Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
Билната греда почти нищо не носи, не е нужно да е такъв токмак.
p.v.x - майстор
dimitrova_k написа:
Подпокривното пространство ще бъде обитаемо,
Как ще се използва , под-покривното пространство.
Има ли някакъв план , за разделяне(на под-покривното пространство) на отделни помещения.
Могат да се заложат и междини столици , които до бъдат подпрени със попове(колонки) , които да останат вградени в разделителните стенички на бъдещите помещения.


пп.Нещо много подвеждате аудиторията , с тези оскъдни планове.
dimitrova_k - специалист
Не подвеждам аудиторията! Нямаме проект как ще бъдат разделени стаите, но определено ще има две стаи и една баня. Имаме дупка 80/220 за дървена стълба. Ще кача нашия план как ще бъдат разпределени стаите горе.

Прикачен файл

2016-10-05 19.03.35.jpg
Virtex - майстор
шоп написа:
П.П. Малко късно сте се сетили за дървен матерял. Дано намерите просъхнал.
Възможно ли е да се разясни какво се има предвид с това изречение ? Т.е. покрив е хубаво да се прави само лятото или други са съображенията.

Предстои ремонт на покрив и е хубаво да се запозная преди това с материята, затова и питам за подробности, дано не е проблем за темата :)
шоп - майстор
:) Покрив може да се прави по всяко време, но със сух дървен матерял. Хубаво е да се вземе една година по-рано и да се складира на сухо и проветриво място с летвички между всеки ред за проветрение.

Сега в скаладовете ще намерите скоро бичен матерял, който е мокър. В последствие гредите и дъските плесенясват, загниват и се изкривяват.

Разбира се можете да си купите дървен матерял от паросушилня, но ще е по-скъп с около 150-200лв/м3
Virtex - майстор
Ясно, благодаря за информацията.
Понеже вероятно покрива ще се прави от работници (приятел може да препоръча екип) или фирма, ще проуча и маи ще се купува от сега материала след консултация.

Отново се надявам, че авторката на темата няма против да бъде обсъден един допълнителен въпрос към неговия :)
BLUEPUPIL - майстор
dimitrova_k написа:
Имаме дупка 80/220 за дървена стълба.
За да стане стълба, отвора трябва да е с дължина min-300см.(При условие ,че е спазена мин. светла височина за жил. помещиние от 260см). По-добре не си давайте парите, за да изграждате стаи в подпокривното пространство, ако достъпа до там е ограничен от стълба тип "Пирогов", преодолима сравнително лесно само от алпинисти с нужната екипировка и оборудване............И пак не вдявам, Защо бе джанъм, хем давате пари за парцел, хем си правите мезонет, все едно цената на земята е като тази в Токио или Ню Йорк. И това при условие, че вече се наблюдава отчетливо, едно ново течение при проектирането на къщи, при което липсват абсолютно всякакви стъпала. Като се почне от входните и се стигне до тези разположени на двора.
krismarg - специалист
Изчислете си удобна стълба да излиза над тоалетната, например завъртяна на 90 гр.(http://www.zhitov.ru/bg/lestnica2/).
Гледам по проект имате клещи на 2 места. Аз би използвал ребра 6х12 през 60 см с клещи през ребро, на височина около 1/3 от дължината на реброто, вероятно ще дойдат на около 2,20 височина. Междинна столица ще пречи на подпокривното пространство. Вата изолационна има, наречена за покриви с размери 2х1,2м.

До средата на ноември ще завършим подобен проект с "американски" гредоред. Ако представлява интерес ще направя снимки.
Здравейте, знам че темата е стара, може би актуална.

Предстои ни ремонт на стара къща. Изграждане на пояси върху стените, нов гредоред.
Къщата е с размери 13 х 4,5 м, с четирикратен покрив. Билото е с височина около 1,5 м и дължина 8,5 м .
Носещи вътрешни стени има на метър - 3,7 м, 6 м, 9,5 м . Като първата стена мисля да я махна и на нейно място да направя стоманобетонна греда /пояс на тавана с размери 25 х 25 см .

Тъй като мисля да правя ремонта сам с приятели, бих се радвал на малко обмяна на опит

Моят проект за нова покривна конструкция :
- върху поясите с греди 10 х 12 см
- гредоред 5 х 12 см през 60 см
- върху три вътрешни носещи стени с греди за Било 1
14 х 12 см см, а върха на Било с греда 10 х 14 см
- ребра с размери 8 х 14 см, през 50 см
- столици за ребрата на 1,5 м
- Анти конденз мембрана
- летви

Дъски или осб плоскости мисля да не слагам, Вие какво мислите?

Поздрави
Прикачен файл:
PXL_20230319_172730629~3.jpg
Здравейте, знам че темата е стара, може би актуална.

Предстои ни ремонт на стара къща. Изграждане на пояси върху стените, нов гредоред.
Къщата е с размери 13 х 4,5 м, с четирискатен покрив. Билото е с височина около 1,5 м и дължина 8,5 м .
Носещи вътрешни стени има на метър - 3,7 м, 6 м, 9,5 м . Като първата стена мисля да я махна и на нейно място да направя стоманобетонна греда /пояс на тавана с размери 25 х 25 см .

Тъй като мисля да правя ремонта сам с приятели, бих се радвал на малко обмяна на опит

Моят проект за нова покривна конструкция :
- върху поясите с греди 10 х 12 см
- гредоред 5 х 12 см през 60 см
- върху три вътрешни носещи стени с греди за Било
14 х 12 см см, а върха на Било с греда 10 х 12 см
- ребра с размери 8 х 12 см, през 50 см
- столици за ребрата на 1,5 м
- Анти конденз мембрана
- летви

Дъски или осб плоскости мисля да не слагам, Вие какво мислите?

Поздрави

Тема "С какви дървени греди да направим покрива?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: