят бетонни пътеки с ширина поне 1,5 м.
От снимките ме притеснява и друго - сайдинга. Ако е пластмасов/което е най-вероятно/, се приготви след около 10 г. за нещо друго като външна фасада. Съседа има такъв на около 6-7 г., и вече си е променил цвета, има и напукани и счупени участъци.
krismarg - специалист
gnt69 написа:
-> найлон -> фибран -> замазка.
Ако няма мишоци, а те много си харесват кирпичените къщи.

Трамбован чакъл фракция 20мм-4см, замазка с армировка 4х20 с добавка за водоплътност, фибран, пак замазка.

Тема "Изграждане на под на кирпичена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: