Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Първо извинете ако темата е в грешен раздел. Къщата е от 60, 70-те и е на два етажа на първия има бетонена плоча, а на горния не е, а е нещо друго не знам какво е, не ги разбирам много, но това не е много важно. Ето и въпроса, искам да бутна стената между килера и стаята за да стане едно цяло за по-голям разкош, като за цел искам вратата на килера да я зазида, но това не е големия проблем. Като цяло горния етаж е като долния, две стаи с малък колидор и килер. Горе двете стаи и колидорчето са със един слой на тавана, а килера които искам да ебеденя с едната стая е с фазер, които по-късно искам да заместя с гипскартон, та тази стена е дебела около 25, 30 см и не знам да ли е носеща и ако е така дайте съвет как да потсиля дърветата и валките потпиращи на нея в покрива. Ако има на тази стена трегер или пояс някъв с арматура на нея от горе, ще можели да събарям без да взема други претпазни мерки? Извинявам се, защото може и да не съм убеснил добре. Искам да направя нещо подобно -
Прикачен файл:
A13-3.JPG
A13-3.JPG (113.61 KиБ) Видяна 1362 пъти
burkov - специалист
Пълно е с неграмотни хора в държавата, но ти си по-специален... :vom:
kolcho - специалист
dopeyy86 написа:
Ако има на тази стена трегер или пояс някъв с арматура на нея от горе, ще можели да събарям без да взема други претпазни мерки?
Теоретически всичко е възможно, но е крайно опасно да се довериш на анонимни хора по сериозен проблем, като премахването на стени и укрепване на конструкцията на цяла къща. За да се преценят какви са възможностите за желаното от теб преустройство е необходима цялостна информация за къщата, каквато няма как да предоставиш тук...Най-добре ще е да се обърнеш към човек с квалификация в областта на строителните конструкции, който да направи оглед и да предложи решения. Иначе си слагаш главата в торбата!
Успех!
npnconstruction - специалист
Както казва kolcho, трябва да се обърнеш към компетентни лица. Нарича се строително-конструктивна експертиза. Намираш конструктор или фирма, която изпълнява такъв тип услуга. Представлява безразрушително изследване на сградата и вложените в нея материали.
iva6ki - специалист
npnconstruction написа:
Както казва kolcho, трябва да се обърнеш към компетентни лица. Нарича се строително-конструктивна експертиза. Намираш конструктор или фирма, която изпълнява такъв тип услуга. Представлява безразрушително изследване на сградата и вложените в нея материали.
+1
Но за да си спестиш парите ако къщата е на пълен зид с носещи стени без колони надали ще намериш в нея стена която би могъл да бутнеш без да компрометираш защитата на постройката от земетръс.
crez - майстор
dopeyy86 написа:
Първо извинете ако темата е в грешен раздел. Къщата е от 60, 70-те и е на два етажа на първия има бетонена (бетонна) плоча, а на горния не е, а е нещо друго не знам какво е, не ги разбирам много, но това не е много важно. Ето и въпроса, искам да бутна стената между килера и стаята за да стане едно цяло за по-голям разкош, като за цел искам вратата на килера да я зазида,зазидам но това не е големия проблем. Като цяло горния етаж е като долния, две стаи с малък колидор коридор и килер. Горе двете стаи и колидорчето коридорчето са със един слой на тавана, а килера които искам да ебеденя обединя с едната стая е с фазер, които коЙто по-късно искам да заместя с гипскартон, та тази стена е дебела около 25, 30 см и не знам да ли е носеща и ако е така дайте съвет как да потсиля поДсиля дърветата и валките потпиращи поДпиращи на нея в покрива. Ако има на тази стена трегер или пояс някъв с арматура на нея от горе,(араматурата е вътре в бетона) ще можели да събарям без да взема други претпазни преДпазни мерки? Извинявам се, защото може и да не съм убеснил Обяснил добре. Искам да направя нещо подобно -
ЕЗИК МОЙ,ВРАГ МОЙ :x Тръгнал си да правиш ремонт. Жалко,не се сдържах :shock:

Тема "Ремонт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: