Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
olelemaiko - специалист
наи отдолу бих сложил фибран с дебелината на камената вата. като цокъл.листа го цепиш на две и ще имаш ивици по 30 санта.това под саидинга.ако е дървена скара трябва плътно сухо дърво.да не усуче редовете на саидинга с времето.
VLADO66 - майстор
За захващането говоря.Фоброцимента е тежък.Къде, къде по-лекия винилов сайдинг се отпаря на големи площи от вятъра понякога.
olelemaiko - специалист
за тоз тежкия те си имат тяхна скара.метални профили.то за направа на такива скари има вече много профили от метал.
VladkoM - специалист
Не съм ходил на място да видя за какво става на въпрос, за това попитах тук дали има някой с личен опит в този вид фасада. Не знам защо трябва да има вентилация. Гледам, че другите ги монтират по следния начин.
На самата конструкция на къщата от вън на гредите слагат мембрана и за самата конструкция коват сайдинга. Не правят нова скара. Ако може да кажете какъв би бил ефекта от нова скара след мембраната и преди сайдинга ще ми е от полза.
Tsilkov - майстор
olelemaiko написа:
за тоз тежкия те си имат тяхна скара.метални профили.то за направа на такива скари има вече много профили от метал.
Профилите не са метални а алуминиеви и са тънки - не си мислете че са най-якото нещо на света. С дърво или без дърво (аз съм фен по-скоро на дървото) като субконструкция здравината на закачване винаги съществува като въпрос. Отделно по-леките материали вятърът ги "отпаря" по-лесно.
VladkoM - специалист
Днес пристигна, и съм много доволен от коректността на фирмата, няма да я споменавам за да не правя реклама. Надявам се скоро да съм готов с конструкцията и да започна монтажа на сайдинга.
VladkoM - специалист
Добър ден. Малко по закъснял но все пак малко материал относно свършеното от мен и моите помощници. Извинявам се, че чак сега но нямах свободно време за да споделя с Вас. Сложих сайдинга и съм много доволен от него. Малко снимков материал.

Прикачен файл

форум3.jpg

Прикачен файл

форум1.jpg

Прикачен файл

форум.jpg
Tsilkov - майстор
Много добре изглежда. На място ли го боядисва или беше боядисан? Каква е цената на материала?
radius - майстор
Може ли автора да сподели цена и фирма, за да е полезна темата. Никой няма да те бие за реклама, това не е Канал 1. :wink:
Виждам един съществен проблем - някой злосторник може много лесно да надигне отдолу панел и да го изкърти. Да не говорим за няколко и да влезе.
VladkoM - специалист
Tsilkov написа:
Много добре изглежда. На място ли го боядисва или беше боядисан? Каква е цената на материала?
Материалът дойде в сив(циментов) цвят. След това го намазах с бохемит за да не се получава (плесен гъби) и такива работи ако случайно влезне вода от някъде. След това с фасадна боя и пистолет за боядисване се боядисва. За по лесно 1 ръка я минахме преди да се монтира, и 2-та ръка беше с пистолет за боядисване.
radius написа:
Може ли автора да сподели цена и фирма, за да е полезна темата. Никой няма да те бие за реклама, това не е Канал 1. :wink:
Виждам един съществен проблем - някой злосторник може много лесно да надигне отдолу панел и да го изкърти. Да не говорим за няколко и да влезе.
Цената е 19.2 на кв метър със застъпката излиза около 21,22 лв не помня точно.Фирмата е "Вип" еоод. Хасково сайта им е http://www.fibercement.bg/. Има застъпка от по 2 см. Относно проникването решили някой да влезне и през блиндирани врати влиза. Единственото което могат да направят е да ми направят мизерия да го поправям после.
Ковах го с пистолет за пирони. Понеже не можах да намеря(да ми доставят) навреме пирони който са по-къси 6 см, съм го ковал с пирони с дължина 9 см. Пробвах и с видии но е гадно понеже трябва предварително да се направи легло в плоскостта за да има къде да се скрие главата иначе прави луфт на следващата при застъпката.

Тема "Фиброциментов сайдинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: