• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Чираче - майстор
Sirius9 написа:
Ако отгоре направя плоча по-добре да е на два етажа. Не се очаква по-натам разширение.
Ще чуеш всякакви съвети. В крайна сметка и парите, и решението са си Ваши. Но поне размислете върху предложенията на хора, които са видели 2 и 200 и в строителството, и в живота.

Моя съвет е следния. Задължително стоманенобетонен полуетаж, вкопан в земята поне на 1,5 м. И плоча над него на височина поне 1 м. В този полуетаж ще се разположат мазе, котелно, кухня, спалня, и общо помещение за гости/всекидневна. Задължително вътрешни стълби към горния етаж. При една добра външна топло и хидроизолация и вътрешна изолация с някаква обшивка ще имате много приятно място и лято, и зима. Над първата плоча може да продължите както искате. Но ако е с тухли, задължително с железобетонни колони и втора плоча, и повдигнат таван поне на 1 м в краищата.
preslav - майстор
Мазето е задължително ако ще е масивно строителство!
olelemaiko - специалист
много правилно.и двамата го мислите добре.колкото повече пот керемида толкова по добре.
dimitrov - напреднал
Дали ще е дърво или тухла и стоманобетон - цената е еднаква. Плюс на дървото е, че за 3 месеца ще имаш къща и ще се нанесеш, минусите - даваш парите наведнъж и риска от некачествени материали. Решението всеки взима сам. Цилков - вярно е, че при двата етажа губиш от стълбите, но при единия етаж губиш от коридорите за достъп до всички помещения. Въпросът е малко като кокошката и яйцето.
Бъдете здрави!
sinfon - специалист
Чираче написа:
Моя съвет е следния. Задължително стоманенобетонен полуетаж, вкопан в земята поне на 1,5 м. И плоча над него на височина поне 1 м. В този полуетаж ще се разположат мазе, котелно, кухня, спалня, и общо помещение за гости/всекидневна.
Здравей!? МОЛЯ? 1.5 метра под земята при влагата, която се пропива отвсякъде и няма спирачки?
VladkoM написа:
Не смятам се Хамериканците са по-големи балъци от нас. Аз съм За къщата от дървено скеле с ГК или други плоскости който да не са КАШОН. Много хора пред тухлите слагат ГК за да направят изолация...
Здравей! Хамериканците са гарантирани балъци, които живеят в кашони, които при първият вятър се разпадат.
В моят дом нямам стени от гипсокартон и нямам никакви подобни неща. Имам тухли, варо-циментова мазилка и външна топлоизолация. "Може да е с дълъг живот" никой не го грее. Имам и приятели, които докараха фирма да им прави подобен кашон. Резултатът беше плачевен за парите си. Всичко се напука. Ти мислиш ли, че има съвестни майстори, които да ти го направят дълговечен тоя кашон? Ще се занимават с тебе - как ли пък не?! Кой си ти!?
preslav написа:
Закостеняла нация сме..."тези строят, сякаш ще живеят 100 години и ебат, сякаш ще умират утре"!
Здравей! Ми дай да даваме много пари за кашони? Защото сме богати и утре като легнеш да спиш и се събудиш с изядена от някое прасе къща(като трабантчето в Черна Котка Бял Котарак) да се хванеш за главата и да се вайкаш защо си дал пари за подобна глупост и си се нагърбил с 20 годишен кредит?
Sirius9 написа:
Последно решихме къщата да е едноетажна, 100 квадрата, стоманобетонни колони, стени ор тухла, таван гредоред с подпокривно пространство за лек багаж. Ако имате препоръки пишете.
Браво! =D>
olelemaiko - специалист
не пишете така само защото сте чували.има начини за влагата.а има и места дет трева не вирее щото няма вода.
sinfon - специалист
olelemaiko написа:
не пишете така само защото сте чували.има начини за влагата.а има и места дет трева не вирее щото няма вода.
Здравей! Не си струва усилията. Малко сгради съм видял, които да имат помещения под нивото на земята, в които да няма влага и да не се просмуква такава.
VLADO66 - майстор
Сифоне, а аз съм правил сграда на един метър под нивото на подпочвените води преди 10 години, в която и до момента няма грам влага.За всяко нещо си има и начин и технология.Аз също не обичам гипсокартона, но за това пък ми харесват аналозите гипсофазер, циментбордовете и магнезиевите плоскости.Там вече говорим за качество на съвсем друго ниво.А, и още нещо-разбрахме че не обичаш сглобяемото строителство, няма нужда да го натъртваш непрекъснато.И МОЛ-овете и ултрамодерните офиссгради са такива.
preslav - майстор
По повод на изприказваното до момента се сетих, че когато трябваше да подменя съществуващ покрив ми отне 4-5 месеца питане, ровене, колебане какво и как трябва да се направи. Тук за няколко дена и един килограм приказки питащият си смени идеята на 180 градуса - как се взимат такива решения за една седмица??? Или бюджетът е неограничен или питането е между другото. Тук, в този форум има много теми със снимков материал кой какво е направил, какви трудности е срещнал, за кое му е дошъл акъла, ама отпосле. Пак благодарение на този форум се замислих, а после видях и на практика, че масивна къща без мазе е като конюшня, туй дето на гредореда ще си слага някой леки боклуци е фалам-фъстъшка работа - утре ще му дойде на акъла да сложи зеле, да направи вино, да си прибере мотиките и кво прайм, копайм тогава, или лепим барачки до къщата, или кво - кършим пръсти и си чукаме главата у стената (по-добре да е гипс-картон, че не боли толкова).
VladkoM - специалист
VladkoM написа:
Не смятам се Хамериканците са по-големи балъци от нас. Аз съм За къщата от дървено скеле с ГК или други плоскости който да не са КАШОН. Много хора пред тухлите слагат ГК за да направят изолация...
Здравей! Хамериканците са гарантирани балъци, които живеят в кашони, които при първият вятър се разпадат.
В моят дом нямам стени от гипсокартон и нямам никакви подобни неща. Имам тухли, варо-циментова мазилка и външна топлоизолация. "Може да е с дълъг живот" никой не го грее. Имам и приятели, които докараха фирма да им прави подобен кашон. Резултатът беше плачевен за парите си. Всичко се напука. Ти мислиш ли, че има съвестни майстори, които да ти го направят дълговечен тоя кашон? Ще се занимават с тебе - как ли пък не?! Кой си ти!?

За това честно казано си го правя сам. Не е точно по правила понеже нямах парите за да направя бунгалото 7х3 метра както трябва да се направи но за 3 години да чукам на дърво нямам проблеми с него.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: