Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Chefo77 - майстор
Не само шльокавица - тотално погазване на правилата за писане. То вярно, че грамотността на майсторите няма пряка връзка с кадърността им, но все пак ...
А пък си умирам от кеф, когато някой започне в рекламите си да говори как не е аматьор и не е мошеник :wink: Еле когато из нета е пълно с информация от клиенти за обратното.
Grezinski - специалист
korektstroy78 написа:
srednata cena za m2 trud i materiali s nujnoto ka4estvo za bg. bez zakupuvane na novi keremidi e okolo 25lv. na m2.bez tenekidjiiskite raboti pone taka praktikuvame nie
eto i kakvo vklu4vat tezi 25lv
1-razkrivane na pokriva
2-smiana na izsnili gredi do 5broia sled 5-ta greda vsiaka sledva6ta struva okolo 30lv.
3-montaj na 4elna daska -zapla6tase otdelno po 10lv. na metar lineen 400 лв.
4-montaj na skobi za uluci f-280mm zapla6ta se otdelno po 3,00lv.na broi 70*3=210лв.
5-polagane na difizionna menbrana 145gr. na m2-nemska
6-polagane na kontra letvi s razmer 20mm po 40mm suhi
7-polagane na letvenna konstrukcia po razmer na keremidite s razmer 30mm po 40mm-suhi
8-polagane na bilni letvi za suh montaj na kapacite s razmer 30mm po 40mm-suhi
9-ob6ivka na komini zapla6tase otdelno 15lv. na metar lineen 100 лв.
10- montaj na uluci ot podcinkovana lamarina s 140grama cinkovo pokritie i debelina 0.55mm- 12lv.metar lineen 480 лв.
11-montaj na vodosborno kazan4eta f-100mm 20lv.broi 4*20=80 лв.
12-pokrivane s keremidi
13-polagane na filtrira6ta lenta po bilata
14-montaj na kapaci po bilata
15-montaj na vodosto4ni trabi bez6evni f-100 11lv.metar lineen
montaj na kolena po vertikalite 9lv. broi мин. 8*9=72 лв.

ili edin pokriv ot 100m2 s vsi4ki detaili do zavar6en vid vazliza na okolo 4000lv.
Mislia 4esam vi bil polezen da dobiete predstava ida se predpazvate ot amatiori i mo6ennici
s uvajenie Asenov 0893 67 97 73
Направих си една бърза сметка, по цените горе, при 10 на 10 покрив; чиста покривна прбл. 130 кв.м.
1342 лв. в червеното; които очевидно не са включени в тези 25 лв.
Дори да са 100 кв. чиста покривна площ, т.е. около 1000 лв. които не са включени + 2500 (25*100!?) = 3500; И това без материалите!?
Или си имал предвид, че 4000 лв. е само труда за подмяна на керемиди и монтаж на улуци с челна дъска!?
4000/100 = 40; далеч над 25.
Обърках се...
може би не съм достатъчно компетентен...
Здравейте,пиша Ви от Атанасови Билдинг.
Цената е ниска,и евентуално е съмнително на какви материали ще заложат.
Обадете се да се чуем,ако не е приключил ремонта. 0897770199
ivanov.z - напреднал
Същото питане имам като автора на темата.
Доказан сред Вас майстор за ремонт на керемиден покрив - покрива е около 120м2.
Село близо до Бургас - мога да взема съответния човек и да го закарам на оглед за да даде компетентно мнение . Аз какво мисля ,че е за смяна и ремонт сигурно се различава от мнението на специалист така ,че няма да си правя труда да пиша.
Благодаря
Chefo77 - майстор
089 882 9146
Ники Янев.
Много добър в работата си и коректен. Но в никакъв случай не работи на ниски цени!
yavor_dz - специалист
Ники Янев ми прави покрива. Добре работи момчето, цените не са ниски, по-скоро са нормални. Към работата му нямам забележки с дребни изключения - все пак ремонтирам стара къща, която няма да е за постоянно живеене и нямам особени изисквания.
Какво обаче не ми хареса:
1. Поиска 70 % аванс преди да е започнал работа. За пръв път срещам такова условие от майстор.
2. Не показа нито един документ за плащане на закупените материали - улуци, греди, летви и т.н.
3. Останах със съмнения, че количеството материал за който платих, не отговаря на вложеното в ремонта.
Като цяло останах с впечатлението, че за него важното са парите, което може би е нормално в днешно време.
Това за мен не е проблем, лоша дума не сме си казали, платих всичко когато искаше и колкото се бяхме разбрали.
Просто не успя да ме спечели като клиент, а доста други ремонти ми предстоят.
Пиша всичко това не защото имам нещо против момчето, а ако мога да съм полезен на форума.
ivanov.z - напреднал
Колко голям и с колко ската е покрива който правихте? Какво сменяха и колко Ви струва? В какъв срок приключиха? На ЛС ако искате.
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
089 882 9146
Ники Янев.
Много добър в работата си и коректен. Но в никакъв случай не работи на ниски цени!

Стар форумен познайник-мошеник. Аз не бих се ангажирал с лобиране за него.
Chefo77 - майстор
А с какво те е излъгал?
И изобщо кой ти дава право да клеветиш хора, с които никога не си имал никакви контакти?
yavor_dz - специалист
ivanov.z, писах на ЛС.

Тема "Майстор за ремонт на покрив в село край Бургас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: