• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
bisermonov - специалист
Въпреки че съм почти сигурен че е невъзможно, все пак да питам. Възможно ли и преправянето на стара селска къща строена преди 70г. гредоред основи предполагам камък, тук таме напукана, няма да бутам вътре стени че така е направена че не може да се разширява единствено ако се реши да се достроява. Или на първо време идеята ми е да и се промени изцяло визията, външния вид нямам конкретно идея как точно да изглежда но трябва да се съобрази и дали е възможно на практика? Идеята е още в зародиш. Снимки на къщата ще има задължително. Разбирам че най-добрия вариант е трактор буташ и строиш на ново както душа ти тегли но няма кинти за нова къща
p.v.x - майстор
Възможно е.
Това преди 70г. , е много относително.
Сегашната и визия , как се вписва със заобикалящите те къщи.
Може би заглавието преправяне , не е най подходящо.
Замисли се за , реставриране и привеждане в експлоатация , на стара селска къща.
Подробно обясни , какви са ти приоритетите.
Ще чакаме снимки.
bisermonov - специалист
Ми аз така си представям нещата да се преправят, или да изглежда малко по-съвременна затова изложих идеята си като преправяне, няма какво да се реставрира по нея не е чак толкова старовремска или някакъв такъв стил не че не е прекрасен но си е типична селска къща една от милионите в България. Не съм се замислял как ще се впише с останалите къщи на село но това не ми е критерии как ще изглежда, Тя в момента се вписва най-добре с останалите но точно така не ми харесва.
bisermonov - специалист
Определено изглежда че не знам какво искам и да така е не знам дали е възможно някакво преправяне по фасадата от тук идва моето чудене и ако приложа някаква идея върху тази фасада дали ще е възможно да се изпълни. Разбира се има идеи които се въртят в главата ми но те нямат нищо общо като изглед та дори никаква прилика с сегашния, затова и не искам до постно две снимки и да питам абре хора можели тази къща да се направи да изглежда като тази? За това ми се иска идеята да ми се сведе до изпълнима.
zz_stefanov - майстор
Преправяне, реставриране .... но дай инфо за етажите, основите, покрива... И аз се занимавам с една от 70'те, но са си и различни. :)
bisermonov - специалист
Ох как съжалявам че нямам снимки, тя е на два етажа както написах гредоред основите предполагам са от камък, първия етаж е от този тип сигурно са два реда и половена тухла единичка че стената е дебела около 40см.
bisermonov - специалист
Изображение
Ето една снимка, вече има конкретни идеи една от тях е да се сменят прозорците и по-точно на долния етаж да бъдат като панорамни прозорци тъй като ще се разшири градината от пред и искам изглед. В момента тези малки прозорчета предполагам над тях има дървена греда която държи да не паднат тухлите или въобще да се не захващам аз си нямам и на идея как ще бутам поне с по 50см на ляво и дясно, надолу няма проблем.
bisermonov - специалист
Изображение
Другата идея е тухлената стена и пред нея има излети основи да се направи зимна градина.
genkogenev - специалист
Виж това преправяне . Докато не започнеш , само ще се чудиш кое какво е :rolleyes:

Прикачен файл

20160509_184848 (Mobile).jpg
20160509_184848 (Mobile).jpg (76.7 KиБ) Видяна 2340 пъти

Прикачен файл

20160502_142554 (Mobile).jpg
20160502_142554 (Mobile).jpg (52.14 KиБ) Видяна 2340 пъти

Прикачен файл

DSC00340.jpg
DSC00340.jpg (66.18 KиБ) Видяна 2340 пъти
nikolson - майстор
Къщата със сигурност не е строена преди 70 години. По-скоро 60-те, или до средата на 70-те. Първото е да определиш бюджета.
  • 1
  • 2

Тема "Преправяне" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: