Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Lisko - майстор
Като къщо-собственик бих добавил също и следното - къщата за разлика от апартамента гълта редовни разходи за поддръжка. Не че апартамента съвсем хич не гълта, но има голяма разлика. Тоест като си влезеш във вече готовата къща, шоуто никога не спира :partyman:
koveslav - майстор
Lisko написа:
Тоест като си влезеш във вече готовата къща, шоуто никога не спира :partyman:
Ето това е един наистина приятелски съвет. Аз също съм щастлив собственик на къща и вече няколко пъти новодомци купили къща наоколо,явно неподготвени за проблемите по поддръжка на самостоятелен имот,са ми задавали въпроса "Ама вие що не казвате,че е такава разправия бе хора?!"
Има два закона:
1.Довършена къща няма!
2. В една къща винаги има нещо за ремонт.
Подготвиш ли се психически да бъдеш стопанин и намираш ли и удоволствие в тези проблеми,значи всичко е точно! И не се навивайте от рекламите-"направиш ли всичко както трябва,няма да пипаш нищо 20 год." В самостоятелен имот такъв филм няма.Няма и кой да те отмени,нито по сградата,нито по двора.
torongill - напреднал
koveslav написа:
Lisko написа:
Тоест като си влезеш във вече готовата къща, шоуто никога не спира :partyman:
Ето това е един наистина приятелски съвет. Аз също съм щастлив собственик на къща и вече няколко пъти новодомци купили къща наоколо,явно неподготвени за проблемите по поддръжка на самостоятелен имот,са ми задавали въпроса "Ама вие що не казвате,че е такава разправия бе хора?!"
Има два закона:
1.Довършена къща няма!
2. В една къща винаги има нещо за ремонт.
Подготвиш ли се психически да бъдеш стопанин и намираш ли и удоволствие в тези проблеми,значи всичко е точно! И не се навивайте от рекламите-"направиш ли всичко както трябва,няма да пипаш нищо 20 год." В самостоятелен имот такъв филм няма.Няма и кой да те отмени,нито по сградата,нито по двора.
Всъщност това никъде го няма, но в апартамента парите се разделят, понеже покривът е един, пък и се дават парите на управителя на входа, а после той търси ремонтаджии. Освен това, апартаментът няма градина. :weedman:

Изобщо, поддръжката на самостоятелен имот аз я виждам като благословия, защото после градината си е твоя, ако искаш беседка, ако искаш кът за барбекю, ако искаш сауна с джакузи и басейн с водна пързалка си сложи. Това един собственик на въздуха заключен в стените на апартамента го няма, максимум усвояване на малък балкон...
egomen66 - майстор
koveslav написа:
Lisko написа:
Тоест като си влезеш във вече готовата къща, шоуто никога не спира :partyman:
Ето това е един наистина приятелски съвет. Аз също съм щастлив собственик на къща и вече няколко пъти новодомци купили къща наоколо,явно неподготвени за проблемите по поддръжка на самостоятелен имот,са ми задавали въпроса "Ама вие що не казвате,че е такава разправия бе хора?!"
Има два закона:
1.Довършена къща няма!
2. В една къща винаги има нещо за ремонт.
Подготвиш ли се психически да бъдеш стопанин и намираш ли и удоволствие в тези проблеми,значи всичко е точно! И не се навивайте от рекламите-"направиш ли всичко както трябва,няма да пипаш нищо 20 год." В самостоятелен имот такъв филм няма.Няма и кой да те отмени,нито по сградата,нито по двора.
Много ми допада тази публикация. =D>
Точно с тази идея си построих къщата-вила , в която съм в момента.
Със нетърпение очаквам пролетта , за да си щъкам на воля из двора , и да се радвам на нещата които си творя.
Пожелавам на всички такова щастие , и дълги години живот , да му се радвате не само вие , но и поколенията след вас.
Една къща за да стане на 300 години(репортаж от тази сутрин) , все някой трябва да я почне и построи.

:partyman:
iva6ki - специалист
Аз също съм с къща и все има нещо за подобрение и ремонтиране, но ако строя наново бих се спрял на метална конструкция със сандвич панел/вата/картон и отопление с въздуховоди. Формите и размерите нямат ограничение при този вид материали.
kolcho - специалист
koveslav написа:
Няма и кой да те отмени,нито по сградата,нито по двора.
Не думай!
:lol:
Lisko - майстор
kolcho написа:
koveslav написа:
Няма и кой да те отмени,нито по сградата,нито по двора.
Не думай!
:lol:
Децата например - вятър ги вее на бял кон.
И аз като си спомня, на техните години, хич не обичах наште да ми спускат задачки по работа из къщи.
Чираче - майстор
iva6ki написа:
Аз също съм с къща и все има нещо за подобрение и ремонтиране, но ако строя наново бих се спрял на метална конструкция със сандвич панел/вата/картон и отопление с въздуховоди. Формите и размерите нямат ограничение при този вид материали.
Ето едно мнение, което ми харесва. За това моята къща е такава. Критикарите казват, че приличало на хале или автоспирка. Въобще не ми пука за мнението на тесногръди хора. За мен външния вид не е от първостепенно значение. Ако искам, ще направя външния вид какъвто си искам. За мен е важно вътрешното разпределение, функционалността, хидро и термоизолацията, и т.н.
koveslav - майстор
kolcho написа:
koveslav написа:
Няма и кой да те отмени,нито по сградата,нито по двора.
Не думай!
:lol:
С коя част от моя пост не си съгласен? Че ме чака и двора и сградата и интериора за всяка дреболия ли? Нещо неправилно ли казах? Да,не сме като в блок да мислим само за проблемите до входната врата на апартамента,имаме грижи.Дори и най-елементарното-ако наистина навали снега тази нощ,моите две ръце ще го чистят(включая 15м тротоари на улицата),а като започне да се топи,единствено аз съм този който ще проверява да не се задръсти шахта и така нататък.Грижовния стопанин няма почивен ден и при всяко природно бедствие има по нещо за което да помисли и да се притеснява.На несериозния всички дертове му идват като гръм от ясно небе и винаги някой друг му е виновен за "лошия късмет".....Да си добър стопанин е възпитание и вид култура,ако не си израстнал с това то се учи с години.
Всяко лято лично аз ангажирам хора да изчистят комините и да проверят и почистят улуците на къщата.Аз осигурявам горивата,складирам ги.Поддържам двора и сградния му фонд със всичките им проблеми-косене,почистване,потягане на покриви на пристройки,отводнителни системи и какво ли още не...Всеки ден има какво да се върши,преди да седнеш на двора с бирата,та ако ще и да е в избата,в гаража или в някоя стая или коридор.Това е да си стопанин. И трябва да обичаме това,за да сме добри стопани!!!!
Ако сумирам дейностите само за последните няколко години,които съм извършил по къщата,пристройките и двора,със сигурност по цена ще изкарам стойността на приходите си за доста сериозен период.И съм горд с това!!!

Тема "Преобразуване на Холандско хале в къща. Е ли възможно?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: