• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stivemaster - майстор
Чираче написа:
Така и не разбрах какъв е тоя конструктор, където е измислил това творение? Във вертикално посока виждам само едни метални шипове, които ще поемат вертикалния товар. Може би се разчита на някакъв подложен бетон под долните хоризонтални профили. :? В хоризонтална посока натоварването ще поемат вероятно тия мижави ферми в ъглите. :lol:
Като цяло - не ми харесва конструкцията.



Не случайно не си разбрал, просто не коментирай по компетентните от теб. Разстоянието под профилите ще е замазката, а хоризонтално натоварванията които са много пъти по малки от тия при монолитната конструкция, се поемат от обшивките.
Grezinski - специалист
Височината е 270 в ниската част; от пода до тавана, във високата става 340. тавана в голямото помещение ще върви по наклона на конструкцията.
Да, предвидили сме подово, за това подовото покритие идва на 20-25 см. от бетона - 10 см. Фибран; 10 см. замазка
Конструкцията нарочно не ляга директно върху бетона, за да се прекъсне термомоста. Ще се подлива на определени места а всичко останало ще остане в слоя с термоизолация.
Чираче - майстор
stivemaster написа:



Не случайно не си разбрал, просто не коментирай по компетентните от теб. Разстоянието под профилите ще е замазката, а хоризонтално натоварванията които са много пъти по малки от тия при монолитната конструкция, се поемат от обшивките.
Ами питам, за да се ограмотя. :?
А това в червеното как да го коментирам? Каква е тая обшивка, която служи като конструктивен елемент при хоризонтални натоварвания?
Grezinski - специалист
Чираче написа:
stivemaster написа:



Не случайно не си разбрал, просто не коментирай по компетентните от теб. Разстоянието под профилите ще е замазката, а хоризонтално натоварванията които са много пъти по малки от тия при монолитната конструкция, се поемат от обшивките.
Ами питам, за да се ограмотя. :?
А това в червеното как да го коментирам? Каква е тая обшивка, която служи като конструктивен елемент при хоризонтални натоварвания?
Сандвич панел; профилирана ламарина; каквото друго ти дойде на ума в този смисъл.

Конкретно, в този обект, ще е друго. Следи и ще видиш.
Между другото, въпреки височината, вчера монтирахме допълнителни дребни детайли за окрепване и докато вървях отгоре, очудващо малко, дори за мен, се клатеше. аз съм 90 кг.; вървя с 5 км/час, стъпвам на... 0,25 кв.м., и то с двата крака; смятай; Не мисля, че ще бъде подложена на по-голямо натоварване когато и да било. Предполагам, че още с първите слоеве на обшивката ще стане "бетон".
olelemaiko - специалист
височините са хубави.при нараствашта височина на стаите помисли и обсъди с човек които разбира конвенцията на въздуха в процес на отопление.да не си получат различни полета с различна температура и от това знаеш какво става.
Sirius9 - напреднал
Така. Към днешна дата как стоят нещата.
След оглед от конструктор се установи че статата къща (вила) не си струва да бъде променяна или достроявана.
Остава вариант нова къща в свобоното петно.
Това което каза конструктора:
1.Хубаво е да има мазе. Така къщата става по-устойчива на земетръс.
2.На два етажа е по-евтино от едноетажна. Основите при 1 и 2 етажа са еднакви.
В този ред на мисли къщата се очаква да е около 60 квадрата на плоча, на 2 етажа + мазе. Над втория етаж нама да има плоча.
Въпроса е гередоред и таван или направо таван.
Това е за сега.
Grezinski - специалист
Здравейте отново!

Аз вече съм на покрив, но изникна въпрос, на който не мога да си отговоря.

Изображение

Това е ламперията, на която се спряхме за фасадата и както се вижда от снимката, тя няма жлеб за скриване на крепежа.
Някой има ли идея как трябва да се монтира; наистина ли е е превидена за открит монтаж, т.е. с видим винт!?

Изображение

Благодаря предварително!
preslav - майстор
Grezinski написа:

Това е ламперията, на която се спряхме за фасадата и както се вижда от снимката, тя няма жлеб за скриване на крепежа.
Някой има ли идея как трябва да се монтира; наистина ли е е превидена за открит монтаж, т.е. с видим винт!?

Изображение

Благодаря предварително!
Кове се в нута, а перото на следващата дъска закрива главата на гвоздея.
За всеки случай да уточня - перото на дясната ти дъска е влязло в нута на лявата.
olelemaiko - специалист
preslav написа:
Кове се в нута, а перото на следващата дъска закрива главата на гвоздея.
За всеки случай да уточня - перото на дясната ти дъска е влязло в нута на лявата.
Така както си го обяснил , отгоре на долу ли трябва да се реди - кове.
preslav - майстор
olelemaiko написа:
preslav написа:
Кове се в нута, а перото на следващата дъска закрива главата на гвоздея.
За всеки случай да уточня - перото на дясната ти дъска е влязло в нута на лявата.
Така както си го обяснил , отгоре на долу ли трябва да се реди - кове.
Има такава една работа, но не виждам къде е проблема.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: