• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
yavor_dz - специалист
Благодаря! Само едно не ми е ясно. Нали след като се отчетат отстоянията по ЗУТ 3/5 метра, остава някакво пространство от двора. И аз нямам ли право да строя където реша в него, а не точно където е указано в скицата. Извинявам се, ако въпросът е малко глупав.
DeyanS - специалист
yavor_dz написа:
Благодаря! Само едно не ми е ясно. Нали след като се отчетат отстоянията по ЗУТ 3/5 метра, остава някакво пространство от двора. И аз нямам ли право да строя където реша в него, а не точно където е указано в скицата. Извинявам се, ако въпросът е малко глупав.
Не ти е глупав въпроса. Никой не е длъжен от всичко да разбира.
По въпроса ти. Именно за това се прави ПУП. Има си устройствени параметри - вид на територията, плътност на застрояване, Кинт, височина и т.н. На тази база се определят тези застроителни линии, които могат да бъдат: задължителни - плътни, и ограничителни - пунктирни. В петното, образувано от тези линии може да се строи, спазвайки и другите ограничения. За да си наясно както точно може да се прави в твоя имот ти трябва извадка от действащия ПУП.
Tsilkov - майстор
То ако наистина е виза трябва да е извадка от въпросния ПУП. Проблема е, че е некоректно/некадърно издадена и не съдържа юридически коректна информация. Отстоянията 5/3 метра си важат по закон (независимо колко зле е направена визата). Проблема ти в случея е че не знаеш колко разстояние ти искат от улицата - отиди в общината и разбери или направо пусни искане за виза спрямо къщата която смяташ да строиш.
  • 1
  • 2

Тема "скица на имот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: