• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 26
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Grezinski - специалист
valentino_g написа:
Grezinski написа:
Монтирахме и столиците.
Заради студеното време смятаме да направим пауза до към 10-ти Февруари, когато ще започнем обшиването на покрива.

Grezinski би ли споделил какви метални профили ползваш и от къде ги намираш в България?Ако сметнеш че ще е реклама,моля пиши на лично.Благодаря

Тънкостенни поцинковани профили от високоякостна стомана, студеноогънати.
Да производство са на компанията, за която работя и за да не подразним някой, може да ми пишеш на svilen.mladenov@lindab.bg какво точно те интересува.

Поздрави!
preslav - майстор
Grezinski написа:
Чудех се, има ли някаква процентна норма, ориентировъчна, за площ на прозорците спрямо площ, на стените/обем/под !?
Не мисля, че има някакви норми, по-скоро ще са препоръки. Аз бих се съобразил със собствения си вкус - харесвам големи прозорци, особено за всекидневна, кухня, детска, но имай предвид, че през прозорците ще ти са и най-големите забежки на топлото.
BLUEPUPIL - майстор
Grezinski написа:
Тънкостенни поцинковани профили от високоякостна стомана, студеноогънати.
Колко тънкостенни 1.4; 1.6; 2мм или повече? Колко високоякостна S275, S355 или повече? :?
BLUEPUPIL - майстор
preslav написа:
Grezinski написа:
Чудех се, има ли някаква процентна норма, ориентировъчна, за площ на прозорците спрямо площ, на стените/обем/под !?
Не мисля, че има някакви норми, по-скоро ще са препоръки. Аз бих се съобразил със собствения си вкус - харесвам големи прозорци, особено за всекидневна, кухня, детска, но имай предвид, че през прозорците ще ти са и най-големите забежки на топлото.
Има изискване за мин. площ на прозорците спрямо площта на помещението. И е различно като стойност за различните видове помещения. Например за всекидневната мин. площ на прозорците е по-голяма от тази на кухнята.
Grezinski - специалист
BLUEPUPIL написа:
Grezinski написа:
Тънкостенни поцинковани профили от високоякостна стомана, студеноогънати.
Колко тънкостенни 1.4; 1.6; 2мм или повече? Колко високоякостна S275, S355 или повече? :?
355/1.5 основно
има и на 2 мм.
nikolov333 - майстор
Когато увеличавате отвора за прозорците ги направете с 20см по-големи, от колкото очаквате да е просвета им, тъй като касата крилата и делителите видимо ги намаляват.
BLUEPUPIL - майстор
Чл. 113. (1) Стаите и кухните трябва да имат пряко странично осветление, като площта на отворите е най-малко 1/6 от площта на дневните и 1/7 от площта на спалните, детските стаи, кабинетите и кухните.
(2) При горно осветление или при осветление в наклонени плоскости нормативите по ал. 1 може да се намаляват с до 30 на сто.
(3) Подпрозоречната височина в помещенията на жилището трябва да е най-малко 0,85 м. По-малка височина се допуска, ако прозоречните отвори са обезопасени или пред помещението има тераса, балкон или лоджия.
(4) Допускат се непряко осветени преходни дневни (вестибюли), както и помещения със спомагателно предназначение. Непряко осветени кухни-столови се допускат при реконструкция и разделяне на жилища. Допуска се кухненски бокс с непряко осветление при задължително осигуряване на принудителна вентилация.
Grezinski - специалист
Изображение

Ето за този прозорец става дума, в дясно на снимката.
Настилката ще е на 20 см. от бетона и хич няма да изглежда добре самия отвор спрямо стената, която е и дълга.
Мисля да го вдигна още с около 30 см.
Съответно и вратата, над която също ще сожа прозорец.
имаме точно 1/6 но като смятам габарита на самите отвори в конструкцията... т.е. на стъклата ще е по-малка, съответно ми трябва още светлина...
Ще се реже :lol:
olelemaiko - специалист
така и не писа каква височина ше са помещенията.чисто.гони наи малко 2.5 да не казвам 2.6.туи е много важно.слушаи кат ти говоря.
Чираче - майстор
Grezinski написа:
Изображение

Настилката ще е на 20 см. от бетона
Ще се реже :lol:
Така и не разбрах какъв е тоя конструктор, където е измислил това творение? Във вертикално посока виждам само едни метални шипове, които ще поемат вертикалния товар. Може би се разчита на някакъв подложен бетон под долните хоризонтални профили. :? В хоризонтална посока натоварването ще поемат вероятно тия мижави ферми в ъглите. :lol:
Като цяло - не ми харесва конструкцията.
olelemaiko написа:
така и не писа каква височина ше са помещенията.чисто.гони наи малко 2.5 да не казвам 2.6.туи е много важно.слушаи кат ти говоря.
Аз бих казал минимум 2,7 м. Зависи от големината на помещенията.
А предвидил ли си подово отопление? Сега е времето.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 26

Тема "Препоръка за избор на сглобяема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: