• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
djendov - специалист
Е защо пък да не спорим? Нали в спора(градивния и аргументиран, а не просташкия) се раждат големите истини :)
Аз не твърдя, че може да стане, за да не подведа някого. Не съм го правил, но обмисляйки идеята и не виждам непреодолими спънки.
Автора каза, че е получил оферти около 1500лв. Ако беше доволен, нямаше да се занимава с глупости, ами щеше да е поръчал вратата вече. Сам той пита за сайдинг или подобни, защото варианта за дърво са му казали, че изисква шапка и т.н. И все пак, ДА, аз споменах думата БЮДЖЕТЕН, но така разчетох поста на колегата. Не става въпрос да се опъне някаква мрежа, ама пък и 120лв кв.м. не е малко. Една порта 8кв.м. 4/2 ще излезе 960лв и то без да броим никакви задвижващи механизми.
За дървената облицовка вече казах, не всеки я харесва. Довода с "естествения материал" пък хич не го приемам. Оградил се с 2,20 метра бетонна стена, че поне вратника да е естествен...Нека всеки сам да реши, какво иска.
До тук имаме готови решения - над 120лв/кв.м.
От дърво единия колега спомена 100 лв/кв.м.
Кованото желязо мисля, че е лесен за изпълнение вариант с готовите пана и да се заварят в необходимия разбер. Цената смятам, че ще е пак около 100лв/кв.м.
С бетонните пана няма ли да стане тежка? Тогава ще трябва и по-скъпа задвижка. Там цените също са сериозни.
Относно ПВЦ материала, спомням си едни стари щори дето махах наистина се ронеха като сухари. Ама това май е проблем с УВто. Примера, който дадох е ПВЦ облечено в някакво фолио, което го защитава от УВто. Сега обаче се сетих, че ако е залепено добре за ламарината, малко трудно ще се сменят профилите при счупване. може би трябва със винтове да се закрепя...
Аз наистина мисля сериозно в тази посока и ще съм благодарен ако помогнете с обяснение "как да станат нещата".
А то всъщност, ако ще се подлага ламарина, дали пък няма някакво фолио, с което да се облече направо ламарината и "финиш стори"?
Димитър Димов - специалист
Е тука viewtopic.php?f=21&t=23247 има една темичка за огради.Нищо няма да за губите ако и "хвърлите" едно око. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Идея за дворна врата защо не и ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: