• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
miroki - майстор
вт май 26, 2020 10:07 pmsokolov.91 написа:
вт май 26, 2020 9:26 pmpreslav написа:
Ако се не лъжа Grezinski е представителя на LINDAB - http://lindabstudio.com/familyline/. Дори и да бъркам, говорим за сглобяема къща от поцинковани профили, няма заварки, няма места податливи на ръжда, няма преоразмеряване, няма презапасяване, няма шегички. Аз ползвам керемиди на LINDAB и нямам забележки както към самите керемиди, така и към изпълнението на покрива - предполагам същото важи и за къщите.

И аз скоро мисля да се захващам със сглобяема къща. Ето тези стени обаче ми допадат МНОГО повече https://evtindom.eu/%D1%82%D0%B5%D1%85% ... B8%D1%8F-2
Видях ги и на живо как изглеждат - нямат грешка. Видях ги на живо и във фирмата като мостра и на техен обект вече шпакловани. Ходих на гости в една такава къща построена от тях на 1км. от вкъщи. Двуетажна. Супер беше. Вътрешните стени са с 2 пласта гипс картон от всяка страна, а външните са с магнезиева плоскост. Тази плоскост я видях и пипнах на живо също и впечатлението ми, е че е все 1 пипаш плоча от сщестесвен камък (толкова здрава и твърда и монолитна) и топла като плоскост от гипс картон.
Това са ми първите впечатления, като се вкарам във истинския филм ще знам повече. И да не забравяме цената - в момента е 350 Евро на квадрат до ключ. Без фундамента. Иначе е 390 Евро на квадрат. И покрива си е с истински керемиди.
Хубави са.
А с тавана на стаите и между етажите каква е процедурата, пак ли е гипсокартон?
Christo - майстор
ср май 27, 2020 6:14 ampreslav написа:
Разбирам, че искаш да си предложиш услугите като професионален заварчик, но даваш ли си сметка, че всичко трябва да бъде изпълнено по проект, конструкцията трябва да бъде пресметната, а не "колкото повече, толкова повече", дай още едно парче желязо да опаянтим този ъгъл.
Може би колегата Чираче и да е добър заварчик, но едва ли това е професията му.. Като гледам правописа му, точки, запетаи, всичко, както си му е редът, някакви по-дебели книжки ще да е чел :?
BLUEPUPIL - майстор
ср май 27, 2020 5:04 pmшоп написа:
=== с телоподаващо и 0,6-0,8мм ще ти заваря. А с инверторен електрожен и 1,2-1,5мм по вертикал. Разбира се, всеки знае, че където трябва се слагат диагонали и ъглови укрепващи планки.
Радвам се да ги чуя тези неща, защото не малка част от собствениците на нови къщи поставят и условието за негоримост на покрива и то с акцент към запалването отвън. Ако покривните майстори ги овладеят тези работи ще дадат възможност на проектантите да работят с по-икономични сечения.

Класическата концепция, състояща се от горна плоча и дървен покрив, комбинирана с модерния EPS по стените си отива безвъзвратно. Бавно и полека!
kr1100 - майстор
[quote=preslav
знам само, че шведите, а и всички останали развити братя от европейското ни семейство са по-напред от нас в доста отношения. Още преди години ми направи впечатление, че навсякъде се използват "скъпи" поцинковани елементи, а не грундирани и боядисани както при нас.
[/quote]

Да ама поцинковането у шведите и у нас са 2 несъизмерими понятия де факто. При тях няма ръжда, а у нашите поцинковани профили се появява след 3-4г
шоп - майстор
Ако поцинковането се прави по така нареченият "горещ" начин няма да избие ръжда след няколко години. Гледа се колко грама цинк на м2 се полага. Доколкото знам в БГ заводите за горещо поцинковане са няколко. Знам в Пловдив и в София. Този в Казичене съм му ползвал услугите, ваната му е 12 метра дълга.
Чираче - майстор
ср май 27, 2020 5:31 pmChristo написа:
ср май 27, 2020 6:14 ampreslav написа:
Разбирам, че искаш да си предложиш услугите като професионален заварчик, но даваш ли си сметка, че всичко трябва да бъде изпълнено по проект, конструкцията трябва да бъде пресметната, а не "колкото повече, толкова повече", дай още едно парче желязо да опаянтим този ъгъл.
Може би колегата Чираче и да е добър заварчик, но едва ли това е професията му.. Като гледам правописа му, точки, запетаи, всичко, както си му е редът, някакви по-дебели книжки ще да е чел :?
Позна на 100%. Не знам какъв заварчик съм, въпреки че имам документи за всяко едно заваряване. Вече съм пенсионер, но наученото не се забравя. Не ми е било професия, но се налагаше да съм "на ниво". И когато някой заварчик се издъни, хващах ръкохватката и показвах как се прави. Даже и при 100% гама контрол. Заварявал съм с ацетиленова горелка с дебелина 0,4 мм тръби преди доста години. Това достатъчно ли е?

За прочетените книжки. Да, не само съм ги чел, но и нещо съм научил от тях. Имам повод и за хвалба. През цялото ми следване за машинен инженер във ВИММЕСС-Русе не съм скъсван на нито един изпит. От 300+ колеги така завършихме само 5-6 човека. Учил съм за знания, а не за оценката. В момента за всички професионалисти, в каквато и област да са те, нещата са ясни от пръв поглед. Даже не се замислям за правописа. Просто се прилага наученото на времето подсъзнателно.

Ще се радвям някой да сподели за нещо подобно.
savagebs - специалист
Преди много години хората с пари са живеели в къщи от хубава каменна квадрова зидария може и замъци да са им викали , останалите са живеели в дървени, кирпичени, смалени бараки........
Сега в модерни времена мисля че по добро монолитно строителство с хубави тухли по добро няма, вижте само какво предлагат wieneberger както и mladost в последно време.Както и за керемиди спрямо тенекиите.
Сглобяемата къща трябва да излиза 2-3 пъти на по ниска цена от монолитното строителство че да има смисъл някой забравя при сглобяемата изкоп, фундамент, канализация, обратен насип, плоча или настилка, е тези неща май не се смятат а са най скъпите.
Grizinski объркал си посоката на дренажната мембрана , сигурно и още доста други неща си но както и да е.
някой коментираше за ел инсталации при дървените къщи, при тях не е ли по правилно ел инсталацията да е с външен монтаж в метални гофри по стената .
За мен дървените къщи са силно пожароопасни.
preslav - майстор
ср май 27, 2020 7:51 pmkr1100 написа:
[quote=preslav
знам само, че шведите, а и всички останали развити братя от европейското ни семейство са по-напред от нас в доста отношения. Още преди години ми направи впечатление, че навсякъде се използват "скъпи" поцинковани елементи, а не грундирани и боядисани както при нас.
Да ама поцинковането у шведите и у нас са 2 несъизмерими понятия де факто. При тях няма ръжда, а у нашите поцинковани профили се появява след 3-4г
[/quote]
Съгласен - особено като се има предвид, че у нас основно се поДцинкова.
kr1100 - майстор
ср май 27, 2020 7:57 pmшоп написа:
Този в Казичене съм му ползвал услугите, ваната му е 12 метра дълга.
Дълга или дълбока ?
шоп - майстор
Ако те пуснат в цеха ще видиш. Мен не ме пуснаха при отровите, но знам, че поцинковат горещо до 12 метра дължина габарит на детайлите.

Ако е някой обемен детайл предполагам и по телефон може да се разбере габарита на ваната.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: