Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VladkoM - специалист
Добър ден. Искам да Ви попитам чудя се с какво да направя фасадата и съм се спрял на няколко варианта. Всичките варианти са върху дървена конструкция да се накове:
1- Ламперия
2- Калибровани застъпени дъски.
3- Фиброциментов сайдинг.
Относно ламперията и дъските, знам, че трябва да се импрегнират и след това да се лакират. Отделно от това се изисква и поддръжка през няколко години трябва или да се шкурят или върху старата боя/ стария лак наново.
До колкото разбрах фиброциментовия сайдинг не изисква поддръжка и цената и е да кажем е приемливо по-скъпа в сравнение с това, че след време дървения материал е за поддръжка.
Може ли някой който има преки наблюдения върху дадения сайдинг, да каже мнение.
kozl - майстор
Това е тип окачена фасада. Монтирали сме турски плоскости - циментофазер. Под тях каменна вата за топлоизолация. Монтират се като гипсокартон, като може да се прикачат с нитове или видии. Металните профили имат разлики с тези на гипсокартона. Отгоре ги боядисахме с фасадна латексова боя. самите плоскости се оформят с фуги по форми, за да се получи ефектен растер на фасадата (форми и фуги).
Има и ламинирани плоскости, но са скъпи.
nikolson - майстор
Сайдингът от циментфазер няма нужда от боядисване, той си е боядисан. Знам два модела:
Прикачен файл:
сайдинг.PNG
сайдинг.PNG (107.39 KиБ) Видяна 13051 пъти
- със застъпване
Прикачен файл:
сайдинг1.PNG
сайдинг1.PNG (70.72 KиБ) Видяна 13051 пъти
- с нут и перо
valentino_g - специалист
Сайдинга който аз съм виждал се боядисва в цвят по избор.Има с имитация на дърво и на камък.Понеже се интересувам съм ходил до фирмата вносител (от Турция) да го видя.Имат решение за поставяне с метален профил (скара).Ще ми е интересно да разбера какво ще бъде крайното Ви решение а също и подробности по техническото изпълнение.
Чираче - майстор
VladkoM написа:
Добър ден. Искам да Ви попитам чудя се с какво да направя фасадата и съм се спрял на няколко варианта. Всичките варианти са върху дървена конструкция да се накове:
.
Внимавай много, понеже тук има един с развъдник на дървояди. Пуска ги "на буркани". :lol:
VladkoM - специалист
kozl - няма да са плоскости аз ме интересуват листовете който се застъпват.
nikolson написа:
Сайдингът от циментфазер няма нужда от боядисване, той си е боядисан. Знам два модела:
Прикачен файл:
сайдинг.PNG
- със застъпване

интересува ме точно този със застъпването.
valentino_g написа:
Има с имитация на дърво и на камък.Понеже се интересувам съм ходил до фирмата вносител (от Турция) да го видя.Имат решение за поставяне с метален профил (скара).Ще ми е интересно да разбера какво ще бъде крайното Ви решение а също и подробности по техническото изпълнение.
интересувам се от вида който имитира дърво. днес звънях на няколко фирми който продават такъв материал но не съм се срещал с тях понеже ги няма близко до мен и ще се наложи да пътувам до тях и нямам време сега да го направя. Като се пооправи времето ще ходя да го видя материала на място.
Чираче написа:
VladkoM написа:
Добър ден. Искам да Ви попитам чудя се с какво да направя фасадата и съм се спрял на няколко варианта. Всичките варианти са върху дървена конструкция да се накове:
.
Внимавай много, понеже тук има един с развъдник на дървояди. Пуска ги "на буркани". :lol:
Виждам, че има такъв човек и гледах темата за която говорите. И на мен ми е интересно тези дървояди как виреят на всякъде :) Дървения материал преди това ще бъде импрегниран(против плесен, гъби, бубулечки и всякакви такива работи) :)
VLADO66 - майстор
Не правете грешка за монтаж на дървена скара.
VladkoM - специалист
VLADO66 написа:
Не правете грешка за монтаж на дървена скара.
Може ли да кажете защо?
8180 - майстор
kozl написа:
Това е тип окачена фасада. Монтирали сме турски плоскости - циментофазер.
Колегата не спомена, че такава фасада обикновено се прави ВЕНТИЛИРАНА - има съществени ползи за дървото, ватата, самата фасада и микроклимата.
Препоръчвам да се запознаете и изпълните така. Практически не оскъпява, само трябва да се премисли и внимава. Указания сигурно ще има и при доставчика.
valentino_g - специалист
VLADO66 написа:
Не правете грешка за монтаж на дървена скара.
И на мен ми е интересно каква би била грешката? Скара изпълнена с обработено против исекти дърво, каменна вата,начален и завършваш профил(за вентилация),парно-ветрова мембрана,4-5 см фуга за вентилация до завършващия елемент.Виждате ли проблем да бъде изпълнено с дървена скара?Мисля си за евентуален проблем при хващането на скарта към "модерните" тухли,говоря за бюджетен вариант.

Тема "Фиброциментов сайдинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: