• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Чираче - майстор
вт май 26, 2020 7:44 pmIvoMarinov написа:
Колега дарктон. Намерихте ли фирма. Аз също търся отскоро. Затова и се регистрирах. Благодаря
Както се знае във форума, моята къща е такава. Сам съм я строил, с помощта на двама проятели. От къде сте?
preslav - майстор
Ако се не лъжа Grezinski е представителя на LINDAB - http://lindabstudio.com/familyline/. Дори и да бъркам, говорим за сглобяема къща от поцинковани профили, няма заварки, няма места податливи на ръжда, няма преоразмеряване, няма презапасяване, няма шегички. Аз ползвам керемиди на LINDAB и нямам забележки както към самите керемиди, така и към изпълнението на покрива - предполагам същото важи и за къщите.
Чираче - майстор
вт май 26, 2020 9:26 pmpreslav написа:
, говорим за сглобяема къща от поцинковани профили, няма заварки, няма места податливи на ръжда,
Поцинкованите профили е добре, но оскъпява изработката многократно. И какво, ако има заварки? Даже е по-здрава конструкция, отколкото с болтове. Ако се притеснявате от ръжда, просто един грунд върши работа. А ръжда има там, където има влага.
sokolov.91 - майстор
вт май 26, 2020 9:26 pmpreslav написа:
Ако се не лъжа Grezinski е представителя на LINDAB - http://lindabstudio.com/familyline/. Дори и да бъркам, говорим за сглобяема къща от поцинковани профили, няма заварки, няма места податливи на ръжда, няма преоразмеряване, няма презапасяване, няма шегички. Аз ползвам керемиди на LINDAB и нямам забележки както към самите керемиди, така и към изпълнението на покрива - предполагам същото важи и за къщите.

И аз скоро мисля да се захващам със сглобяема къща. Ето тези стени обаче ми допадат МНОГО повече https://evtindom.eu/%D1%82%D0%B5%D1%85% ... B8%D1%8F-2
Видях ги и на живо как изглеждат - нямат грешка. Видях ги на живо и във фирмата като мостра и на техен обект вече шпакловани. Ходих на гости в една такава къща построена от тях на 1км. от вкъщи. Двуетажна. Супер беше. Вътрешните стени са с 2 пласта гипс картон от всяка страна, а външните са с магнезиева плоскост. Тази плоскост я видях и пипнах на живо също и впечатлението ми, е че е все 1 пипаш плоча от сщестесвен камък (толкова здрава и твърда и монолитна) и топла като плоскост от гипс картон.
Това са ми първите впечатления, като се вкарам във истинския филм ще знам повече. И да не забравяме цената - в момента е 350 Евро на квадрат до ключ. Без фундамента. Иначе е 390 Евро на квадрат. И покрива си е с истински керемиди.
вт май 26, 2020 8:26 pmЧираче написа:
вт май 26, 2020 7:44 pmIvoMarinov написа:
Колега дарктон. Намерихте ли фирма. Аз също търся отскоро. Затова и се регистрирах. Благодаря
Както се знае във форума, моята къща е такава. Сам съм я строил, с помощта на двама проятели. От къде сте?
от София съм дай контакт
preslav - майстор
вт май 26, 2020 10:02 pmЧираче написа:
вт май 26, 2020 9:26 pmpreslav написа:
, говорим за сглобяема къща от поцинковани профили, няма заварки, няма места податливи на ръжда,
Поцинкованите профили е добре, но оскъпява изработката многократно. И какво, ако има заварки? Даже е по-здрава конструкция, отколкото с болтове. Ако се притеснявате от ръжда, просто един грунд върши работа. А ръжда има там, където има влага.
Не ми се спори, особено в области, в които не съм специалист - знам само, че шведите, а и всички останали развити братя от европейското ни семейство са по-напред от нас в доста отношения. Още преди години ми направи впечатление, че навсякъде се използват "скъпи" поцинковани елементи, а не грундирани и боядисани както при нас. Съвсем примерно - стълбове за улично осветление, парапети и огради на мостови съоръжения, всичко което ти дойде на ума. У нас за сега само мантинелите са поцинковани и незнайно защо са на болтове, а не на заварка. Колкото до наличието на влага в една конструкциа на къща - влага да искаш, на всичкото отгоре с голямо пристрастие да се лепи по най-студените елементи, а именно железарията.
Разбирам, че искаш да си предложиш услугите като професионален заварчик, но даваш ли си сметка, че всичко трябва да бъде изпълнено по проект, конструкцията трябва да бъде пресметната, а не "колкото повече, толкова повече", дай още едно парче желязо да опаянтим този ъгъл.
Чираче - майстор
ср май 27, 2020 6:14 ampreslav написа:

Разбирам, че искаш да си предложиш услугите като професионален заварчик, но даваш ли си сметка, че всичко трябва да бъде изпълнено по проект, конструкцията трябва да бъде пресметната, а не "колкото повече, толкова повече", дай още едно парче желязо да опаянтим този ъгъл.
Лошо ли е да се помогне за строежа? Стига да ми е на удобно за мен растояние от жилището ми. И да, всичко се изпълнява по одобрен Проект. Ако се налагат изменения, то те се съгласуват и отразяват в документацията от проектанта заради Актовете, които се изготвят.
BLUEPUPIL - майстор
ср май 27, 2020 8:01 amЧираче написа:
Лошо ли е да се помогне за строежа?
Няма лошо!
Щом ще правиш стоманени покриви, можеш ли ги вертикалните шевове между две тънкостенни кутии едната със стена дебела 2мм, а другата 3мм?


Прикачен файл:
009.jpg
BLUEPUPIL - майстор
Не бих искал да прозвучи осъдително към стените, ама не Ви ли допадат повече тухлени стени, обрамчени със ст. бетонни колони и греди, отколкото тънкостенни, стоманени, решетъчни, едрогабаритни платна?



Прикачен файл:
005.jpg
005.jpg (43.58 KиБ) Видяна 2255 пъти
шоп - майстор
ср май 27, 2020 4:04 pmBLUEPUPIL написа:

Щом ще правиш стоманени покриви, можеш ли ги вертикалните шевове между две тънкостенни кутии едната със стена дебела 2мм, а другата 3мм?
Блу, въпреки, че въпроса е към @Чирачето, да ти отговоря и аз.
Добър заварчик с инверторно електроженче на рамо ще заварява и по-тънки елементи.
Аз въпреки, че съм учил заваряване, не се определям като спец. Не съм заварчик с паспорт и не заварявам газови и отговорни заварки. Но с телоподаващо и 0,6-0,8мм ще ти заваря. А с инверторен електрожен и 1,2-1,5мм по вертикал. Разбира се, всеки знае, че където трябва се слагат диагонали и ъглови укрепващи планки.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: