Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте на всички!

Нов съм във форума и се надявам да намеря съдействие по следния въпрос:

Плочата на първи етаж (кота нула) на малка двуетажна къща е около 13-14 см дебела и в хола при ходене бос или забързано ходене се усеща вибрация. Холът е с размери 7 на 4 метра. Точно отдолу има мазе със същите размери.

Има ли начин да се направи нещо в мазето, за да се отстрани това вибриране? Някакви допълнителни колони, които подпират хола и разпределят вибрациите? От какъв материал и как да бъде изпълнено, ако въобще ще свърши работа? В мазето фундаментните стъпки са частично открити и мисля, че могат да се ползват като основа за полагане на съответните подпори?
torbalan - Дървен философ
Направи си подовата настилка, каквато си решил да слагаш...
Нанеси си мебелите...

Ако тогава продължава да вибрира и те дразни - пак питай за колони. Иначе да - една колона в средата би трябвало да реши проблема с вибрациите.
VLADO66 - майстор
Или два хюнебека(шпризи), добре натегнати през 2 метра.
torbalan написа:
Направи си подовата настилка, каквато си решил да слагаш...
Нанеси си мебелите...

Ако тогава продължава да вибрира и те дразни - пак питай за колони. Иначе да - една колона в средата би трябвало да реши проблема с вибрациите.
Подовата настилка е направена - подово отопление, подова замазка, ламинат. (И преди и сега има вибрации). Как да бъде направена тази колона?
torbalan - Дървен философ
За това е хубаво да говориш с проектанта, който ти е правил проекта...
gnt69 - майстор
simplex написа:
Днес вибрира, утре вибрира, вдругиден пукнатина, след 10 години дупка.
Ама 2 на 1 без комин.
VLADO66 - майстор
И моята в хола/6 на 5 м./на апартамента вибрира и така вече 50 години пък не е паднала.Така става когато арматурата е изчислена за да не се правят видими трегери в помещението, демек повече арматура, по тънка плоча, да го кажа по-просто.
Тук не става въпрос дали ще падне плочата или ще стане дупка. Това е ясно, че няма да стане дори и след 100 години. Говорим изцяло за комфорта. Двата хюнебека ми се струват прекалено лесно решение :-) Дори да е скъпо - искам да го направя така, че да върши работа.

Благодаря за предложението за проектанта. Ще питам и него, но исках да чуя още предложения, тъй като от моя опит досега всеки проектант може да ти каже различно мнение по строителните въпроси и не всички работят.
torbalan - Дървен философ
Каква да е подпора, която можеш да поставиш отдолу, според мен ще върши работа.
Дори мисля, че няма нужда от две, а може да започнеш с една в средата.
torbalan написа:
Каква да е подпора, която можеш да поставиш отдолу, според мен ще върши работа.
Дори мисля, че няма нужда от две, а може да започнеш с една в средата.
ОК. Каква да е подпората? Стоманобетон 20х20, желязо, дърво. Да бъде ли по-широка в горната част или да е с рамо?

Тема "Плочата Вибрира при Ходене Бос" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: