Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
valentino76bs - майстор
Тъкмо се върнах от там и на забравих да снимам.Ходих с един майстор дето само с това си вади хляба но нека чуя и други мнения все от полза са.Та мнението му бе ,че няма да има проблем.Бетона на тези бетонни колонки е с фи долу горе 40 см и дълбочина 75 см.И с друг говорих по телефона и той вика няма ядове абе ще видим за какво иде реч...
Прикачен файл:
1.jpg
valentino76bs - майстор
fill написа:
Според мен няма да е проблем от 50х50х3.Но преди това трябва да монтираш оградата.Или поне тези пана в страни от вратата.Ама без снимки,не се наемам.Че ланския боб ми свърши,а таз годишния още не съм го прибрал... :?
По тази част на портала т.е. предната няма да има ограда ,оградата е направена вече обаче навътре по дължина на лявата колона то там сложих две колони ама дясната е самичка горката ама утре ще направя снимки да стане яснота ...
Последна промяна от valentino76bs на нед окт 02, 2016 8:31 pm, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
Чираче написа:
valentino76bs написа:
или тоя който съм сложил ще го напълня с циментово лепило и ще му пусна една две арматури вътре и кото стане!
Лепилото няма да е от полза, още повече железата. Всичко зависи от инерционния момент на профила, който се сложи. А той пък трябва да отговаря с някакъв коефициент на сигурност от силите които се прилагат към профила от теглото на крилото, от вятъра, и т.н.
Абе едно е пълен профил с бетон и арматура друго е кух профил..:)
p.v.x - майстор
valentino76bs написа:
Тъкмо се върнах от там и на забравих да снимам.Ходих с един майстор дето само с това си вади хляба но нека чуя и други мнения все от полза са.Та мнението му бе ,че няма да има проблем.Бетона на тези бетонни колонки е с фи долу горе 40 см и дълбочина 75 см.И с друг говорих по телефона и той вика няма ядове абе ще видим за какво иде реч...
Прикачен файл:
1.jpg
Послушай fill за оградата.
Първо тя да е монтирана.
Най хубаво е , да не е телена-разтеглива , а твърда.
Тя ще поеме товара , и ще го предаде надлъжно по цялата ограда.
valentino76bs - майстор
p.v.x написа:
valentino76bs написа:
Тъкмо се върнах от там и на забравих да снимам.Ходих с един майстор дето само с това си вади хляба но нека чуя и други мнения все от полза са.Та мнението му бе ,че няма да има проблем.Бетона на тези бетонни колонки е с фи долу горе 40 см и дълбочина 75 см.И с друг говорих по телефона и той вика няма ядове абе ще видим за какво иде реч...
Прикачен файл:
1.jpg
Послушай fill за оградата.
Първо тя да е монтирана.
Най хубаво е , да не е телена-разтеглива , а твърда.
Тя ще поеме товара , и ще го предаде надлъжно по цялата ограда.
valentino76bs написа:
fill написа:
Според мен няма да е проблем от 50х50х3.Но преди това трябва да монтираш оградата.Или поне тези пана в страни от вратата.Ама без снимки,не се наемам.Че ланския боб ми свърши,а таз годишния още не съм го прибрал... :?
По тази част на портала т.е. предната няма да има ограда ,оградата е направена вече обаче навътре по дължина на лявата колона то там сложих две колони ама дясната е самичка горката ама утре ще направя снимки да стане яснота ...
fill - специалист
valentino76bs написа:

Абе едно е пълен профил с бетон и арматура друго е кух профил..:)
Да де,ама за 50х50х3 и с кафе да го пълниш,пак ще има шупли.
Снимай и тогава ще говорим.Сега само чешем клавиатурите.
valentino76bs - майстор
Прикачен файл:
DSC_0393.jpg
Прикачен файл:
DSC_0392.jpg
Прикачен файл:
DSC_0391.jpg
SEV - специалист
Този профил който е към оградата ,като го "стегнеш" с анкер към нея няма да мръдне.Въпроса е другта колона,зависи от здравината на бетонната.
valentino76bs - майстор
Той е стегнат както и другия на две места с болт 12мм и дълъг 18 см с две шайби с голяма периферия гайката е вътре в профила за това не се вижда :)
p.v.x - майстор
И двете колонки са за притеснение.
Лявата се разминава осово , с пана-та от оградата.
Тя как е захваната за зида(дувара) в жълто.
Там лесно може да се реши укрепването.
Трябва да се перфорират два отвора , и да се заварят две парчета къдрава арматура 12-14.
От профила(50/50) към паното от оградата.
За дясната трябва да се поясни какво ще има след нея - ограда ли , какво ли.
Добре е да се направи консултация(при възможност) , с производителя на тези бет. колонки.
До колко са устойчиви , на такова натоварване , без укрепване.

Тема "Метален портал!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: