Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте
Имам къща на село която е доста стара и струителството е тип Паянта или поне така ми казаха та въпроса ми е в една от стените се е подкожушила мазилката и е паднала и вътре има греди а междо гредите някъкви клечки и кал една от гредите която виждам е в лошо състояние изгнила и се чупи лестно в краищата та питам това как може да се оправи. Иначе не се вижда някъкво пропадане гредореда в основите е здрав
та търся съвет относно тази греда
hkrachunov - напреднал
Преди 2 седмици бутнах стара къща. Щом е изгнило и се рони... освен подмяната на цялата греда, друго което ми идва на акъл е да я снадиш с някакъв метален профил който да я прихваща в здравата част и края на тоя метален профил да стъпи на стената.. Но ако е така както казваш, че се чупи в краищата не знам дали не е по - добре да я смениш изцяло. В момента имам сходен случай, макар къщата да не е с кал и клечки (тухли и гредоред е). Имам греда която е изгнила почти цялата на едно място малко преди края. Но ще я махам понеже реално тя не държи нищо
ами ако го има като опция да се смени мисля че това ще е най добрия вариант на нещата но ми изглежда носеща и незнам дали може да се смени благодаря за идеите
Grozdev - специалист
Сложи някоя друга снимка от тази
"ПЛЕТАРКА",! за да не Ф"ърляме боб И Да не гадаем..Къде се намира гредата, колко е зле и какво " носи "?
Ако ти е нужна по конкретна насока.
Не от типа събаряй и почивай на ново.
:yawinkle:

Тема "Изгнила греда в стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: