• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radius - майстор
Мерси. Дали не може след час да минеш с валяк надлъжно на дъските да обереш материала. Ясно, че е по-трудно надлъжно, но напречно пак ще се отцежда валяка във фугите.
Rhnbkr - специалист
Да повдигна малко темата.
Грезински, браво за етусиазма.
Ако не е тайна, можеш ли да споменеш цифри кое колко ти стъпи, колко ти излезе всичко до боя примерно?
Grezinski - специалист
Здравейте!

Аз не съм напреднал много. Работим само 2-ма човека; в почивни дни и то при хубаво време.

Вече цялата фасада е монтирана; монтирах и откапващия профил при цокъла. Там повечко време ми отне връзката с двоен фалц при външни и вътрешни ъгли; Сега започвам да обшивам стрехата а заедно с това ще монтирам и дъски по вертикалните фуги.
Стрехата реших да я направя с профилирана ламарина LT 20;

Изображение

Изображение

На мен цената ми излезе висока с тази вентилирана фасада.
С контактна фасада с мазилка, по груби сметки, с не много сложна геометрия; би трябвало подобно строителство да излиза към 300 - 360 евро/кв.м.; разбира се, в зависимост от класа на материалите, които вложиш.

Според мен, всеки който се хваща да строи къща; ако иска работата да върви гладко и той да не си цапа ръцете, трябва да се подготви за едни 430-480 евро/кв.м.; до килим.
Grezinski - специалист
Изображение

Тези ъгли ми отнеха доста време; откапващия профил имам предвид. Също така, монтажа на първата дъска от долу нагоре изобщо не е лесен, особено ако не е идеално права.
Последна промяна от Grezinski на пон ное 06, 2017 11:51 am, променено общо 1 път.
Фитилчо - майстор
Не се виждат снимките, качи ги в някой сайт за хостинг по добре

www.imagebam.com

Например
Grezinski - специалист
Фитилчо написа:
Не се виждат снимките, качи ги в някой сайт за хостинг по добре

www.imagebam.com

Например
отварям през телефона - виждат се = всичко е наред
при теб трябва да е проблемът
Фитилчо - майстор
....

Прикачен файл

Grezinski.JPG
Grezinski.JPG (116.15 KиБ) Видяна 3440 пъти
radius - майстор
Еми оправи си браузъра ;)
Rhnbkr - специалист
Благодаря за отговорите. Тези 300 360 Е кв.м. без основата/фундамента предполагам.
Браво за търпението, тези дъсчици да ги ковеш едно по едно и всички да са идеално подредено си е работа не за всеки.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: