Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VladkoM - специалист
За съжаление нямам снимки на това как съм оформил ъглите и съответните разпънки за да не се усуква конструкцията. По средата м/у ГК и Сайдинга има 10 см вата. Както на стените така и на тавана, понеже от горе е черна ламарина. Представете си какво ще е отдолу ако няма вата. Беше ми напрегнато и нямах време постоянно да снимам и да показвам как се строй всичко по изисквания. Първо го затворих отвън и след това довършвах от вътре.
Lisko - майстор
Руди написа:
Пък когато става дума за "сезонно капанче" - може да няма
изолация, то и стени може да няма, но на мен не ми пречи да
забележа, че конструкцията е ощетена.
Съгласен.
А за да не навдига - ето тия пирони:
Изображение
Фиброциментовите плоскости са масово използвани назапад , защото се работи бързо и лесно с тях , нямат никаква поддръжка и са напрактика вечни.
Ето как се санира блок в Дания , хората не лепят стиропор :?

Прикачен файл

viber_image_2021-03-18_10-51-355.jpg

Прикачен файл

viber_image_20231-03-18_10-51-34.jpg
BLUEPUPIL - майстор
Така е, ама качеството е различно!

Работил съм с най-добрите (които са създали
първите фиброциментовите плоскости) и дадоха
30-години non-prorated substrate гаранция, което
ще рече 100% покритие.

Ако са боядисани в завода, се дава допълнително 15 години
гаранция за боята. Ако се боядисва на място, за
да важи гаранцията от 30 години се иска боядисване
средно на 7 години.

Експлоатационен живот над 50 години.


Прикачен файл:
RQW.jpg
RQW.jpg (50.89 KиБ) Видяна 1995 пъти
Качеството наистина е съвсем различно , тука гледах този турския и това не е никакъв фиброцимент , това си е чист циментофазер , който се реже с макетно ножче, освен това иска импрегниране , боядисване , една камара декоративни елементи ,да не говорим и периодична поддръжка и накрая става златно, а без никакво качество.
Фиброциментовите плочи са вечен вариант за фасада, белгийските , датските , италианските , а сега гледах, има и едни китайски които са едно към едно като качество с тях , но са в пъти по евтини засега, само не знам с тез цени на транспорта, докога ще е така.
Те западняците не са прости :axe:
boyanak - напреднал
нед дек 24, 2017 8:52 pmLisko написа:
Руди написа:
Пък когато става дума за "сезонно капанче" - може да няма
изолация, то и стени може да няма, но на мен не ми пречи да
забележа, че конструкцията е ощетена.
Съгласен.
А за да не навдига - ето тия пирони:
Изображение
А тези пирони за пистолет в Бг въобще има ли ги???
boyanak - напреднал
вт юни 15, 2021 10:39 amMartYor написа:
Качеството наистина е съвсем различно , тука гледах този турския и това не е никакъв фиброцимент , това си е чист циментофазер , който се реже с макетно ножче, освен това иска импрегниране , боядисване , една камара декоративни елементи ,да не говорим и периодична поддръжка и накрая става златно, а без никакво качество.
Фиброциментовите плочи са вечен вариант за фасада, белгийските , датските , италианските , а сега гледах, има и едни китайски които са едно към едно като качество с тях , но са в пъти по евтини засега, само не знам с тез цени на транспорта, докога ще е така.
Те западняците не са прости :axe:
А тези китайските внасят ли се в Бг???
Предстои ми монтаж на фиброциментов сайдинг и имам няколко въпроса.
Конструкцията е с метални профили, каменна вата 10см, 30кг /м3 и паропропусклива мембрана.
Плоскостите са 10мм, 0.2х2.5м с имитация на дърво (нут перо монтаж)
1. С какъв ( на коя фирма) водоразредим лак да боядисам "дъските"?
2.Монтажа ще бъде с видии през самата плоскост с лек фрезенг. С какъв кит да фугирам отворите после?
Евентуално някой ако знае крепежни елементи за скрит монтаж подобни на тия за 3Д ламперията които се монтират в профила и държат скрито перото на сайдинга би могъл да е по-добър вариант?

Прикачен файл

Screenshot_20221108_161315.jpg

Прикачен файл

IMG_20220809_133154_copy_714x1569.jpg

Тема "Фиброциментов сайдинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: